very existence of which should men's hart bleed-born en bred in neglet and vice'Later treed zij weer op: als het meisje onder de mantel van de Tweede Geest van de Christmas Carrol. De jongens afdeling, kinderen tot 14 jaar krijgt geen goed woord van hem, overal ziet hij in de gezichten verloedering en onverschilligheid. Het onderwijs waar de jongelui aan deel zou den kunnen nemen stelt in zijn ogen niets voor. Hij ziet hier het jongetje van de Tweede Geest uit de Christmas Carrol. De wantoe standen die hij beschrijft worden gedeeld door de Inspectors of Prisons (9)*. In een officieel rapport uit 1836 wordt het beschreven als volgt: de gevangenen konden zich amuseren met gokken, kaarten en bier van het vat van buiten), ondershands konden ze aan kranten en tabak komen; in gyoten getale in volstrekte ledigheid in gemeenschap bij elkaar, regelmatig overgeplaatst naar een andere afdeling, de gevangenis kennis die ze aldus opdoen alleen vergroten, kunnen we de Inspectors) niets anders dan vast stellen dat de gedetineerde er slechter uit komt dan dat hij er in kwam». De orde op de zalen en kamers werd gehandhaafd door een kamer oudste, een wat bevoorrechte gedetineerde. De nieuwelingen kregen het parool: Pay or Strip. Vandaar dat velen in lompen liepen, hadden ze al kleren gehad bij binnenkomst dan waren ze die als een soort van intree-tol kwijtge raakt,aldus Charles Knight (9)*. Dickens geeft niet veel informatie over hygiëne etc, wel beschrijft hij dat de meeste mannen slecht gekleed of in lompen rondliepen. Het officiële rapport vertelt dat er bij de vrouwen nauwe lijks zeep voor handen was, bij de mannen helemaal niet; handdoeken werden aan geen van beiden verstrekt. Vuil alom, lompen, ongewassen, tonnen voor de menselijke behoeften: de stank zal intens geweest zijn. Dickens bezocht deze gevangenis in dezelfde periode als Newgate, om materiaal te verza melen voor een van zijn schetsen. Daar is het op dat moment niet van gekomen, mogelijk omdat na a visit to Newgate" het wat minder spectaculair zou zijn. Wat trof hij aan in Coldbath-field? Een gevangenis gebaseerd op het Auburn systeem, genoemd naar de Auburn gevangenis in de Verenigde Staten, waar de gedetineerden gezamenlijk werkten, aten, slie pen, maar dan wel in absoluut zwijgen: "the Silent System" (1)*. Gesprekken tussen gedetineerden onderling waren volstrekt verboden, overtreden van de zwijgplicht werd disciplinair gestraft.De licht ste straf was het onthouden van een maaltijd: een kwart liter haverpap, de zwaarste straf was geselen met de 'kat met negen staarten'. In 1841 is dat vier maal gebeurd. Wel werden aan de gevangen stichtende verhalen voor gelezen Het werk was primair gericht op het onderhoud van de gevangenis, daarnaast waren er elf tredmolens elk geschikt voor elf personen (9). Gemiddeld bestond de bevolking uit een dikke duizend gedetineerden, waarvan er 520 in afzonderlijke cellen konden slapen. In 1841 zijn er 12543 gedetineerden door de poort van 27 Newgate ten tijde van Charles Dickens Coldbath-field house of Correction. Slaapzaal in de Coldbath-field house of correcti on.

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 27