Winter 2007 no.62 VAN DE REDACTIE, Was ook Dickens al niet degene die streed tegen de oppervlakkige en schaamteloze rijk dom van de Veneerings en Podsnaps onder ons? Onvermoeibaar zette hij zich in voor hen die aan de onderkant van de samenleving pro beerden een eerlijke boterham te verdienen. Hij rekende daarbij op de steun van de Boffins en Cheeryble's, die er gelukkig ook te vinden waren. Zijn boodschap was niet die van het rode vuur der revolutie, maar die van mede menselijkheid. Dit gecombineerd met zijn aversie tegen ver spilling en verkwisting van mens en goed bracht de redactie ertoe de plank met nog niet gepubliceerde artikelen eens op dit thema na te kijken. Zo werd het thema: Afval en Uitschot geboren, dat op het titelblad van dit nummer staat. Tussen en in de letterlijke en figuurlijke puin hopen van de negentiende eeuw zoekt Dickens naar waardevolle zaken die hoop en inspiratie voor de toekomst kunnen bieden. Als dit geen thema voor de Kerst is! Ook de puzzelredacteur zocht en vond in het thema afval zijn inspiratie. Uit de afzonderlij ke letters van het woord Dust-heap stelde hij dit keer twee puzzels samen die naar hij hoopt u enige tijd bezig zullen houden. Maar er is nog meer. Na zachte drang van de board is de redactie inmiddels begonnen aan het samenstellen van een vernieuwde en bijge werkte index van onze Dutch Dickensian. Vanaf het ontstaan van onze Branch zijn er inmiddels tweeënzestig nummers verschenen. Dit maakt de vorige index, die liep tot nummer zesentwin tig, tot een weliswaar waardevolle maar sterk verouderde. Was de vorige nog met behulp van typemachine en systeemkaartjes gemaakt, inmiddels heeft de computer zijn intrede gedaan en dat leidt ertoe dat er nieuwe vragen en wensen aan zo'n index worden gesteld. Omdat de redactie zelf niet de beschikking heeft over de eerste vijfentwintig nummers roept zij vrijwilligers op, onder degenen die wel over deze nummers beschikken, om enige hand- en spandiensten te willen verrichten. De werkzaamheden bestaan uit het aanvullen van gegevens over de inhoud van die eerste vijfentwintig nummers op een lijst die de redactie heeft samengesteld. Die gegevens betreffen de taal waarin het artikel is geschre ven en de eventuele relatie die het artikel heeft met een roman van Dickens. Daarnaast ont breekt een enkele maal de auteursnaam en kon de redactie uit de titel niet opmaken tot welk thema het geschrevene gerekend moest worden. U kunt u bij de redactie of de secretaris opge ven waarna u de bovengenoemde lijst ont vangt in de wetenschap dat, dank van de reac tie en latere index gebruikers benevens eeuwi ge roem uw deel zullen zijn. De sint Sint-Nicolaas aankopen hebben dit jaar een record op geleverd. Alom tevredenheid bij de vertegenwoordigers der middenstand. Zelfbij de Aldi en de Lidl vinden we tegenwoordig Champagne en hertenbout in de schap pen. En op de tv zien we leden van de Gooische matras zich niet verwaardigen te bukken om een brielje van 5 Euro op te rapen, dat ze voor hun Porsche heb ben laten vallen. Het kan niet op, zo lijkt het. De redactie vond dat er maar eens wat tegengas gegeven moest wor den.

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 4