DIVERSE BERICHTEN Voorjaar 2005 no. 52 Deze rubriek dient zoals de titel al doet vermoeden voor berichten van nogal uiteenlopend karakter. De redactie heeft gemeend op deze manier de mededelingen van een (juist) kader te moeten voorzien. Bericht in "DE HAARLEMMER" donderdag 9 december 2004 The Dutch Dickensian Volume XXV En zij is niet zomaar de eerste de beste hoor; haar biografie is een hecht doortimmerd werk, waarin zij deskundigheid paart aan een levendige schrijftrantZoekt men echter naar mimetische handelingen of wellicht een dystopische hyperbool, men zoekt vergeefs en - naar mijn mening - terecht; hoewel het in bepaalde kringen ongetwijfeld bon ton is, om Charles Dickens in verband te brengen met een mimetische hyperbool, komt het mij lichtelijk obsceen over. Als de goede man al wist wat het was, hetgeen ik sterk betwijfel, vind ik het niet bepaald fijntjes; hij kan zich tenslotte niet meer verdedigen. Rest mij nog, u te feliciteren met uw donateurschap van de Dickens Fellowship, een vereniging, lang geleden opgericht als eerbetoon aan een schrijver, die in staat is gebleken, mensen een leven lang te boeien en dat al bijna tweehonderd jaar. Als we dit tot ons door laten dringen, is 'literatuur' eigenlijk wat minnetjes. Zélfs met een grote L. Woorden als 'Onsterfelijk' en 'Onovertrefbaar' zijn hier op z'n plaats; woorden met een stoere, rondborstige grote O. Hoewel ik niet geheel Objectief ben na bijna vijftig jaar van onuitroeibare Dickensverslaving?. Een kennismaking met Charles Dickens en zijn 'A Christmas Carol'. Bijzondere tentoonstelling in Stadsbibliotheek Haarlem In de Centrale Bibliotheek aan de Gasthuisstraat 32 in Haarlem wordt van 13 december tot 8 januari een tentoonstelling gehouden over Charles Dickens, samengesteld door de heer Jacques Engels. Deze expositie is gratis toegankelijk voor het publiek. Charles Dickens voltooide zijn Christmas Carol in december 1843. Wat populariteit betreft neemt dit kerstverhaal, na de bijbelse voorstelling van de geboorte van Jezus, een goede tweede plaats in, althans in het moderne Westerse denken. Al ruim 160 jaar genieten kinderen én volwassenen jaarlijks van de schraperige Scrooge en de schimmige spijtoptant Marley, in allerlei vormen: als verhaal of vertelling, als toneelstuk en als film. de centrale vestiging van de Stadsbibliotheek Haarlem. De bezoeker kan een blik werpen op de wereld van Dickens en krijgt bijzondere uitgaven van A Christmas Carol onder ogen. De tentoonstelling wordt geopend op zaterdagmiddag 11 december om 14.00 uur door een bijzondere gaste. Mevrouw Lucinda Hawksley Dickens, een achter-achter -achter- kleindochter van de grote schrijver, zal persoonlijk de openingshandeling verrichten. Publiek is daarbij van harte welkom. Deze tentoonstelling is te bezichtigen tijdens openingsuren van de centrale vestiging. De Centrale Bibliotheek is geopend op maandag, dinsdag en donderdag van 11.00 - 20.00, op woensdag en vrijdag van 11.00 - 18.00, op zaterdag 10.00 - 16.00. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 023 - 511 53 00. De heer Jacques Engels is al jarenlang fervent Dickens-verzamelaar. Hij bracht een prachtige collectie Dickensiana bijeen. In december krijgt hij voor zijn inspanningen de prestigieuze Percy - Fitzgerald Award uitgereikt door de Dickens Fellowship in Nederland. Een deel van zijn collectie is deze maand te zien in 2 8

The Dutch Dickensian | 2005 | | pagina 25