Zeer geachte Dickensians, Fine, Rare Collectible Mijn surfen op internet brengt mij soms bij De firma C. Dickens tilt zwaar aan de zaken. De verzamelaar van "fine. rare collectible books" wordt geconfronteerd met vele uiteenlopende problemen, bijv.: "Problem #2: How canyon be sure that the people you are working with can actually find the books you are looking for?" Uit het antwoord blijkt dat u bij C.Dickens aan het goede adres bent. Tussen de recent voor clienten gevonden boeken bevindt zich: A Christmas Carol, 1st UK edition, 1st issue. Dat bewijst genoeg. Problem 4How can you find that perfect, exquisite, unique, tasteful, and elegant gift when it's time to demonstrate honor, appreciation, love, and affection? Het antwoord op dit probleem, en ook op andere, blijkt te zijn: All You Have To Do To Save Yourself From These Problems Is Contact Us. Ik heb verder geen ervaring met C. Dickens. Wel heb ik een boek dat m.i. in aanmerking zou kunnen komen voor het predikaat "fine collectible" (of het ook "rare" is, weet ik niet), namelijk "The Dickens Originals" van Edwin Pugh, uit 1912. In dit boek geeft de schrijver aan welke mensen model hebben gestaan voor personages in Dickens' boeken, vaak met afbeelding erbij. De schrijver bedankt, naast anderen, ook met name Henry Fielding Dickens,Esq., K.C., Mrs. Perugini, and Miss Georgina Hogarth, hetgeen de indruk wekt dat hij betrouwbare bronnen heeft gebruikt. Hij publiceert ook een silhouet van Dickens, dat hier gereproduceerd is: Links: Silhouet van Dickens. Uit: The Dickens Originals. Omschrijving: "Charles Dickens. Silhouette by permission of the Connoisseur. Vermeld wordt onder meer dat de vader van Dickens model heeft gestaan voor mr. Micawber. Dit wist u wellicht al, maar er worden ook enkele voorbeelden van lohn Dickens' bloemrijk proza gegeven, die u misschien nog niet kende. Zo schreef zijn vader hem over een gemeenschappelijk kennis, met wie het niet zo goed ging: "And I must express my tendency to believe that his longevity is (to say the least of it) extremely problematical. Elders geeft Charles nog een voorbeeld, als hij het vertrek uit Genua beschrijft van een bevriende Engelse arts: "We are very sorry to lose the benefit of his advice - or, as my father would say, to be deprived, to a certain extent, of the concomitant advantages, whatever they may be, resulting from his medical skill, such as it is, and his professional attendance, in so far as it may be so considered. Maar terzake - want er zit een lijn in dit stukje, ook al is dat een lijn van associatief verband in plaats van het meer gebruikelijke logische of rationele verband het silhouet van Dickens en de herinnering aan Micawber brengen mij bij de nieuwe das van de Haarlem Branch, ontworpen door de secretaris van onze Branch, en gepresenteerd tijdens de Kerstbijeenkomst. Voor wie dat nog niet gezien had, op deze das prijkt Wilkins Micawber: Rechts: Wilkins Micawber, zoals afgebeeld op de nieuwe das van de Haarlem Branch. Als u geluk hebt, is zo'n das nog te koop. Ook dames kunnen de das kopen, want hij is zowel rechts als links te gebruiken. Met Dickensiaanse groet, Paul Ferdinandusse

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 5