Verstripte 'Christmas Carol' voor achter-, achter-, achterkleindochter hamum - Het was een echte Dtakens-dag, afgelopen zater dag in Haarlem. Niet alleen vanwege de jaarlijkse kerstbij- eënkamst van het Nederlands Dickens Genootschap - óf be ter: the Dickens Fellowship meer veel meer door de ope ning van ene speciale Dickens- expositie in de Haarlemse bi bliotheek en door de presenta tie van een nieuw stripboek van de Christmas Carol door Dick Matena. Voor beide gelegenhe den was een familierelatie van Dickens naar Haarlem getogen. Ze droeg een knalgroen jasje. Van een kleur, zoals ze alleen in Engeland kunnen maken. Met daarboven sluik blond haar en een guitig gezicht presenteerde Lucinda Hawksiey zich volgens de beste Britse tradities bij het Dickens Genootschap na eerder de tentoonstelling over haar be roemde voorvader te hebben geopend. VOORUITBLIK HERFSTNUMMER Voorjaar 2005 no. 52 En alsof het nog niet genoeg was, werd onze branch op maandag 13 december 2004 in hetzelfde dagblad opnieuw in het zonnetje gezet. door Jan Kuys Het tachtig man en vrouw ster ke genootschap had zaterdag in de Haarlemse sociëteit Trou Moet Blijcken zijn kerstbijeen komst en die gelegenheid was benut om de achter-, achter-, achter-kleindochter van de gro te Engelse schrijver uit te nodi gen. Bovendien was dit bij uit stek de plaats om de nieuwste verstripping van Dick Matena officieel te presenteren. Na een integrale versie van De Avonden van Gerard Cornelis van het Reve te hebben gete kend - Matena legde in juni van dit jaar tijdens de Haarlemse Stopdagen zo'n beetje de laat ste hand aan hel vier delen tel lende epos - begon hij spoor slags aan de 'Christmas Carol' van Charles Dickens, dat hij eveneens als integrale versie in een recordtijd afmaakte. Het bijzondere is dat Matena in de ze 'Christmas Carol' een aantal schrijvers uit de Nederlandse li teratuur heeft vereeuwigd. Wie goed kijkt ziet in het boek Gerrit Komrij (zie afbeelding), Jan Wolkers, A.F.Th. van der Heij den en Peter van Straaten langskomen. Hawksiey nam blij verrast het eerste exemplaar van het klei nood in ontvangst: „This is amazing, It's so beautiful, I love to see this book to the shops in Engeland." Materia, was ver eerd. Zijn boek ligt vanaf van daag in de winkel voor 18,90. Hijzelf zet zich nu aan het ver- strippen van een werkstuk dat een vrat langere adem vraagt: 'Kort Amerikaans' van Jan Wol kers. 2 9 The Dutch Dickensian Volume XXV

The Dutch Dickensian | 2005 | | pagina 26