103 verbouwing is er een zogenaamde "flu shaft" ontdekt. Headquarters gaat binnenkort een electronische nieuwsbrief uitbrengen. Doel: to improve Communications across the Fellowship. Toe maar. Voor lezers van The Dickensian, er is een Index verschenen over de jaargangen 1975 t/m 2005. Een exemplaar kost 55 GBP. De eerdere index, de zogenaamde Dunn Index over de jaargangen 1905 t/m 1974, is al jaren niet meer verkrijgbaar maar men overweegt een herdruk in paperback. Eastbourne Conference Onder de zes aanwezige leden van de Haarlem Branch was ook uw secretaris. Eastbourne, een klassieke Engelse kustplaats waar elk hotel langs de Grand Parade nog een enorme ballroom heeft waar al lang niet meer in gedanst wordt. Stokoude Britten die zich met allerlei hulpmiddelen naar hun ligstoelen begeven om naar de zee, de bandstand en de onvermijdelijke Pier te staren. Het was weer een onvergetelijke Annual Conference. Van de hand van een van onze editors verschijnt nog een verslag in The Dutch Dickensian. Dickens Journal Online ln 2006 is een begin gemaakt met het online zetten van alle afleveringen van Household Words en All The Year Round. Het gaat om meer dan 1.000 afleveringen. Men hoopt het project in 2012 afgerond te hebben. Ondertussen krijgt u als lid van de Dickens Fellowship de gelegenheid om eens te kijken naar de vorderingen. Indien u beschikt over een computer dan kunt u als volgt inloggen: ga naar de website WWW.djo.org.uk, uw gebruikersnaam is: d.fellowship en uw paswoord is: 1DJO2012! Veel plezier met het bekijken van Dickens' journalistieke werk. Op deze website kunt u ook lezen over de mogelijkheden om het project te sponsoren. Voor het bedrag van 40 GBP bent u sponsor van een aflevering. The Dickensian In de laatste aflevering staan ondermeer afbeeldingen van de schoensmeer etiketten die Dickens plakte. Tevens een artikel van ons mede-lid Chris Loutitt en alweer een supplement van de brieven van Dickens die maar blijven opduiken. En een artikel over de zoektocht naar de grafsteen van Robert Seymour. Na die in een vochtige crypte te hebben aangetroffen en in triomf naar Doughty Street gedragen te hebben, is deze na renovatie onthult in de tuin. HQ schrijft het volgende: "We had a good event at the Museum last night - the unveiling of the Robert Seymour tombstone. There were a lot of people, many who had come on to London from Eastbourne, and there was a Bishop and a descendant of Robert Buss, and a member of the Dickens family, and the Arts Editor of the Guardian newspaper, - and there were cakes with Seymour's pictures on them". Afbeeldingen van Seymour op de cakes dus; hij zal zich onder zijn gerenoveerde grafsteen hebben omgedraaid. Uitnodiging voor 23 oktober 2010 "Bless his old gaiters," rejoined Sam, looking out at the garden door. "He's keeping guard in the lane vith that 'ere dark lantern, like a amiable Guy Fawkes. 1 never seen such a fine creetur in my days. Blessed if 1 don't think his heart must ha' been bom five and twenty year arter his body, at least".

The Dutch Dickensian | 2010 | | pagina 9