KORT VERSLAG VAN DE 208E VERGADERING VAN THE DICKENS FELLOWSHIP HAARLEM BRANCH. door Pieter de Groot In een uitgelaten Kraantje Lek verzamelen zich 19 leden. De president spreekt van een prachtige herfstbijeenkomst. Hij vraagt aan dacht voor het overlijden van ons lid dr. Muus Beets, die uitsluitend boeken van Dickens las en zich nooit liet verleiden tot het lezen van boeken over Dickens. Hij beschouwde dat als secondaire literatuur. Dan ontdekt hij dat de heer van Steenbergen is gaan staan, iets dat doorgaans betekent dat er zich een nieuw lid heeft aangediend. Dat blijkt ook het geval. De heer Burden krijgt de vraag over de moord op Nancy en vervolgens nog één over de hond van Sikes waarop de president ingrijpt en zegt dat het zowel genoeg is want het moet niet te gortig worden, straks blijkt nog dat de heer Burden het boek ook echt gelezen heeft. Verder wijst hij op grote wijzigingen wat betreft de sprekers voor vandaag. Het bestuur, als altijd besluiteloos, heeft plots de datum van de herfstbijeenkomst veranderd waardoor sprekers hebben moeten afzeggen. Slechts de heer Hornback heeft zich weten te handhaven. Daarnaast zullen zowel de president als de secretaris, bij wijze van boetedoening, elk ook een korte lezing houden. Slechts de penning meester wordt gespaard, waarom weet nie mand. Tot slot heeft de president nog een aan tal mededelingen met betrekking tot het 50- arig bestaan: er komt een jubileumboek uit, er is op 8 december een kleine receptie in Kraantje Lek en vooral ook de Kerstbijeenkomst van 16 december, in Trou Moet Blijcken, staat in het teken van het 50- jarig bestaan. De secretaris, nog duizelig van de vele afzeg gingen informeert de leden over een open staande vacature in Londen en wel die van Trustee. Men zoekt iemand die ervaring heeft met: marketing, administration, fundraising, archives, books, museum objects, local affairs, politics, policy, etc. De lijst draaft nog even door om af te sluiten met de woorden; this is not an exhaustive list. Say no more, zouden wij zeggen. Tot slot leest hij met bewogen stem de vele dankbetuigingen voor die uit binnen en bui tenland zijn toege stroomd. Velen die de conferentie bezochten hadden moeite om in hun brieven hun ont roering te verbergen. De secretaris citeert daarom maar niet, ze zijn te persoonlijk. Recent ontvingen wij zelfs nog een brief van Mrs. Gee die in werkelijkheid geen Mrs. maar Miss blijkt te zijn. Als de secretaris dat gewe ten had tijdens het diner. Wij kunnen het echter niet nalaten bij dit schrijven de brief van Headquarters af te drukken, een brief zo complimenteus als er zelden geschreven zal zijn en tevens een waar uit blijkt dat er op Doughty Street een mildere wind waait dan tijdens het regiem van Thelma. Dan is het de beurt aan de penningmeester. Hier heeft hij het allemaal voor gedaan, voor dit moment van glorie. Voor eenmaal is zijn gezicht verwrongen tot een glimlach want er blijkt winst gemaakt te zijn op de conferentie. De penningmeester schrijft allerlei getallen op een bord en spreekt over gunstige aantallen aanwezigen en concludeert dat er ruw geschat zo'n 5.000 euro in de kas is overgebleven. Het is even stil, vervolgens breekt er verwarring uit onder de leden gevolgd door opluchting en een daverend applaus waarvan de ramen rin kelen. Blinderen ontvluchten hun speeltoestel len en de heer Bloemen snelt toe met de vraag of het iets minder kan. Nee, heer Bloemen, het kan vandaag niet minder dus scheer u weg. De editor heeft ditmaal een dubbelnummer van de Dutch Dickensian bij zich want er was weer de nodige kopij. Het was hard werken voor hem en het is ten koste gegaan van de lessen die hij doorgaans geeft, maar wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen en zo is het ook.

The Dutch Dickensian | 2006 | | pagina 6