VAN DE REDACTIE The Year After, een thema waar men veel achter kan zoeken en dat was ook precies de bedoeling van de redactie. Weliswaar is het nummer dit keer wat dunner dan we graag hadden gezien, maar laten we niet kwaliteit verwarren met kwantiteit. Het nummer is er ditmaal één van bezinning en reflectie geworden. Er wordt veel terugge keken en voor de goede lezer zijn er ook al weer wat vonkjes onder de as te vinden, die straks misschien tot een uitslaande brand kunnen leiden. Daarnaast rekent de redactie voor het komend jaar op uitvoerige en diep gaande beschouwingen over ons book of study: Our Mutual Friend. Onder het motto: Haalt de kam ferm door uw 'dust', ontdekt u misschien weer nieuwe vergezichten in dit boek, die u met ons wilt delen! Wat mogen we dit jaar allemaal verwachten? Welke nieuwe koers zal onze 'board' inslaan nadat onze oude voorzitter december jongstle den zijn hamer heeft overgegeven aan een nieuwe? Zal onze branch bestand zijn tegen de klimaatsverandering, gaan wij ons ook richten op samen werken? Mogen we als Nederlanders nog wel genieten van Dickens of wordt er van ons verwacht dat we alleen maar Nederlandse schrijvers lezen? Kortom, allerlei vragen die schreeuwen om een antwoord, maar waar eerst de nodige bedenktijd over heen moet gaan. Er is ook een bijdrage te vinden over het bestaan en de werking van de leeskringen. Hierbij wordt de vraag opgeroepen of er in deze tijd nog wel plaats is voor zon instituut. De redactie roept leden van zo'n kring op eens de pen ter hand te nemen en zich over het wel en wee ervan uit te spreken, al is het maar om de dolende leden jaloers te maken die het lid maatschap van zo'n kring moeten ontberen. Deze laatsten kunnen zich ondertussen uitla ten over het voordeel van het alleen lezen zodat we voor we het weten er een nieuwe kwestie bij hebben. Dat Godfried Bomans Dickens las weet ieder een, maar in dit nummer wordt ook de vraag opgeworpen of dit eveneens bij Marten Toonder het geval. De voor zichtige conclusie is: vermoede lijk ja, maar - verder onderzoek is zeker gewenst. Een andere vraag die binnen onze branch al jaren op een antwoord wacht is weer iets dich ter bij een antwoord gekomen, nl.: Is Dickens ooit in Friesland geweest? Ooit zullen we hier op het antwoord weten, maar voorlopig raad ik u aan om het woord ALDEBOARN de komende tijd in de gaten te houden. Nadat we in de kranten verontruste berichten horen over de gebrekkige taal- en rekenvaar digheden bij onze aankomende intelligentsia, vond de redactie het nodig bij onze leden hun topografische kennis te testen. De nieuwe puz zel introduceert het begrip Dickensian Topography en wij willen wel eens weten hoe het daarmee is gesteld. Tenslotte volgt hier nogmaals een veront schuldiging van onze puzzel-redacteur. Tijdens de laatste bijeenkomst heeft hij al moeten bekennen een fout te hebben gemaakt. Als hoofdredacteur kunnen we zo'n vergissing natuurlijk één keer door de vingers zien, maar het moet geen gewoonte worden, we zullen zijn werk voortaan extra scherp controleren.. The 4

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 4