BESTE DICKENSIANS, door Paul Ferdinandusse De wereld verkeert op meerdere plaatsen in een penibele situatie, om het voorzichtig te zeggen, maar dat geldt niet voor de Haarlem Branch, die in deze periode van hoogtepunt naar hoogtepunt gaat. De International Dickens Conference in Amsterdam is goed verlopen, in de eerste plaats door vele en diverse bijdragen van onze Branch-genoten. U kunt daar elders meer over lezen. Het was een plezier om dit te organis eren, maar het is ook mooi dat het nu weer een aantal jaren niet hoeft, want het is een klus. Veel leden van onze branch hebben er aan deelgenomen, en wellicht de smaak ervan te pakken gekregen. Helaas is de volgende Conference ver weg, nl. in Philadelphia, U.S.A., (19-24 juli 2007) maar meestal wordt er in zo'n geval een Dickens weekend georgan iseerd in Portsmouth door Tony Pointon, een soort mini-conference, die gemakkelijk bereik baar is; dat is meestal in september. In 2008 zal de Conference in Durham (in het Noorden van Engeland) zijn (30 juli - 4 augus tus 2008), en dat beveel ik graag in uw warme aandacht aan. Durham is een schilderachtig plaatsje met een prachtige kathedraal en een kasteel. Het panoramische uitzicht vanaf de plaats van de kathedraal en het kasteel vor men een van de mooiste architectonische ervaringen in Europa en zijn aangewezen Wereld Erfgoed. In de zomer is er op het Marktplein straattheater. Gaat dat zien! In 2009 is het weer in de U.S.A. (Cleveland), en vast staat reeds dat het in 2012, het geboortejaar van Dickens, zal zijn in zijn geboorteplaats Portsmouth. Het volgende hoogtepunt is de viering van het 50-jarig bestaan van onze Branch op 8 decem ber in Kraantje Lek, u ontvangt daar nader bericht over. Op het historisch uur hopen wij daar het glas te heffen met de mensen die de oprichting hebben meegemaakt, en we heffen dat (hopelijk niet het zelfde glas, maar een tweede, het is immers feest) ook naar ons Charter, dat daar zomaar in het wild hangt. Als we daar nog maar net van bekomen zijn, volgt een week later de Kerstbijeenkomst. Je zou dat misschien niet denken, maar Dickensian zijn is soms hard werken. Je zou bijna vergeten dat we nog een "gewone" herf- stbijeenkomst hebben, terwijl we daar ook met een hoogtepunt te maken hebben, namelijk ons "book of study", Little Dorrit, en niet alleen een hoogtepunt maar ook een jubileum, want 150 jaar geleden werd Little Dorrit gepubliceerd (in september de hoofd stukken 30 t/m 32). Het is niet in de eerste plaats een feestelijk boek, en zelfs het happy end is een bescheiden soort happy end, maar gelukkig weten wij met elkaar er altijd wel iets feestelijks van te maken. We moeten natuurlijk oppassen dat we, na al deze hoogtepunten, niet in een zwart gat vallen. Gelukkig hoefje als Dickensian niet lang in zo'n gat te zitten, je hebt met het oeu vre van de meester alles bij de hand wat je in zo'n geval nodig hebt 2006 no.57- 58

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 5