48 in September. En er worden door reizende toneel gezelschappen voor-stellingen gegeven. Geheel toevallig is daar ook het gezelschap waarin de familie Ternan speelt, zo ook Ellen. Zo'n toeval is te mooi om waar te zijn. Dat vindt Dickens ook en het geeft hem aanleiding tot een bijzondere ontboezeming in het laatste van de vijf afleveringen van The Lazy Tour: "Mr. Goodchild would appear to have been by no means free from lunacy himself at "Traces" though not of the prevalent kind. He is suspected by Mr. Idle to have fallen into a dreadful state concerning a pair of little lilac gloves and a little bonnet that he saw there. Mr. Idle asserts, that he did afterwards at the Angel, with an appearance of being lunitically seized, some rhapsody to the the following effect: O little lilac gloves! And O winning little bonnet, making in conjunction with her golden hair quite a Glory in the sunlight round the pretty head, why anything in the world but you and me!" Het verhaal gaat verder om via verwijzingen naar Duizend en ëén Nacht weer bij de handschoentjes terug te komen: that 1, within the barouch, loving the little lilac gloves, the winning little bonnet, and the dear unknown-wearer with the golden hair, may wait by her side for ever to a Great St. Leger that shall never be run!" Aldus Household Words 31 October 1857. Ellen Ternan had blond haar, het was geen toeval dat Dickens van Carlisle via Lancaster naar Doncaster ging: een ingewikkelde reis. In Doncaster verbleven Dickens en Collins in The Angel. Op 22 september waren ze weer in Londen. Tussen 3 October en 31 October kwam in vijf afleveringen in Household WordsThe Lazy Tour uit. Op 11 October laat Dickens met boekenkasten zijn kleedkamer, waar hij vanaf dat moment alleen zal slapen, afsluiten van de echtelijke slaapkamer. /s Jtr f.-*- 3 3 cT ,C Rekening uit Yates Ship Hotel

The Dutch Dickensian | 2010 | | pagina 50