VOOR ZANDVOORT EN AERDENHOUT No. 14 ZONDAG 4 AUGUSTUS 1912 l*te Jaargang. DE ZONDAGSBODE VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG abonnementsprijs Per Jaargang1.50 3 Maanden0.50 Afzonderlijke nummers0.05 Adres voor de Redactie G. POSTHUMUS MEYJES - Poststraat 3 Adres voor de Administratie P SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 zandvoort - Telefoon No. 27 Advertentiën 1 5 regels0 55 Elke regel meer„0.10 Dienstaanbiedingen 1 -5 regels 035 Elke regel meer0 06 Bij abonnement extra korting Zondag 4 Aug. 1912, Ned.-Herv. Gemeente v.m. 10 ure Ds. C. J. VAN PAASSEN. Predikant te Haarlem, v.m. 1 I '/a u^r Deutsch-Evangelischer Gottesdienst (i. d. Prot. Kirche) Pfarrer BRASSE aus Annen in Westfalen, NIET VERRE. Gij zijt niet verre van liet Koninkrijk Gods. Markus 12 vs. 34 m. Weet gij, mijn Lezer waar uw plaats is, ten opzichte van Gods Koninkrijk Ik vermoed dat er ook onder hen, die deze regelen onder de oogen krijgen, zijn, die nog niet eens zóóverre zijn ge komen als die wetgeleerde, tot wien Jezus zeide „gij zijt niet verreWèl verre, zéér verre van het koninkrijk Gods kan men wezen, al is men niet on-godsdienstig en al gaat men trouw naar de kerk. In de kerk is nog lang niet in het Koninkrijk Een vraag tot allen die verre zijn is 't altijd zóó met u geweest was het vroeger niet andere Denkt eens terug aan uw jeugd. Hadt gij geen moeder, die u van den Heiland sprak en u leerde bidden tot Hem, die de kinderkens zegent Maar ge hebt, ouder geworden zijnde, het gebed nagelaten onder de Evangelie-prediking kwaamt ge niet meer? gij hebt het geloof verloren? Zijt gij nü gelukkiger dan toén zijn er geen oogenblik- ken dat het heimwee naar hetgeen achter ligt u doet terug verlangen naar God Arme mensch keer terug waarom zoudt gij verre blij ven en altijd verder dwalen Er is geen geluk, geen waar, geen bestendig geluk dan alleen binnen Gods Koninkrijk. Doe als de verloren zoon. Sta op en ga naar den Vader. Maar doe het haastig Hoe langer gij het uitstelt, hoe moeilijker u de terugkeer zal vallen. Totdat de moeilijk heid onmogelijkheid wordt. Zijt gij verre Weet gij nog, toen gij in de plechtige ure uwer geloofs belijdenis beloofdet uw Heiland te zullen volgen in voor- en tegenspoed, hoe gij diep onder den indruk van den ernst dier daad verkeerdet Gij hebt het toen toch wel eerlijk gemeend. Gij gevoeldet u dicht bij den Heer en dat gevoel stemde u dankbaar en blijde en maakte u sterk. Maar vanwaar dan die ommekeer Hoe zijt gij dan zóó verre geworden Was 't onder den invloed van verkeerde vrienden door slechte lectuur of hebt gij misschien teveel op u-zelf ver trouwd en vergeten dat niet hij die begint, maar hij die volhardt zalig wordt Arme mensch keer terug zeg niet dat het te laat is. Gij kunt het verleden niet meer herstellen, maar gij kunt wèl een nieuw leven beginnen. En over alle zonden van het verleden is God bereid verzoening te doen. Blijf dan niet verre Een verloren zoon behoeft geen ver loren zoon te blijven. Hij kan worden een gevonden zoon. Laat u door den Vader vinden Zijt gij verrel Maar toén waart ge het toch niet, toen die groote, groote smart over u kwam. Toèn'vondt gij troost voor u-zelf en gij troosttet zelfs anderen door de toeeigening der vei troostin gen Goii. De nood dreef u uit tot 't gebed. De lang ge sloten l'géhouden Bijbel werd weer opengeslagen en de woorden/die gij laast deden u zoo onuitsprekelijk goed. Of ap'ders was er in uw leven geen dag, dat de dood u van nabij wenkte en gij niet anders dacht of gij zoudt sterven? Toen hebt gij in uw benauwdheid God aange roepen en gij hebt Hem de heiligste beloften gedaan en gesmeekt u niet weg te nemen. De Heer heeft u verhoord. En tóch hebt gij uw beloften niet gehouden tóch is alles bij het oude gebleven Arme mensch gevoelt gij geen schaamte Zal uw on trouw u niet beletten om, als weer de dood dreigt, uw toevlucht te nemen tot God, die nog altoos een vordering op u heeft O, keer terug maak het nóg met uwen Vader in orde Hij zal u niet afwijzen. AI zijt ge ook verre af gedwaald, de Vader is niet verre. In zijnen Zoon roept Hij u toe „die tot Mij komt, lk zal hem geenszins uitwerpen Onder mijn Lezers zijn er zeker ook wel, van wie geldt: niet verre van het Koninkrijk Gods. Als ge daarmede dan maar niet tevreden zijt! Een spreekwoord zegt dat alleen de eerste stap veel kost. Maar dat is toch alleen waar, als iemand berg-(igaat. Wie de éérste schrede op een hellend vlak zet, doet zonder moeite--de tweede en de derde. En eindelijk kan hij zich niet meer inhouden. Het wordt hollen om niet te vallen. Maar het hollen eindigt in tuimelen hals-over-kop naar beneden Gaat iemand echter berg-opicaarts, dan is de eerste stap niets. Maar langzamerhand, bij 't hooger stijgen, komen de bezwaren en vermenigvuldigen zich gedurig. De reiziger wordt vermoeid. Hoe dichter bij den top, hoe meer in spanning. En de laatste schrede is de zwaarste van allen. Bijna in Gods Koninkrijk is, in tal van gevallen, er nog mijlen vandaan. Niet verre van de kust vergaan de meeste schepen. Daar is de branding, daar zijn de klippen. Denkt aan de vrouw van Loth Niet verre van t Zoar der behoudenis achterhaalde haar het verderf. Bijna, bijna, het wordt voor zoovele menschen nooit, nooit Bijna den prijs gewonnen, d. i. den prijs verloren I Bijna den trein gehaald, d. i. den trein gemist! Bijna door 't examen gekomen, d. i gezakt. Bijna in het Koninkrijk Gods, ach als dat t laatste is, dat van iemand gezegd worden kan, - d. i. buiten het Koninkrijk Gods, er eeuwig buiten

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 1