Agenda voor de komende tijd (2005): (zie ook de website www.dickenmuseum.com De overige bijeenkomsten van de Haarlem Branch in 2006 zijn: Mededelingen At Arkwrights Dit maal in de schappen de volgende aan biedingen: London Calling. 10 detentie (860 van hen zijn vrouwen). 25 jaar geleden waren dat er maar 3.500. Alleen in de Verenigde Staten, in Polen en op het Iberisch schiereiland zitten er meer mensen gevangen want je hebt altijd baas boven baas. De heer Kabel vraagt naar een vergelijking met de tijd van Dickens. Alleen al in London, dat in de tijd van Dickens 2 miljoen inwoners had, zaten er in die periode 13.000 mensen gevangen. De president merkt daarbij op dat hervormingen in de Nederlandse gevangenis sen vooral vlak na de Tweede Wereldoorlog krachtig zijn doorgevoerd. Dit door invloed van niet criminele Nederlanders die tijdens het Nazi regime gedetineerd zaten. Hierop volgt een discussie over terroristische cellen, TBS en de wens om te vergelden, Veenhuizen en over drugs gerelateerde mis daden. Onder invloed van een fles wijn (in vino Veri tas) stelt de heer Kabel dat Nederland inmid dels een internaat is geworden en die zijn te vergelijken met gevangenissen. Het begon met de invoering van veiligheidsgordels waarna we op een hellend vlak zijn terecht gekomen. Als dan ook nog blijkt dat niemand van de aanwezigen een legitimatie bewijs bij zich heeft besluit de president dat het zo wel welletjes is en gaat het gezelschap in verwar ring uit een. - Van 27 juli t/m 31 juli in Amsterdam: annual conference - Zaterdag 14 oktober in Kraantje Lek: book of study Little Dorrit, - Vrijdag 8 december in Kraantje Lek: viering 50 jarig bestaan - Zaterdag 16 december in Trou Moet Blijcken: Kerstbijeenkomst Mocht u de komende tijd in Londen zijn dan biedt het Charles Dickens Museum in 48 Doughty Street op een aantal avonden ver strooiing. - 23 mei een georganiseerde wandeling, de "Chop House Walk". - 9 juni een House Party (sic) -11 juli een lezing door Michael Slater over: "Dickens's Lives". Ook voor dit jaar hanteert het bestuur de vol gende bedragen voor contributie: 25,- per lid en 35,- per paar. Dankzij een flinke bijdrage van mevrouw Adolfs is het archief van de Haarlem Branch een stuk completer geworden. Het bestuur roept andere leden op om naarstig het eigen huis te doorzoeken op mogelijke oude convo caties uit de periodes 1957 t/m 1971 en 1975 t/m 1980. Originelen worden, na het maken van een copie, weer terugbezorgd. Onze website is gekoppeld aan die van het Dickens House museum. U vindt deze op: www.dickenmuseum.com Op het scherm ziet u een rubriek "links" en daar komt u vanzelf onze website tegen. Vandaar komt u ook op onze Annual Conference 2006 website. De secretaris heeft "geranium badges", het officiële speldje van de Dickens Fellowship, en Micawber stropdassen op voorraad. - "Palgrave Advances in Charles Dickens Studies", met klem aangeraden door Paul Schlicke, dus vooruit maar. www.palgrave.com en dat voor GBP 16,99. - "The Pride of Mankind", Puff verses for Warren's Blacking with contributions attrib uted to Charles Dickens, www.hedgesparrow- press.org ziet er prijzig uit. In de laatste Dickensian ondermeer een recen sie van het boek van Marianne Camus: Gender and madness in the Novels of Charles Dickens. "It's a mad world. Mad as Bedlam, boy" zou Mr. Dick zeggen. Sprekend over Mr. Dick, zijn graf is inmiddels ontdekt op het Isle of Wight. Door wie anders dan Tony Pointon die sinds zijn pensionering de zuidkust van Engeland afstroopt. Ook meldt The Dickensian met enige trots de heruitgave van Forster's Life of Dickens door de Nederlandse uitgeverij Diderot.

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 10