Enkhuizen, waarvoor klokslag elf uur een bus - wat zeg ik: een superbus, waar 88 mensen in konden, en dat ook deden - zou vertrekken. Deze bus kwam behouden weer terug, een hele opluchting, want een ongelukje kan altijd gebeuren maar 88 in een keer dat is wat veel. Over deze excursie kan ik u niet uit eigen ervaring mededelingen doen, omdat ik die middag van duizend bloemen een tafelversier ing moest maken, maar ik vernam goede berichten van de buitenlandse gasten, terwijl de Nederlandse deelnemers mij meldden dat de gasten bij de lunch gevochten hadden om als eerste de hand op het beleg te leggen, wat ik als positief bericht heb opgevat. Genoemde bloemen vonden hun plaats op de tafels voor het galadiner, in onze kring bekend als The Banquet. Dit diner verliep uitstekend en zelfs het eten was bovengemiddeld goed. In het algemeen namelijk ligt de prijs van dergelijke evenementen al zo hoog dat op het eten tot het uiterste bespaard wordt, ik zou daar sterke verhalen over kunnen vertellen, over hoe koks van niets toch iets kunnen maken, qua uiterlijke presentatie dan. In dit geval echter was het ons geluk dat Hotel The Grand in handen is van een Frans concern, en in die kringen wordt er serieus met eten omgegaan. Gelukkig maar, want onze eregast was de Queen's Commissioner de heer Borghouts. De "toastmaster" of tafelpraeses was Bob Googins, die op onnavolgbare wijze ervoor zorgde dat wij voor 23 uur klaar waren (een wens van ondergetekende, teneinde de contractuele meerprijs bij verblijf na 23 uur te ontlopen). De heer Lokin bracht de toast uit "to the immortal memory", en zorgde voor een indrukwekkend slot van dit geslaagde diner. Ook op zondagmiddag, een vrije middag, had den we nog enkele excursies en gezamenlijke maaltijden georganiseerd voor de liefhebbers. Later in de middag troffen velen elkaar weer bij de kerkdienst in de Anglicaanse kerk aan de Groenburgwal, in de voormalige werkplaats van Hendrick de Keijzer. De stemmige locatie, de wijze waarop Dickens en Dickensians een rol speelden, en zelfs een solozanger, dat alles droeg bij tot een dienst die zeer op prijs werd gesteld. De laatste avond werd gewijd aan "entertain ment", in de vorm van een optreden van ons lid Bert Hornback als Dickens, en van een optreden van de president van de Fellowship, Gerald Dickens. Voorts werd een korte vide ofilm vertoond over "Dickens in Holland" waarbij activiteiten van de Haarlem Branch een grote rol speelden, en diverse leden van onze branch hun première als acteur hadden. Het weer was al die dagen buitengewoon goed, zo niet (bijna) te warm, en dat had het voordeel dat de deelnemers 's avonds tot heel laat op het buitenterras van Hotel Casa bleven zitten (en het bleef niet bij zitten alleen, er werd ook gedronken, dat heb ik zelf vast kun nen stellen), een bijna on-Nederlandse situ atie, waarin een sterke internationale ver broedering ontstond, en waar vind je dat nog vandaag de dag? Tot zover een kort verslag over de Conference. Zoals gebruikelijk bij grote artistieke produk- ties, is er ook een "The making ofen dat volgt nu hier: Zonder op alle details in te gaan, mag wel ver meld worden dat de eerste activiteiten voor

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 14