VAN DE REDACTIE Het is goed te weten dat onze branch niet alleen een eigen periodiek heeft, maar ook een website: http://home.planet.nl/~aadel/Dickens.htm. waar u een eigen boekbespreking waarin bij voorkeur tenminste éénmaal de naam van Dickens of een verwant(e) wordt genoemd, kunt plaatsen. De redactie geeft toe dat een telefoonnummer eenvoudiger lijkt, maar via deze website krijgt u bij wijze van spreken wel in één keer de hele wereld aan de lijn! Voor de keuze van de illustratie bij de colofon heeft de redactie zich laten inspireren door de bijdrage van Liesbeth van Aalst: "Moord en Brand. Misdaad in leven en werk van Charles Dickens". Een moeilijke keuze tussen Bill Sikes, gereed om de grootst denkbare misdaad te gaan plegen: moord; Squeers die zich dagelijks te buiten gaat aan kindermishandeling, en tenslotte Fagin die in de cel op zijn executie wacht. Deze characters zijn goed getroffen door F.G. Lewin. De redactie koos voor Bill Sikes, om onduidelijke redenen. U kunt nogmaals genieten van "a Toast tot the Immortal Memory of die Jan Kabel tijdens het kerstdiner in "Trou Moet Blijcken" uitbracht, waarbij onder meer de namen vielen van Mrs. Clemnan - gekluisterd in haar rolstoel temidden van haar herinneringen - en Pieter de Groot, door de tijdmachien verplaatst naar "The Leather Bottle" - waarschijnlijk niet geheel tot zijn ongenoegen - waar hij als secretaris ijverig notuleert wat Pickwick c.s. voor belangrijks te zeggen hebben. Het hoofdartikel is, zoals wij in de afgelopen jaren gewend zijn, van onze eminente Dickensgeleerde Mr.J.A. Ebbinge Wubben: "Charles Dickens, de Kunstenaar en het Insolventierecht". Opvallend ook de bijdragen van Guus de Landtsheer, die naar het zich laat aanzien, binnenkort ook het "Van de redactie" overneemt. Mr. 'Kabet met Cat es us a frienb of the 'OCckens- Vumiti/

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 4