Herfst 2007 no.61 andere tegen komen. Kortom zonder het te beseffen zijn we uiteindelijk vele generaties geleden allemaal familie van elkaar geweest. In de vakliteratuur komen we het voorbeeld tegen van Karei de Grote en zijn nakomelin gen. Deze beroemdheid hield er zoals bekend een tamelijk vrije opvatting van huwelijkse trouw op na. Hij leefde eind zevende begon achtste eeuw en heeft een ruime schare beken de maar zeker ook een groot aantal onbekende nakomelingen verwekt. De invloed die dit gehad moet hebben op al die verschillende familie piramides mogen we daarom zeker als boven gemiddeld beschouwen. Dat houdt in dat ieder van ons evenveel recht heeft om zich als nakomeling van deze illustere voorvader te beschouwen. Passen we deze gedachtegang nu toe op de familie van onze Dickens, wetende dat ook die gezegend was met een rijke kin derschare, dan is het zeker niet onmogelijk dat onze Amersfoortse Dickens in verband gebracht kan worden met onze Dickens. Na deze ontdekking besloot de afdeling Dordrecht op volledige sterkte naar Amersfoort te trekken ten einde Amersfoort en onze Branch van onze ontdekking op de hoogte te stellen. Tijdens de rondleiding bleek ons dat Amersfoort in de ban was van geheel andere zaken dan Dickens. Al enige tijd wordt er op het internet gediscussieerd dat bij stijgen van de zeespiegel het niet uitgesloten is dat Amersfoort wel eens een badplaats aan de Noordzee zou kunnen worden. Het zogenaam de "Amersfoort aan Zee" model. Tijdens onze rondgang viel op dat weliswaar de gids hier met geen woord over sprak maar dat de stad zich inmiddels op het ergste voorbereidt. Bijgaande foto's maken duidelijk dat men hier The Dutch Dickensian Volume XXVII 30 het water serieus neemt en de inwoners alvast kennis wd laten maken met mogelijke gevol gen van dit model. Onze laatste hoop dat tij dens het diner ons de nodige eerbewijzen ten deel zouden vallen ging overigens ook in rook op. In plaats van ontroering en blijdschap over deze ontdekking werden allerlei kritische opmerkingen ons deel. Zo zouden buitenech telijke kinderen van Dickens juist niet zijn achternaam dragen en zou dit onderzoek het veel belangrijkere onderzoek naar een bezoek van Dickens aan Friesland alleen maar in de weg staan. Omdat wij uit Dordrecht begrepen dat deze kritiek slechts als teken van jaloezie gezien kon worden, besloten we hier niet op in te gaan en met ons zwijgen aan te tonen dat wij hier boven stonden. Voor het bestuur moet het overigens een troostrijke gedachte zijn te weten dat zij de volle steun geniet van de afde ling Dordrecht, zeker na zo'n geslaagde bui tendag.

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 30