2006 no.59 vinden we achter de naam van een van de leden ter waarschuwing staan: Weet zelfs elk knoopje in de boeken van Dickens te vinden. Ook het katholieke episcopaat liet zich niet onbetuigd al werd daar wel een zekere voor zichtigheid in acht genomen. De bisschop van Haarlem gaf in code: Barkis is willing" door dat hij lid werd, maar waagde zich toch niet aan een lijfelijke aanwezigheid tijdens de bij eenkomsten. Het is immers bekend dat onder het kunstenaarsvolkje nogal wat wilde zeden heersten. Godfried was een man die het vooral ruim wilde zien. Toen hij in 1957 alleen naar de annual conference in Buxton (UK) ging mede om daar het charter van de Haarlem Branch op te halen werd hem duidelijk dat deze con ferenties jaarlijks in een van de vestigings plaatsen van de branches werden gehouden. Uit dank voor het ontvangen Charter had hij daarom besloten het hele gezelschap voor een conferentie naar Amsterdam uit te nodigen. Toen hij dit bij terugkomst aan de achterge blevenen in Haarlem vertelde vermeldt de bron: Stilte toen paniek. Men besloot dat deze conference in 1959 zou plaatsvinden in Amsterdam. Men besloot de hele organisatie ruim op te zetten en groots uit te pakken. Er stonden koetsen klaar in Amsterdam en het Antwoorden Thick Book Contest Nicknames: 1 Fredrik Dorrit 2 Amy Dorrit 3 Harriet Beadle 4 Minnie Meagles 5 Mr. Casby 6 Edward Dorrit 7 JeremiahFlintwitch Miscellaneous 8 How not to do it 9 Warm port-wine (with sugar, lemon and spices) 10 Pay up, or produce property 11 Do Not Forget 12 20% 13 Mr. Tinkler 14 Lion Damrak werd voor de ontvangst verkeersvrij gemaakt padvinders verleenden hand- en spandiensten en het grootwinkelbedrijf ruim de plaats in voor Dickens in de etalages. Voor de dames waren er flesjes reukwater en bloembollen als welkomstgeschenk en ik meen daaruit te mogen af te leiden dat er voor de heren wel iets van jenever en een goede Hollandse sigaren klaar zal hebben gestaan. En natuurlijk werd de burgervader in gescha keld bij de ontvangst op het stadhuis. In 1992 werd er andermaal besloten tot een confe rence in Nederland, maar daar is de door mij geraadpleegde bron veel minder expliciet over. Het schijnt iets te maken te hebben met het symbool van onze branch: Mister Micawber en zijn adagium dat één penny minder uitge ven dan je verdient "happiness" inhoudt en één penny meer uitgeven dan je verdient "misery" betekent. Wat dat aangaande schijnt onze huidige penningmeester het schier onmogelijke te hebben verricht tijdens de organisatie en vooral de afrekening van de conference die het afgelopen jaar opnieuw in Amsterdam werd gehouden. Hierbij hebben we opnieuw met succes de burgervader in stel ling gebracht. Alleen ditmaal zonder padvin ders, want die schijnen op te zijn. Quotations; who said: 15 Mrs. Plornish 16 Jeremiah Flintwitch 17 Mrs. Gowan 18 Mr. F.'s aunt 19 The Chief Butler 20 Maggie 21 John Baptist Cavaletto 22 Mr. Merdle 23 Henry Gowan 24 Clarence Barnacle 25 Waiter coffeehouse Ludgate Hill 26 Rigaud (Blandois, Lagnier) 27 Flora Finching 28 Mr. Merdle 29 Ferdiand Barnacle 30 Mr. Rudge 31 Mrs. General 32 Mr. Chivery 29 Volume XXVI

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 29