144 OPENBARE AANKONDIGING IN ENGELAND Het is reeds lang geleden, dat Mr. Warren, de uitvinder van het onovertreffelijk glimmend gitzwart schoensmeer, zich vergenoegde met zijne waar in gewoon proza aan te prijzen. Tegenwoordig doet hij zulks in verzen; en daar hij zijn zinneprent om dat verouderde woord te gebruikenjzelden tweemaal met hetzelfde vers laat plaatsen, is het niet onmogelijk, dat hij deze nog eens, in eenen bundel bijeenverzameld, het publiek aanbiedt. Sommige dezer verzen bevatten slechts den lof van zijn schoensmeer, en deze zijndoorgaans geschikt om op algemeen bekende wijzen gezongen te worden; de inhoud van andere verzen staat met het schoensmeer in eene meer zijdelingse betrekking. Om den lezer in staat te stellen, over den nu luimigen, dan hoogdravenden, en daardoor des te meer potsierlijken, toon derzelve te oordelen, zullen wij den inhoud van eenige dezer gedichten bij wijze van anekdoten mededelen. De ijdele Toorn: Nog te bed liggende, hoorde zeker bewoner van Londen zijne huiskat geweldig maauwen en blazen; en toen hij naar de oorzaak van dit gerucht onderzoek deed, zag hij het dier met eenen krommen rug en vreselijk gezwollen staart voor eene zijner met Waaren's schoensmeer gepoetste laarzen staan, waarin de kat haar beeld zoo duidelijk zag afgespiegeld, dat het beest de gewaande indringster met geweld verdrijven wilde. Uit: het Leeskabinet. Mengelwerk tot Gezellig Onderhoud voor Beschaafde Kringen, voor 1836, vierde deel; Amsterdam bij Hendrik Frijlink. Noot van de redactie: 1 .In The Dickens Advertiser, Bernard Darwin 1930, is niets te vinden dat er op duidt dat Warren ook in de advertentie bijlage van de 'Parts' van de Pickwick Papers stond. 2. In The Dickensian Spring 2010, No.480 Vol.106 Partl, staat van de hand van Michael Allen een uitgebreid artikel over de relatie tussen Charles Dickens en de firma Warren: New Light on Dickens and the Blacking Factory."

The Dutch Dickensian | 2010 | | pagina 50