2007 ïio.62 de dood gaat. Ook de figuur van Betsy Higden heeft daar nauw mee te maken. Spreker sluit af met de opmerking dat "Our Mutual Friend" staat voor de dood en niet op de persoonsver warring rond John Harmon. Waarna er vragen en opmerkingen zijn: De heer Kabel denkt dat de stof- en ashopen vooral symbool zijn voor klatergoud, maar de heer De Landtsheer is het daar niet mee eens. In die tijd, zo stelt hij, waren deze een groot bezit. Hierop volgen voorbeelden uit de tegen woordige tijd waarin in derde wereldlanden als de Filippijnen veel mensen een inkomen maken door spullen uit vuilnishopen te halen. Kabel ziet dat geld niet waarop een voorbeeld over de Filippijnen volgt. De penningmeester noemt dit de economie van de schaarste. De heer Jacobs geeft commentaar op de stel ling dat Our Mutual Friend inderdaad voor de dood staat en de heer Dorrestein stelt dat niet alleen de Thames als de Styx gezien kan wor den maar ook andersom. Mevrouw Bouwens citeert een passage uit het boek waarin staat dat er sprake is van "bap tism unto death", waarmee we weer op de dood en de rivier uitkomen. Dan heeft de heer Ferdinandusse het nog over de muntjes die Betsy Higden in haar jurk had genaaid om zo haar eigen begrafenis te kun nen betalen en niet door de parish" met het risico dat haar lichaam, tegen haar wil, aan de wetenschap ter beschikking werd gesteld. Waarna wij aan tafel gaan. Aangezien de secretaris twee dagen eerder door een kaakchirurg was lastig gevallen heeft hij dit gedeelte niet meegemaakt. Dus heeft hij informatie ingewonnen bij president en pen ningmeester. De president bleek niet meer te weten waar hij zaterdag was geweest en de penningmeester alleen vaagjes. Hij bericht het volgende: "Afgelopen vergade ring verliep opmerkelijk ontspannen najouw vertrek (dank u). We hebben de journalist van Elsevier naar beste kunnen geïnformeerd en ook nog tevreden gesteld. De president herin nerde aan zijn ontmoetingen met Peter Ackroyd die Our Mutual Friend het beste werk van Dickens vond. Er werd aan tafel onder meer gesproken door de heren Van Kessel en De Landtsheer die licht lieten schijnen over eigen lectuur en het werk van Dickens. De quiz werd gewonnen door mevrouw Bouwens met als tweede mevrouw Willemsen, die mij toevertrouwde dat ze zich in had gehouden (maar dat zeggen ze allemaal mevrouw Willemsen)". De gerant, die verder sprak van een lauwe avond omdat er geen glaswerk was gesneu veld, meldt desgevraagd dat de president de bijeenkomst besloot met de opmerking dat het buiten guur was en dat men zich goed diende in te pakken. Mededelingen: De volgende bijeenkomst van de Haarlem Branch is op 8 maart 2008 in Kraantje Lek Ook dit jaar hanteert het bestuur de volgende bedragen voor contributie: 25,- per lid en 35,- voor een paar. Aan acceptgiro kaarten doen wij niet. Boven aan het briefhoofd staat het rekeningnummer en u heeft zelf wel een pen om een overschrijving aan te maken. Vorige maand zijn wij begonnen met het in bruikleen onderbrengen van ons archief bij het Noord-Hollands archief, gevestigd in Haarlem. De secretaris heeft een verhuisdoos gevuld en aan de penningmeester, die zich met het archief gaat bezig houden, overhan digd. Dat leek heel wat maar viel in het niet bij de 21 ordners die de heer Van Steynen achter op de fiets had toen hij bij het Noord- Hollands archief arriveerde. Het grote sorte ren en catalogiseren is inmiddels begonnen. Wij houden u op de hoogte van de ontwikke ling. Het archief van de Haarlem Branch blijft gewoon toegankelijk. Van 30 juli t/m 4 augustus 2008 organiseert de North East England Branch de Annual Conference. De prijs zal ongeveer 400 GBP bedragen. U verblijft in St. Chad's College, één van de oudste van Durham. Het programma ziet er aantrekkelijk uit met diverse lezingen en ondermeer uitstapjes naar Barnard Castle, Bowes (Dotheboys Hall) en Newcastle. Meer informatie kunt u vinden op de website www.charlesdickens-ne.co.uk Of informeer bij uw secretaris. London Calling London zwijgt weer eens. 7 The Dutch Dickensian Volume XXVII

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 7