Leest men in de bestaande kringen nog steeds Dickens in de vorm van een hoorspel? In een tijd waarin de jeugd geen idee heeft wat een hoorspel is lijkt dit op een anachronisme. Hoewel sinds waarden en normen weer nadrukkelijk op de politieke agenda staan, kan ik misschien beter spreken van een pal staan in de strijd tegen alles wat vies en voos is. Bovendien, schiet mij nu te binnen, kunnen we het lezen in de vorm van hoorspel ook gebruiken om de goedwillende maar zwakke lezer een hart onder de riem te steken. Zeggen datje boeken van acht- of negenhonderd pagina's lezen leuk vindt vereist de nodige moed die niet bij iedere Dickensian aanwezig is. Als we er nu eens van uitgaan dat in iedere Voorjaar 2007 no.6o roman van Dickens toch zeker twintig perso nages figureren levert dit een gemiddelde op van zo'n veertig tot vijfenveertig pagina's per persoon om hardop te lezen. Daar draait zelfs een middelbare scholier die voor zijn lijst moet lezen zijn hand niet voor om. En dat is toch een doelgroep die bekend staat om zijn afkeer van literatuur. Ik stel daarom voor om subsidie aan te vragen bij hen die achter de Postbus 51 spotjes zitten of bij de stichting Sire die ideële reclame sponsort. Mijn gedachten gaan dan uit naar spotjes op Tv en posters op alles stations met leuzen als: Lezen die je niet alleen, Vorm een kring en lees of Groepslezen is cool DICKENS IN ALDEBOARN door Jan Hijink We wisten het natuurlijk al langer maar ook Friesland heeft iets met Dickens. Ons lid Jan Hijink geeft hier onder het bewijs. Een foto van een gondelvaart met Oliver Twist in de hoofdrol. Ik kreeg dit toegezonden van een vriend, woonachtig in Friesland. Waar ligt Aldeboarn? Heb ik hem gevraagd, want ik kon het op de kaart van Friesland niet vinden. Hij antwoord de enigermate verstoord, ergens tussen Sneek en Heerenveen. Dat moet je toch weten, zal hij Olmiver Twist paradeert door regenachtig Aldeboarn 17 Mdéboanr-Kaboem! Het startschot van de gondelvaart in Aldeboarn daverde gisteravond

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 17