Eti üczns ging, naar zijn gewoonte, op den dag des sabbat; in de synagoge. «-■ Mededeelingen. ATTENTIE Voor eiken dag. FEUILLETON. CHARLES CHINIQUY. dan met den afschuwelijken naam van zijn godsdienstplicht te vervullen, bestempeld wordt, in de oogen van God vol komen voldoende is, en dat wij daarmede alles hebben gedaan wat God redelijkerwijze van ons kon verwachten. Dwazen die wij zijn Als de knecht eerbiedig geluisterd heeft, wanneer de meester zijn orders gaf, is alles dan af- geloopen Als de dienstbode geduldig heeft aangehoord wat haar meesteres haar voor dien dag opgaf, kan zij dan gerust haar hoofd te slapen leggen of aan haar eigen, zelf gekozen bezigheden gaan Die knecht en zij zijn immers hoorders des woords geweest was het dan waarlijk nog noodig om ook daders te worden Is dat niet een onredelijke eisch van dien meester of die meesteres Wij weten wel beter, maar als het den dienst van God betreft, dan vinden wij hooren volkomen genoeg en gaan blijmoedig naar huis, in het zoet bewustzijn onzen plicht gedaan te hebben en nu verder het gehoorde gerust te mogen vergeten. En zoo bedriegen wij ons zeiven met valsche overleggingen en meenen God ook nog te kunnen bedriegen Neen, met het hooren is het niet afgeloopen verre van daar. Dan begint het juist. Dan komt de toepassing. Het Woord doen, dat is ons bekeeren, dat is die zonde met berouw belijden, die den Heer bedroeft en ons verlamt, dat is de heiligmaking najagen, dat is den naaste liefheb ben en dienen, dat is den Heiland nederig volgen, dat is vragen Heer, wat wilt gij dat ik doen zal De Heer make ons steeds meer daders des Woords, door den Heiligen Geest, tot eer en verheerlijking van zijn naam. V. L. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Zondag 29 September hoopt Dr. J. Weener, predikant te Haarlem, de morgenbeurt te vervullen. "W3 Tot nader bericht, moeten alle stukken voor den Zondagsbode worden geadresseerd aan Jhr. Dr. M. F. van Lennep te Aerdenhout. I)e bibliotheek der afdeeling van de Nat. Christen Geheelontli.-Vereeniging is gevestigd in een der lokalen van „Ons Huis". Boeken kunnen ter lezing worden afgehaald Dinsdag 's avonds van 8 tot 9 uur. EVANGELISATIE-ARBEID. Zaterdag' 21 September, des avonds 8 uur, Volkssamen- komst in „Ons Huis". Maandag 23 September, des avonds 8 uur, Vrouwen- krans in „Ons Huis". Spreekster: mej, D. Garms van Beverwijk. Woensdag 25 September, des avonds 8 uur, bidstond Kostverloren straatweg 28. Verzameld door C. B. Weg ieder tusschenschot Zal ik het licht aanschouwen, Dan moet men mij geen muur Voor de oogen willen bouwen. N. N. 16) Een ander maal klaagde men hem aan de kerk van Bourbonnais in brand te hebben gestoken, welke braiid, gelijk men zich herin neren zal, door zijne vijanden gesticht was. Twee en zeventig valsche getuigen werden daartoe door de priesters bijgebracht. Doch telkens bracht God zijn onschuld op glansrijke wijze aan het licht, en beleden de getuigen dat zij op aansporing van hunne priesters een valsche ge tuigenis hadden afgelegd. Ja, bij dit laatste proces werd zelfs de voornaamste aanstoker, pater Brunet, wegens het uitstrooien en door middel van valsche getuigen bevestigen van die lasteringen, veroordeeld tot 2500 dollars boete of 14 jaren gevangenisstraf Hij koos het laatste, omdat zijne vrienden hem beloofd hadden zijne gevangenis open te breken, en werd dan ook werkelijk na zes maanden te hebben gevangen gezeten, bevrijd. Hij vluchtte naar Montreal, al waar hij aan de Roomsch Katholieken wijs maakte, dat de maagd Maria zelve hem verschenen was in blinkende kleeding, en de deuren zijner gevangenis had geopend. Uit dit alles blijkt genoegzaam dat Rome nog dezelfde is die zij was, toen Europa rood was van het bloed der martelaren, dat zij had ver goten. Doch de vervolgingen verhinderden den voortgang van het Evangelie niet, integendeel zij gaven er telkens een nieuwen stoot aan Over geheel Amerika worden er thans ge vonden, die de Kerk van Rome voorhet Evangelie hebben verlaten, en onder hen telde men in 1887, het jaar dat Chiniquy zijn levensbeschrijving uitgaf, reeds vijf en twintig bekeerde priesten en vijftigijverigeevangeliedienaars.Natuurlijkzijn er thans veel meer. Onvermoeid'en met grooten zegen heeft Chiniquy voortgearbeid tot aan zijn dood. Op negentigjarigen leeftijd riep de Heer hem tot zich Aandoenlijk is het einde van zijn autobio grafie, die Chiniquy aldus besluit: „O, dat alle kinderen Gods, die dit boek lezen, mij hunne tongen wilden leenen om den Heer te loven, hunne harten om Hem lief te hebben Want alleen kan ik Hem niet genoeg prijzen, niet ge noeg liefhebben, gelijk Hij het waardig is. Wanneer ik zie op de zes en zeventig jaren, die over mij henen zijn gegaan, dan springt mijn hart op van vreugde, want ik weet, ik nader aan het einde, de woestijn is bijna door getrokken De Jordaan nog slechts is tusschen mij en het nieuwe Jeruzalem Reeds hoor ik de stem van den hemel, zeggende: Ziet de tabernakel Gods is bij de menschen, en Hij zal bij hen wonen, en zij zullen Zijn volk zijn en God zal alle tranen van hunne oogen afwisschen en de dood zal niet meer zijn, noch rouw noch gekrijt noch moeite zal meer zijn, want de eerste dingen zijn weggegaan. Die overwint zal alles beërven. Rijk door de onuitsprekelijke gave die mij geschonken is, 'en mijn Bijbel als mijn grootsten schat aan mijn hart drukkende, verhaast ik mijne schreden met groote en heerlijke vreugde naar het Beloofde Land. Reeds hoor ik de stem van den engelde Meester roept u Nog weinige dagen, en de Bruidegom zal tot mijne ziel spreken Ziet Ik kom haastiglijk. En ik zal antwoorden: Amen, ja kom Heerjezus!" Ja, Amen, zoo bidden ook wijen na een blik op het leven van dezen getrouwen getuige van Jezus Christus, voegen wij in stilte er dit woord aan toeZalig zijn de reinen van hart, want zij zullen God zien v. L EINDE.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 2