44 When Found Agenda De inventaris van die kamer vormt de aankleding van de Dickens Room in Haren. U kunt het niet missen want overal in Haren staat het aangegeven waar die kamer zich bevindt. In de uitermate onderhoudende voordracht maakte dhr.Mude vermelding van het feit dat in de correspondentie gevoerd tussen Theo en Vincent van Gogh regelmatig Dickens en zijn boeken opduiken, de redactie zal daar aandacht aan gaan besteden. De boeken die de boeken kasten in the Dickens Room vullen, staan keurig gerubriceerd in een handzame catalogus, voor 7,50 te verkrijgen in de bibliotheek. Tot slot dient nog vermeld te worden dat eigenlijk iedere rechtgeaarde Dickensian op deze gedenken waardige dag in de Dickens Room een glas rumpunch had behoren te heffen op de Immortal Memory! Via u w .alibrivco.uk benadert men de website van deze Engelse boek verkopers website. Daarop is een interessant boek in de aanbieding: 'The London Underworld in the Victorian Period, Authentic First Person Account by Beggars, Thieves and Prostitutes' door H. Mayhew e.a. Dit eerste en waarschijnlijk enige grootschalige social onderzoek naar de armoede van hen die aan de zelfkant van Londen leefden, is nu weer uitgebracht in een modem jasje. Tussen 1850 en 1860 onderzocht, ondervroeg Henry Mayhew e.a. diegenen die in de sloppen leefden, onder de bruggen sliepen, vage bedelachtige beroepjes uitoefenden. Hij stelde het te boek in vier delen die een schat aan informatie over de onderkant van het Londensche leven geven. Wie waren de Chimney-Sweeps, de Crossing Sweepers? The Ballad Men, the Nancy's, the Street Sellers the Costermongers? Het staat allemaal uitgebreid te lezen in: London Labour The London Poor; cyclopaedia of the condition and earnings of Those that will work, Those that cannot work Those that will not work. The London Underworld is daar een heruitgave van, kosten rond €15 plus verzenden. Op www.cbav.co.uk staat met enige regelmaat een complete uitgave van the Pickwick Papers te koop in de 'original wrappers', voor het eenvoudige bedrag van maar £4000 nee, u vergist zich niet drie nullen! Hetgeen betekent dat een stapel papier, het is oneerbiedig maar toch, die ooit voor £1 gekocht kon worden nu vierduizend keer zoveel waarde heeft. Als we dat vergelijken met de prijs van een pint bier, zie Oliver Twist het plaatje dat hij weer door Bill Sikes en Nancy van de straat geplukt wordt: 3d. Nu kost een biertje, a pint of mild bitter, drunk on the premisses £2.50 hetgeen, uitgedrukt in oude ponden, een prijsstijging van 200 maal betekent. Bedrukt papier, mits bedrukt met wereldfaam is dus een goede belegging. Zaterdag 13 maart bijeenkomst in Kraantje lek 15.00, Om 16.00 zal Ton vroom een voordracht met lichtbeelden houden over Illustratie Illustratoren in de werken van Charles Dickens. Annual Conference of the Dickens Fellowship van woensdag 21 juli, aankomst, tot en met maandag 26 juli 2010, vertrek, in Eastbourne: zie website www.dickensfellowship.org.conference2010/htm

The Dutch Dickensian | 2010 | | pagina 46