Bollenbrug keren we weer terug naar de plaats van vertrek, Het Moment. Waarna wij aan tafel gaan. De president, scherper dan ooit, ontdekt onmiddellijk een nieuw lid, de heer Vermolen, die op aanraden van de heer De Valk naar Amersfoort is getogen. Hij heeft de vraag over Marley's ghost bijna goed en dat telt. De editor, de heer De Landtsheer, meldt dat hij met pensioen gaat waardoor hij geen toe gang meer heeft tot de copieermachine van de school. De president stelt voor dat hij zijn pensioen uitstelt maar daar wil de heer De Landtsheer niets van weten. De oplossing ligt bij de heer Klok die het drukwerk zal overne men. De secretaris heeft het over het komend Dickens weekend in Portsmuiden en over de Kerstbijeenkomst waar de nieuwe general secretary, Mrs. Lee Ault, zal verschijnen om ons te laten zien wat men vroeger zoal droeg. Hij vertelt levendig van een eerder optreden in Nottingham waarbij zij steeds meer uittrok, maar net toen het interessant begon te worden het theetijd was. Zelden was thee zo onwel kom. Ook is hij gebeld door mevrouw Andriessen waar het niet goed mee gaat. Er gaat een kaart rond waarop een ieder iets schrijft. De penningmeester heeft problemen met de bank die weigert hem een pasje te verstrekken want, zo vindt men aan het loket, iedereen kan wel zeggen dat hij de penningmeester van de Haarlem branch is. Dan staat de heer De Landtsheer nogmaals op. Hij heeft het telefoonboek eens opgeslagen en een Dickens in Amersfoort gevonden. De man drijft een stucadoorsbedrijf maar man kan niet alles hebben. Maar daarmee is hij niet tevreden en ontvouwt vervolgens een theorie die gebaseerd is op een piramide en waaruit zou blijken dat iedereen familie van iedereen is. Hierop schuiven wij wat ongemakkelijk op onze stoelen heen en weer want in een belen dend zaaltje is een groep oermensen neerge streken. De heer Louritdz verheft zich; hij was ver dwaald en op een landmachtdag terecht geko men en was in eerste instantie verrast geraakt door de hoge opkomst maar kwam er gaande Herfst 2007 no.61 weg achter dat het geen bijeenkomst van de Haarlem Branch was. Hij stelt dat Dickens verhalen kon schrijven en dat men daar in Amersfoort nog niet aan toe is. Dan neemt de penningmeester het woord. Hij spreekt over het bekende schilderij "Dickens Dream" en vraagt zich af of Dickens de ogen open of dicht had als hij de figuren in zijn boe ken bedacht; met andere woorden was er sprake van observatie of van intra-perspectief. Wij k^ken vertwijfeld waarna hij zelf het ant woord geeft: beiden. Het dolend lid uit Dordrecht, de heer Waaifort, die gewoonlijk een geheel eigen denklijn volgt, vraagt zich af waarom er geen Dickens World pretpark in Dordrecht komt. De president antwoordt dat het bestuur de zaak nog bestudeert. De heer Van Kessel mijmert over de emoties in de verhalen van Dickens. Hij beschouwt de lezingen van wijlen de heer Prenen over dit onderwerp nog altijd als bijzonder met als hoogtepunt zijn lezing over een stoel waar Dickens niet in gezeten heeft. En nu is het tafelonderwerp dan Dickens en Amersfoort; nee, we zijn er nog lang niet. Dat vindt ook de heer Klok, die vandaag in Amersfoort geen ige eeuwse gebouwen heeft opgemerkt. Dan heeft de heer Den Breejen het nog over dokter Jobling waarop de president de bijeen komst besluit met de opmerking dat het van daag een warme dag was die wel besteed is geweest. Mededelingen De volgende bijeenkomst van de Haarlem Branch is op 15 december (kerstbij eenkmst). Inflatie correcties gaan aan ons voorbij. Ook dit jaar hanteert het bestuur de volgende bedragen voor contributie: €25,- per lid en 35,- voor een paar. Het bestuur is in onderhandeling met het Noord-Hollands archief, gevestigd in Haarlem, over het onderbrengen van het archief van de Haarlem Branch. Wij houden u de komende tijd op de hoogte. Compleet is dat 9 The Dutch Diekensian Volume XXVII >»VtL i - 1 üsi

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 9