Winter 20q6 ïio,59 VAN DE REDACTIE Het moet dan toch maar eens gezegd worden. De vrouw van de editor zei nog:" Doe dat nou niet", maar het is er nu dan toch uitgeschoten. Eigenlijk is redactie zijn van The Dutch Dickensian een hondenbaan. Het is ook onnatuur lijk. Je beschouwt je zelf als een Dickensian omdat je alles wilt lezen over Dickens. Wat gebeurt er; in een onbewaakt ogenblik ben je opeens redacteur en moetje gaan schrijven. Daar ben je toch geen lid om geworden? Je hebt als redactie van The Dutch Dickensian toch helemaal geen tijd om te schrijven: er moet gelezen worden. Het bestuur heeft Our Mutual Friend voor 2007 aangewezen als Book of Study en dat is geen kleinigheid. Enige rondtrekkende bewe gingen alvorens echt in het diepe te duiken leverde de redactie enkele tweeslachtige com mentaren op. Uiteraard was men op de ach terflap laaiend enthousiast, maar in de kieren van het internet bleek er ook de nodige kritiek op het boek te bestaan. U vindt er in dit num mer een uitvoerig artikel over dat de redactie uit het verre Frankrijk is toegestuurd. Opvallend is ook dat die zelfde mix aan posi tieve en negatieve opmerkingen terug te vin den is bij de illustraties van het boek. Omdat lang niet iedereen, de redactie incluis, een plaatjes-exemplaar heeft vindt u ze alle veertig in dit nummer. Kijk zo'n artikel schiet lekker op en kunnen we tenminste weer snel gaan lezen. Daarnaast moest de redactie ook enige aandacht besteden aan ons vijftigjarig bestaan, maar hoe doe je dat als je zelf nog maar tot de jongere garde der Dickensians behoort? Het leek het beste dit, zoals u van ons gewend bent in Dordrecht, met de nodige bescheidenheid te doen. Er zijn wat bronnen uit de begintijd opgedoken waar enkele schok kende conclusies uit getrokken kunnen wor den en uiteraard hebben we die onmiddellijk voor u getrokken. In Roosendaal is men na een diep en vooral langdurig onderzoek tot de conclusie gekomen dat Dickens niet in Hollywood heeft geleefd, hoewel zijn naam er wel - bekend schijnt te V zijn. Voor Dickens is het j ammer - dat hij ,wat ~S4'Ss5W de film betreft, in de verkeerde eeuw leefde, maar voor ons, zijn lezers, is dat mooi meegenomen. Mocht u van een quiz en een puzzel houden dat kunt u zich tijdens de komende donkere dagen in de buurt van de open haard installe ren en proberen nog voor de jaarwisseling de oplossingen te vinden. Zoals altijd zijn er geen prijzen te winnen,maar doet u het uitsluitend voor eigen genoegen en is het bedoeld om u van de straat te houden. Als u daarna nog tijd over heeft om behalve Dickens nog wat over het negentiende eeuwse Engeland te lezen kijkt u dan eens of het boek dat hier wordt besproken in het artikel: een aanwinst op mijn leestafel, iets voor u is. De hoofdpersoon: Robert Blincoe, zou volgens de schrijver van dit boek wel eens de originele Oliver Twist uit vlees en bloed geweest kunnen zijn. Tot slot: Het zag er bij de aanvang van dit nummer nogal "bleak" uit. Het wilde maar niet echt vlotten met de toezending van materiaal. Dat veranderde echter vlak voor de sluitingsda tum. De redactie was zelfs genoodzaakt om op het laatste moment nog materiaal door te schuiven naar het volgende nummer. Voor u ligt derhalve geen bleak -, maar een full house.

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 4