International Dickens Conference 2006, een persoonlijke terugblik. door Paul Ferdinandusse nooit zo bij stilgestaan, maar als je het eens door de ogen van een buitenstaander bekijkt, leven wij in een raar land. Het dienen van de gebruiker is ongeveer het laatste waar de autoriteiten aan denken, en als elders op de wereld een goed werkende oplossing bestaat, dan zal dat de laatste zijn die de Nederlandse autoriteiten zullen overwegen. Tijdens de uitbundige receptie, waar na afloop nog vele hapjes over waren (en dat zegt toch wel wat, als het om Dickensians gaat), in de zaal waar vroeger de Heren Zeventien van de In het verleden heb ik al vele malen uw aandacht gevraagd voor de Dickens Conference, naar ik hoop binnen de grenzen van het aanvaardbare, en nu doet het mij genoegen u te kunnen laten weten dat dit de laatste keer is. Hierna zult u mij niet meer over dit onderwerp horen. Een verschil met vorige keren, en een welkome afwisseling, is dat ik het onderwerp nu retrospectief kan benaderen, en dat ook ga doen. Welnu dan, de Conference is in alle opzichten goed verlopen. Dat bleek uit de vele positieve reacties, en wij organisatoren vonden dat zelf ook. Het onderstaande is dan ook vooral een soort "goed nieuws show"; dat wordt op den duur misschien eentonig, maar dat vind ik zelf in dit geval niet zo heel erg. De Conference werd bijgewoond door circa 130 mensen. De aanwezige Dickensians waren als volgt over de landen verdeeld: Groot Brittanie 60, Nederland 33, USA 13, Japan 9, Duitsland 6, Frankrijk 3, Italië 2, Nieuw Zeeland 2, Ierland, Australië en Canada elk 1. Ook de diverse activiteiten werden heel goed bezocht. Voor de meeste gasten begon de kennismak ing met Nederland uit het leren hanteren van de strippenkaart, een complex leerstuk, en wij leerden van hen weer vele nieuwe manieren waarop je de strippenkaart niet moet gebruiken. Ook namen we uitvoerig het ver schil door tussen de gele en de rode kaartjes automaten op het Amstel Station. Ik had er The Dutch Dickensian "het zo'n mooie man is". 12 Verenigde Oost-Indische Compagnie ver gaderden, heeft de burgemeester van Amsterdam, de heer Cohen, een welkomstwo ord gesproken (de volgens het programma geplande heer Noorda was verhinderd), dat door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd. Sommigen waren teleurgesteld dat hij zijn ambts keten niet om had, maar dat werd weer gecom penseerd doordat enkele dames mij toevertrouwden dat zij erg gecharmeerd waren dat de burgemeester hen toesprak, en dat des te meer omdat

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 12