Voorjaar 2007 no.6o is overigens de Muppets Christmas, want het zingen van een lovesong door Michael Caine, dat is pas echt drama. Dickens spreekt vandaag over hoe hij als kind de Kerst beleefde. Het maken van de Christmas pudding, dat al in augustus begon, het optuigen van de kerstboom met de door de jaren heen verworven decoraties, de Kerstdag zelf met rammelde pakjes, voorlezende ooms, kerk, lunch en aan het einde van de middag de toespraak van de Koningin, een James Bond film en wandelen met een dove vader. Tot slot leest hij nog A Christmas Dinner uit de Sketches. Na afloop heeft de heer Kooiman een vraag: hij wil weten of Gerald Dickens ook trots is op zijn voorvader. Ja, antwoord deze, dat is hij best wel en hij geeft daar een aantal voorbeel den bij. De president dankt de spreker en overhandigt hem een passend geschenk, namelijk een uitgave van de Christmas Carol in het Chinees want ook daar leest men blijk baar Dickens. Waarna wij aan tafel gaan. Allereerst is er zang en dans en een trekhar- monica door de gebroeders Lokin. Het "Home, sweet home" gaat door merg en been en woelt emoties los. Daarna stelt de heer Lokin nog dat er een for midabele taak is verricht met het organiseren van de conferentie, die ook nog eens een financieel succes was. Na het diner zijn er de toasts. De heer De Landtsheer brengt de toast uit op de Dickens Fellowship. Tot vlak voor aanvang van het diner meende hij dat het om een andere toast ging, maar wij zijn al tevreden als het woord Dickens valt. Vanuit een gedicht van Kfpling komt hij op The Dutch waarna het een kleine stap is naar Mrs. Gamp en Mrs. Harris en de Van Houten cacao. Hij besluit met te stellen dat wij allen een gemeenschap pelijke taal spreken en dat engels een dialect is. Dan is het de beurt aan onze gast die de toast op de Haarlem Branch uitbrengt. Op verzoek van de secretaris valt een aantal malen het woord "lively". Gerald Dickens besluit met te stellen dat wij een speciale Branch zijn. Tot slot brengt de heer Ferdinandusse, tot voor kort president, de Immortal Memory uit. Hij begon met het lezen van Dickens toen hij op 10 jarige leeftijd werd getroffen door een zeldzame variant van de griep. In 1956 kocht hij geheel zelfstandig een Prisma exemplaar van Oliver Twist om hier in een spreekbeurt aandacht aan te besteden maar de leraar wilde niets weten van dergelijke frivoliteiten. Pas 20 jaar geleden werd hij lid van de Haarlem Branch en voelt zich nog steeds een zeer jong lid. Om dit te symboliseren wilde hij vandaag in een korte broek verschijnen maar daar wil den de secretaris en penningmeester niets van weten. Nog steeds leest hij met plezier Dickens en zelfs ook de biografieën. "Books of Dickens are about advances in life. Joining the Haarlem Branch and the Dickens Fellowship is like home, sweet home". Tot slot is er de traditionele dank aan de heer Weeda en zijn staf en aan mevrouw Andriessen voor de schitterende menukaarten, waarna de president stelt dat het weer uiter mate gezellig was en ons verzoekt zonder kabaal huiswaarts te keren. Mededelingen: De volgende bijeenkomsten van de Haarlem Branch zijn op: 2 juni (buitendag), 27 oktober (book of study) en 15 december (kerstbijeen komst) Inflatie correcties gaan aan ons voorbij. Ook dit jaar hanteert het bestuur de volgende bedragen voor contributie: 25,- per lid en 35,- voor een paar. Nog steeds is ons archief niet compleet. Er ontbreken nog diverse convocaties uit de peri ode 1959 t/m 1977. Originelen worden na het maken van een copie aan u teruggegeven Van 19 t/m 24 juli organiseert de Philadelphia Branch de Annual Conference. Het all-in pak ket kost u 875 US dollars. Uw secretaris heeft aanmeldingsformulieren en ook andere infor matie over deze conferentie. London Calling In het laatste nummer van The Dickensian The Dutch Dickensian Volume XXVII 8

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 8