2006 no.57- 58 van. Het verbaast me niets dat in deze streek Oulton Broads )de uitvinder van de hovercraft zijn eerste experimenten hield met zijn zweef- tuig. Overigens stralen de meeste dorpjes op dit eiland wel enige charme uit met hun rietgedekte huizen en pubs. De drukte valt geweldig mee zolang je maar niet in de buurt van een jachthaven komt en van het water vandaan blijft. De verwachtingen zijn dan ook hoog als we het bordje Blundeston zien staan. We hadden niet meer teleurgesteld kunnen worden. Het dorp heeft kraak noch smaak. De kerk is het enige dat het aanzien waard is. De rest van het dorp is door de moderne tijd ingehaald en bestaat uit huizen waarvan er dertien in een dozijn gaan. Een zeer schrale troost is het dat ze staan in straten met namen als: Barkis Meadow, Dickens Close en Pickwick Drive. Van een village-green met daaromheen wat oude huizen is geen spoor te bekennen. We vinden ook het huis dat waarschijnlijk model heeft gestaan voor het woonhuis van David (The Rookery), maar ook dat valt tegen. Ik heb een foto van de brieven bus gemaakt, om te bewijzen dat ik er ben geweest, het huis is niets bijzonders. David zou van uit zijn kamer uitzicht op de kerk en de begraafplaats moeten hebben gehad, dan moet hij uitstekende ogen hebben gehad om iets meer te ontwaren dan een grijs gebouw met een stompe toren. Het kerkhof kan hij niet hebben gezien want het is omgeven door bomen en struiken zoals met bijna alle kerk hoven. De afstand is te groot om iets tussen die aanplant te kunnen ontwaren. Inderdaad staat bij het dorp ook de paal met daarop de Amerika en gewonnen door eigenaren van Casino's en hotels. Deze weg is te vergelijken met de Marine Parade (de boulevard van 45 ickensian Volume XXVI naam van het dorp en de afbeelding van de jonge David zoals op de foto bij mijn vorige artikel te zien is. In mijn verbeelding stond deze paal op een prominente plaats bijvoor beeld midden op de brink in het dorp, maar in werkelijkheid kostte het ons drie rondjes door het dorp voor we hem ontdekten aan de rand van het dorp. Daarentegen was de Plough Inn, waar Barkis vertrok naar Yarmouth, heel eenvoudig te vin den. Gewoon van uit het dorp de richtingaanwi jzer naar deze stad volgen. De pub staat in volle glorie langs de weg aan de rand van het dorp. Na een kleine mijl over een landweg zou Barkis nu de schrik van zijn leven krijgen ,want de route naar Yarmouth gaat dan over op een autoweg die aansluit op de rondweg van Great Yarmouth. Destijds schreef ik al dat in deze stad het beeld dat Dickens ons er van schetst ver te zoeken is, maar dat was op basis van internet bronnen. In werkelijkheid is het nog veel duidelijker. De boulevard van deze badplaats; hoe zal ik dat het best omschrijven? Stelt u zich 'The Strip' voor in Las Vegas. De straat waar fortuinen worden verloren door gokkend

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 45