VOOR ZANDVOORT EN AERDENHOUT No. 1 ZONDAG 5 MEI 1912 lste Jaargang Aan de Lezers. DE ZONDAGSBODE bob 83 VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG Abonnementsprijs Per Jaargang 3 Maanden Afzonderlijke nummers 1.50 0.50 0.05 Adres voor de Redactie G. POSTHUMUS MEYJES - Poststraat 3 Adres voor de Administratie P SAAF, Burgemeester Engelbertsstr 9-13 Zandvoort - Telefoon No 27 Advertentiën 1 5 regels0 55 Elke regel meer0.10 Dienstaanbiedingen 1 -5 regels 0 35 Elke regel meer„006 Bij abonnement extra korting Zondag 5 Mei 1912, Ned.-Herv. Gemeente v.m. 10 ure: Ds. G. POSTHUMUS MEYJES Doopsbediening, extra-collecte voor de Kerk. Laat mij met een enkel woord dit weekblaadje bij U mogen inleiden. Tot de uitgave daarvan werd door mij besloten, nadat ik, reeds geruimen tijd, met het plan daartoe had rondge- loopen, overtuigd als ik was dat er aan éenen „Zondags bode" inderdaad behoefte bestaat in onze Gemeente. Ik geloof dat die behoefte ook wel door velen, min of meer bewust, gevoeld wordt. En nu zal het dan blijken of ik mij hierin vergist heb. Een orgaan als dit, bedoelt zegen te brengen in de huisgezinnen de Gemeentelijke belangen te bevorderen het Kerkelijk leven tot wasdom te doen komen en zoo aan het persoonlijk geloofsleven goede diensten te bewijzen. Den Zandvoorters, die, gedurende het seizoen, zoo in beslag worden genomen, dat ze groot gevaar loopen van te „verachteren van de genade", wil dit blaadje een heil zaam tegengif bieden en een vredegroet brengen aan alle lijders en strijders. Mogelijk zullen er ook onder de Badgasten zijn, die het wekelijksch bezoek van een „Zondagsbode" op prijs stellen, terwijl zij onder ons verkeeren, om daarna het blaadje thuis te ontvangen, teneinde met de Zandvoortsche Gemeente voeling te blijven houden. Wat den inhoud aangaat, als een echte „Zondags"-bode, houdt dit courantje zich geheel niet op met maatschap pelijke en politieke kwesties, en aan twist-geschrijf verleend het hoegenaamd geen plaats. Ook gaat het aan de lotgevallen onzer burgerlijke gemeente stilzwijgend voorbij. Het heeft maar één doel Stichting, d. i. opbouwing van het geestelijk leven onder ons. Derhalve behelst ieder nummer een „Hoofdartikel"met de overdenking van een Schriftwoord tot inhoud. Niet- onderteekende stukken zijn van de hand van ondergeteekende, die als hoofd-redacteur optreedt. Verder bevat ieder nummer o.a. de volgende rubrieken Cl. Uit de Gemeente Hierin vindt men de namen van gedoopte kinderen en hun ouders en die van Kerkelijk- gehuwden Kerk-, Diaconie- en Wijkverplegingbelangen voorts alles wat het vereenigings-leven betreft, zoodat de verschillende vergaderingen, mededeelingen, beknopte ver slagen, die der stichting „Ons Huis" inbegrepen, hier een plaatsje kunnen vinden. b. „Mededeelingen"die tot nog toe in de kerk werden gedaan, maar nu voortaan alleen in dezen Bode worden opgenomen. C. Voor eiken dag", een zeven-tal levenswoorden. cl. ..Allerlei". e. Berichten uit- en inwendige zending". Vragenbus"De abonnés, die hun vragen, van gods- dienstig-zedelijken aard, inzenden bij den hoofd-redacteur, ontvangen hier een antwoord. g. Ingezonden stukken"die betrekking hebben op be langen onzer Kerkelijke Gemeente. h. Een degelijk Feuilleton. „Voorts zullen, naar ik hoop, de Advertenties niet ont breken, daar de onkosten goeddeels met de opbrengst daar van bestreden moeten worden. De prijs per abonnement is zoo laag mogelijk gesteld, opdat dit blaadje binnen het bereik van iedereen zou vallen. Geenszins ontveins ik mij de moeilijkheden aan de samen stelling van dezen „Zondagsbode" verbonden. Toch aanvaard ik met goeden moed en ijver mijn taak, welke mij, mede door de toewijding van den uitgever, den heer Saaf, zoo aantrekkelijk voorkomt. Maar vooral, en hoe welkom zal voor vele Lezers deze mededeeling zijn de Emeritus-Predikant Jhr. Dr. M. F. van Lennep, wonende te Aerdenhout, heeft zich bereid verklaard mij zijn medewerking te verleenen. Hij zal de rubrieken „Feuilleton" en „Zending" verzorgen, terwijl ook „„Hoofdartikelen" van zijne hand zullen verschijnen, geteekend met de initialen v. L. In mijn vacantie-tijd en bij onverhoopte verhindering door ziekte en dergelijke gevallen, wil Ds. v. Lennep als Hoofd- Redacteur optreden. Geen wonder dat zulk een steun mij alles waard is. Eindelijk heeft mej. C. Bienfait, mede te Aerdenhout woonachtig, op zich genomen de rubrieken „Voor eiken dag" en „Allerlei" te redigeeren. En hiermede beveel ik dezen „Zondagsbode" in uw sym pathie vertrouwend aan. De Heer der Gemeente gebruike ook dit kleine middel tot opbouw van Zijn heerlijk Koninkrijk. G. POSTHUMUS MEYJES. Zandvoort, Mei 1912.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 1