161 Oplossing puzzel uit The Dutch Dickensian 68 279 53 72 I 2 2. 2-S 32 40 42 -L 20 2i -v 6 3=C 9=3 11 =K 9=1 J3+1=N 4= =D 2~8 A 8 3= C E+ 1=F 7 Oud-Beijerland, Geachte Lezer, Ik heb een vraag aan de lezers; Wat is de overeenkomst tussen de Efteling en the Old Curiosity Shop? Eigenlijk zijn er veel. Maar de eerste die mij inviel was die van de Wolf en de 7 Geitjes. Dit antwoord verdient een toelichting. De vulling voor het weekblad Master Humphrey's Clock: essays, verslagen, journalistiek en verzonnen verhalen werden door Master Humphrey gevonden in de kast van de oude grootvaders klok. En waar kwamen de 7 geitjes ook al weer vandaan? Tot zover de 7 geitjes, maar de wolf? Mijn verbeelding zag twee koppen naast elkaar: één van de dierenwereld en één van de mensen wereld beiden van de hondachtigen met van die prettige hoektanden). Ik kreeg daarbij in gedachten de bekende dialoog aan het bed van grootmoeder, waar Roodkapje heel bedeesd en netjes naast zit en de wolf vermomd met grootjes nachtmuts met het antwoord op Roodkapjes bezorgde vraag naar de grote bek met tanden. En eigenlijk dacht ik toen aan nog een andere dialoog ook naast een bed. De erotische praatjes van mr.Quilp wanneer Little Nell in haar kamertje in de Rariteiten winkel wat kleding komt halen en Quilp haar bedje gaat gebruiken als z'n eigen bed, al rokend zijn verdere duivelse kunsten uitbroedend. Even tussen haakjes: heeft Dickens hier met Quilp het enige duidelijk erotische element in al zijn boeken? De veel gehoorde theorie, over de samenhang tussen de verering van het zuivere jonge meisje schoonzus Mary) en de misschien onvermijdelijke dood van Little Nell, 't heeft wel watlEn kijk: de symboliek van het "sneeuw"witte Sneeuwwitje! Nolly Bouwes-de Beer. Noot van de redactie: Neen Quilp is geenszins de enige erotisch aandoende figuur die Dickens geschapen heeft. De Pickwick Papers staan vol van erotische intriges, In Oliver Twist wordt de ongehuwde moeder met een plaquette in de kerk geëerd, in Nicholas Nickleby wordt intensief het pad van de vrijers bewandeld, Dombey Son waar de gevallen vrouw regelmatig de boventoon voert; de bordeel scene in David Copperfield waar

The Dutch Dickensian | 2009 | | pagina 53