Herfst 2004 no. 50 alleen terug te vinden door de naam van de boerderij: Little Nasthyde farm. Op een moderne kaart is het verdwenen onder de nieuwbouw van Hatfield. St. Albans en Hatfield zijn trouwens practisch aan elkaar gegroeid en alleen nog gescheiden door de Ml. Wat rest van het dorp is een boerderij Nast Hyde op gehoorsafstand van juction 3 van deze motorway. kwam daar achter door niet de naam van het hotel in te voeren, maar de straat naam met de toevoeging 'hotel'. Op deze site van de genealogische vereniging van de county Hertfordshire vinden we bij The Inns Public Houses of St Albans in the 19th Century Queens Hotel Jolliffe, Thomas Chequer Street 62 Daarna loopt dit spoor dood, want op Blijven over de twee lokaties waar hij heeft gelogeerd: Queen's Hotel in Chequer street in St Albans en The Salisbury Arms in Hatfield. Het eerste hotel bestaat niet meer, maar het kan natuurlijk een andere naam hebben gekregen. Er bestaat een lijst van alle horeca gelegenheden in de 19e eeuw in St Albans en waarin het adres en de eigenaar is vermeld. Ik dit adres bevindt zich geen enkel hotel, noch restaurant of pub. Ook uitgaande van een omnummering van de huizen in deze straat leverde niets op. Wel enkele restaurants en pubs, maar die leken in de verste verte niet op Bleak House. Over naar de laatste mogelijkheid: The Salisbury Arms in Hatfield. Dit keer was het meteen raak. Het hotel bestaat nog steeds en maakt zelfs reclame met zijn eerbiedwaardige 14 The Dutch Dickensian Volume XXIV OCottins Bartholomew LM 2003

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 17