Voorjaar 2007 no.6o in Kraantje Lek is, waarop hij voor de zoveel ste keer zijn aanmeldingsprocedure beschrijft compleet met het welkomstwoord van mevrouw Keene: "hoe is het mogelijk!". De heer Lokin heeft het vervolgens over een toneelstuk, opgevoerd in Bath, waarbij de Engelsen als versteend toekeken maar een opgelucht applaus lieten klinken. De heer Kabel wil vanavond tranen zien en begint daarom over financiële afhandeling van de 1992 conferentie, waarop hij zijn doorweekte archief aan de secretaris geeft. De heer Van Steynen vertelt ons over de aan koop van een borstbeeld van Victor Hugo (een zeldzaam exemplaar, aldus mevrouw Van Steynen) dat in werkelijk er één van Dickens was waarop de prijs door de gedesillusioneer de verkoper werd gehalveerd. De heer Kabel verhaalt over de doortrapte wijze waarop wij de heer John Greaves vragen lieten stellen aan mevrouw Louise Overbeek, die altijd alle antwoorden wist waarop Greaves het op een drinken zette. Mevrouw Lokin spreekt over het beruchte artikel van mevrouw Els Meyer in de Dutch Dickensian (don't mention the war) en de heer van Kessel over Bath en de BBC. Nog eenmaal put de heer Lokin uit zijn geheu gen als hij het zingen van de ballade van Lord Bathman memoreert, een ballade die niet helemaal lukte maar door Godfried Bomans werd afgedekt door een meesterlijke vertol king van de dood van Little Nell. Daarop staat mevrouw Prenen op. Zij stelt dat de Dickens Fellowship jeugd en disputen heeft. Over het laatste zijn we het eens met haar, het eerste zien wij vanavond alleen terug in de bediening. De heer Van Steynen meldt nog dat in Nijmegen het archief van de prisma reeks staat en mevrouw Adolfs wil een nieuwe verta ling van Little Dorrit gaan bekostigen. Waarna de president de avond besluit met de mededeling dat het gezellig en toch ook emoti oneel was. Kort verslag van de 2io^e vergadering van The Dickens Fellowship Haarlem Branch. In een warm Trou Moet Blijcken verzamelden zich 44 leden. De president spreekt van een opkomst die overweldigend is en een bijeen komst die bijzonder is. Hij verwelkomt onze gast van vanavond, Gerald Dickens. De president spreekt weer zijn eigen variant van het engels dat verder niemand verstaat. Dan ontdekt hij een nieuw lid, de heer Schoemakers die wel een vraag over David Copperfield wil beantwoorden. De heer Van Steynen heeft een anagram bedacht maar dat wordt zo ingewikkeld dat hij het zelf niet meer begrijpt waarop een tweede vraag wordt gefor muleerd die juist wordt beantwoord. Na de leden geïnformeerd te hebben over het feit dat het nieuwe "book of study" Our Mutual Friend is, geeft hij het woord aan de secretaris en penningmeester. Beiden hebben niets te zeg gen en doen dat gelukkig ook niet. De editor heeft weer een nieuw nummer van de Dutch Dickensian waarin veel aandacht voor het 50 jarig bestaan. Ook in volgende nummers wordt hier nog verder aandacht aan besteed. Verder heeft hij weer digitale exem plaren van alle nummers uit 2006. Dan maakt de president zijn aftreden bekend. Na 12 jaar vindt hij het wel weer eens genoeg. Volgens de regels van de "Dickensian Democracy" neemt de penningmeester het presidentschap op zich en treedt de heer Kooiman aan als nieuwe penningmeester. Kooiman staat bekend als een Dickens liefheb ber zonder financiële schandalen. De nieuwe president spreekt een dankwoord uit waarbij hij Mrs Skweton citeert waarop de oude president weer het bestuur bedankt en ook alle leden die geholpen hebben met de organisatie van de conferentie vorig jaar, waarbij hij speciaal mevrouw Werdmuller noemt. Daarop geeft hij aan zich nu weer onder de "common members" te gaan men gen. Dan kondigt de nieuwe president de spreker aan. Gerald Dickens dankt ons voor het orga niseren van de conferentie vorig jaar en stelt dat hij vandaag getuige is geweest van een grote omwenteling. Iedereen zo stelt hij, asso cieert Dickens met Kerst. Alleen al de variaties van de Christmas Carol op de TV. Zijn favoriet 7 The Dutch Dickensian Volume XXVII

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 7