157 almost despaired of, also. It is impossible I am sure that any people can more truly sympathize with the affliction of others, than we do for the sorrows of those to whom we are so strongly and ardently attachedand so 1 know you will say and feel. But I vow to God that if you had seen Forster last night, you would have supposed our Dear Friend was dead himselfin such an amazing display of grief did he indulge, and into such a gloomy gulf was he sunk up to the chin. I wrote to Macready yesterday, but have not seen him of course. Poor fellow. Fie is a man of veiy strong affections, and 1 fear feels this misfortune keenly. If the second Child die, it will be a heavy blow indeed. We dine at 5 or a quarter before, and 1 think Forster will take a little sustenance at that time. Will you come in, if you are not going anywhere? Burn this letter, for 1 generally see my autographs for six months past, lying about your room. Faithfully Always. CD". Ongetwijfeld zijn de gedachten van Dickens uitgegaan naar het dramatisch overlijden van zijn schoonzusje Mary terwijl hij over haar overlijden aan het schrijven was. Aanwijzingen dat Nell geënt zou zijn op Mary, dat de OCS min of meer die relatie die hij met Mary had zou verwoorden, of dat de dood van Nell/Mary ingepland was in de OCS zijn er niet. De correspondentie van Dickens met de vele vrienden die hij toen had en aan het maken was geven daar ook geen enkele aanleiding toe. Hij was bezig met schrijven, zijn gezin en feestvieren met zijn vrienden als er weer eens veel van hem verkocht was, zijn nieuwe huis zijn uitgevers. Eerlijk gezegd als Dickens de dood van Mary gebruikt heeft als materiaal voor OCS dan ligt de relatie met het sterven van de kleinzoon van de Schoolmeester veel meer voor de hand. De Illustraties. Dickens heeft vier illustratoren: Williams, Cattermole, Phiz Maclise, mee laten werken aan OCS. Phiz kende hij al van samenwerking in PP en NN. De samenwerking tussen hem en Dickens was nog lang niet uitgeput, dus viel ook de keus op hem. Ongeveer 60% van de tekeningen zijn door hem gemaakt. George Catermole was door zijn huwelijk met een achternichtje van Dickens aan hem geparenteerd geraakt. Daar Catermole ook een goede architectonische tekenaar was viel de keus ook op hem als illustrator. Ongeveer 40% van de illustraties zijn door hem gemaakt, vooral die waar architectonische details belangrijk zijn. Ook de 'Wrapper' is door hem gemaakt, in tegenstelling tot andere omslagen is de omslag van de week-editie wit. De keuze voor Maclise lag in zoverre voor de hand omdat hij die goed kende en een vaardig illustrator was. Uiteindelijk heeft Maclise slechts één tekening gemaakt: die waar de sexton Nell in de droge put laat kijken.

The Dutch Dickensian | 2009 | | pagina 49