Herfst 2007 no.6i archief van ons nog geen zins, dus als u nog beschikt over bijvoorbeeld oude convocaties uit de periode 1959 t/m 1977, spreekt u dan de secretaris eens aan. Originelen worden na het maken van een copie aan u teruggegeven. In de jaren 60 zijn door leden van de Haarlem Branch twee 8 mm films gemaakt. Met onder andere fragmenten uit de Pickwick Papers. Ooit zijn deze nog eens vertoond in een sche merig Trou Moet Blijcken maar daarna in een papieren zak verdwenen omdat, hoewel ze door velen werden begeerd, het maken van copieen een fortuin kostte. Alle begeerte heeft z'n prijs, dat ook weer wel. Dat de techniek is voortgeschreden is uw altijd wakkere bestuur niet ontgaan. Wij hebben de oude films op een DVD laten branden waar door ze op eens binnen het bereik van onze leden zijn gekomen. U kunt uw bestellingen plaatsen. Van 30 juli t/m 4 augustus 2008 organiseert de North East England Branch de Annual Conference. De prijs zal ongeveer 400 GBP bedragen. U verblijft in St. Chad's College, één van de oudste van Durham. Het programma ziet er aantrekkelijk uit met diverse lezingen en ondermeer uitstapjes naar Barnard Castle, Bowes (Dotheboys Hall) en Newcastle. Meer informatie kunt u vinden op de websi tes: www.dur.ac.uk/St.Chads en www.charles- dickens-ne.co.uk Of informeer bij uw secreta ris. London Calling Het zogenaamde "garden appeal", dat betrek king had op het opknappen van de tuin achter het Dickens Museum in Doughty Street, heeft vruchten afgeworpen. Uw secretaris is wezen kijken en heeft er even in de zon gezeten. Een tevreden gevoel kwam over hem. Aan het project Dickens Journals Online wordt nog steeds gewerkt. Binnen afzienbare tijd kunt u voor een klein bedrag inloggen en heeft u de beschikking over een electronische versie van al de Household Words en de All the Year Rounds. Voor meer informatie kunt u de secretaris aan de bar aanspreken. Uw secretaris toog in april weer eens naar Londen want daar staat een stoel voor hem klaar in de council en daar moet je zo nu en dan eens op gaan zitten, hoewel het altijd dringen is in de veel te kleine bibliotheek. De sfeer was ditmaal ontspannen en dat dus viel wat tegen maar er was voldoende vermaak in de persoon van de voormalig general secretary Mrs.Grove die op de voorste rij nog steeds het hoogste woord had en zich maar met moeite kon bedwingen om niet over de bestuurstafel heen te springen om de hamer te grijpen. Was er nieuws?, nee, niet echt. Er zijn weer de nodige functies verdeeld en de reiskosten van officers raar conferenties zijn ingeperkt en verder is er een website geopend waarop straks informatie over de bicentennial komt te staan want 2012 nadert. De Annual Conference zal dat jaar in Portsmouth worden gehouden, de geboorteplaats van Dickens. Dankzij de goede verkoop en de lagere druk kosten van The Dickensian is er aanzienlijk minder verlies gemaakt dan het jaar ervoor. In de laatste nummers van The Dickensian een aantal interessante artikelen; ondermeer van Leon Litvack over het schilderij dat onze penningmeester al noemde: Dickens Dream. Ook maakt The Dickensian melding van het overlijden van professor Philip Collins, een Dickensian met een grote reputatie. Sinds Mr. Dick's Kite de redactie heeft uitge breid wordt de secretaris overspoeld met nummers. Stukjes over de waarde die Dickens aan het begrip "gentleman" hechtte, hoe Dickens begreep dat er achter George Eliot een vrouw schuil ging, de voordelen van het gebruik van Burgess's Lion Ointment en nog veel meer. Bij de bijeenkomsten verkrijgbaar voor het luttele bedrag van 50 cents. Dickens weekend. In Portsmouth werd weer eens een Dickens weekend georganiseerd. Omdat de thema ging over Dickens and his ladies spoedde uw secre taris zich erheen. Deze Dickens weekenden zijn eigenlijk bedoeld voor de poor relations die zich geen lange reizen naar andere conti nenten kunnen veroorloven als de Annual The Dutch Dickensian Volume XXVII 10 '>C•'G,vvA<'; >x -7c.v.yÜMtMiï.A

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 10