Maakt uwe Zondagen tot zonnige dagen. Christus is de Zon der Gerechtigheid. Mededeelingen. ATTENTIE! Voor eiken dag. FEUILLETON. DE MAN DIE VOOR MIJ STIERF. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Alle mededeelingen moeten voortaan weder aan Ds. Posthumus Meyjes worden gericht. De bibliotheek der afdeeiing van de Nat. Christen Geheelontli.-Vereeniging is gevestigd in een der lokalen van „Ons Huis". Boeken kunnen ter lezing worden afgehaald Dinsdag 's avonds van 8 tot 9 uur. De a.s. Doopsbediening zal plaats hebben op 27 Oct. a.s. Bij de aangifte is het medebrengen van de Trouwboekjes verplicht. Een nieuwe krans wordt opgericht van meisjes boven 16 jaar. Zij, die daarvan lid wenschen te worden, worden verzocht zich aan te melden bij de wijkzuster. EVANGELISATIE-ARBEID. Zaterdag 12 October in „Ons Huis" belangrijke licht- beeldensamenkomsten. Verschillende sprekers. Des avonds 5'/s uur voor kinderen, entrée 5 ets. Des avonds 8 uur voor volwassenen, entrée 10 ets. Maandag 14 October des avonds 8 uur, in „Ons Huis". (Vrouwenkransavond). Woensdag 16 October, des avonds 8 uur, bidstond Kostverloren straatweg 28. Verzameld door C. B. Een christenmensch is heer over alle dingen en nïemands onderdaan oen christenmensch is dienstknecht van alle dingen en ieders onderdaan. Luther. Meent gij, dat een menschenziel steeds in zichzelf op gesloten kan blijven en onttrokken aan den heiligenden invloed van vroolijkheid en bewondering en genot, zonder dor en klein en zelfzuchtig te worden Gorter. Gods geboden zijn ijzeren ketenen, zoolang men ze ontwijkt, gouden ketenen, wanneer men ze lief heeft. Caspari. Wie alles wil zijn, is niets; wie alles wil doen, doet niets. Sharp. Laat er u niet aan gelegen zijn, wie voor of wie tegen u is, maar streef er naar, dat God met u zij in al wat gij doet. Heb een goed geweten, en God zal u beschermen. Thomas a Kempis. Het zout dat niet meer bijt is laf geworden, het christen dom dat geen ergenis geeft is geen christendom meer. La Saussaye. De waarheid is een gewonnen zaak en behoeft niet door ons te worden gehandhaafd, maar zij handhaaft óns. Gunning. 3) Slot. De hemel scheen geopend. Daar stond Een naast ons, met de teekenen der nagelen in zijn handen en in zijn zijde. „O, zeg Hem nog meero, vertel er Hem nog meer van maar o, u weet niet wie ik ben Daarop begon hij zijn zonden te belijden. O, het was een vreeselijke „stroom van ongerech tigheden"! Ik had het niet kunnen verdragen, indien de Heer niet heel dicht bij mij geweest was. Langzamerhand begon hij de sterke hand van den Heiland aan te grijpen, die naar hem uitgestoken was. Op den derden dag na dit gesprek gaf de arme vermoeide ziel zich geheel over aan Hem, die machtig is om te verlossen, aan „den Man, die voor mij stierf". Hij leefde nog eenige we ken voort, als om duidelijk te toonen. welke heerlijke verandering de Heer in hem gewerkt had. Eens had ik hem iets verteld van bijbel lezingen en godsdienstige samenkomsten, en toen zeide hij..Ik zou ook wel ééns in mijn leven zulk een samenkomst willen bijwo nen ik ben nooit naar zulke dingen heen ge weest." Nu, toen hebben wij afgesproken, dat wij een godsdienstoefening in zijn kamer zouden houden. Zoo gezegd, zoo gedaan. Op den bepaalden dag kwamen verscheidene mijnwerkers uit den omtrek, zoodat de kleine hut geheel gevuld was. Vrienden", sprak hij toen, „gaat nu allen zitten, en dan zal zij ons vertellen van „dien Man, die voor mij stierf." Ik begon de eenvoudige geschiedenis van den Heiland en zijn liefde te vertellen na een poos zeide hij„O vrienden, je gelooft het maar half, anders zou je wel huilenkomt, helpt mij eens opik wou het ook eens vertellen." Zij hielpen hem op en, al hijgende en hoes tende, verhaalde hij wat de Heer aan hem ge daan had. Hij sprak ongeveer het volgende .Vrienden, je weet, hoe het water al het vuil wegwascht en het goud achterlaat Welnu, zoo is het bloed van dien Man, van wien zij verteld heeft, over mij heen gegaan en het heeft zoo wat alles meegenomen. Maar het heeft juist genoeg bij mij overgelaten, dat ik Marietje kan zien en den Man, die voor mij stierf „Vrienden, zou je Hem ook niet kunnen lief hebben Een paar dagen later kwam er een verande ring in zijn gelaat, die het naderend einde aan kondigde. Toen ik hem dien dag verliet, vroeg ik, „wat moet ik van avond tegen je zeggen. Jan?" —.Zeg maar: .goeden nacht!" was zijn antwoord. „En wat zal je tegen mij zeggen, als wij el kaar wederzien „Dat zal een „goeden dag!" zijn, hierboven." Den volgenden morgen was de deur gesloten, en twee van zijn makkers zaten in stilte naast het bed. Zij sloegen het laken op, en ik zag het rustige, kalme gelaat, waarop God nu zijn stempel had gezet, een stempel van hemelschen vrede. ,,U had hem moeten zien, toen hij heenging'', zeiden zij. „Hoe is hij dan heengegaan „Omstreeks middernacht keek hij op eens helder en vroolijk rond, en met een glim lach zeide hij„Ik ga heen, vrienden Zeg haar, dat ik Marietje ga wederzienZeg haar ook, dat ik den Man zal zien, die voor mij stierf". En toen was hij dood." Ik knielde neder, met mijn handen gevouwen over die witte, koude handen, die eens met het bloed van een mensch waren bevlekt geweest, en ik smeekte den Heer om mij meer en meer de geheel eenige waarde van een menschenziel te doen verstaan, en om mij steeds nader te brengen tot het erbarmen van den medelijdenden Hoogeprister die zijn leven gaf voor zijne schapen, en tot de liefde van dien God, die geen lust heeft in den dood des goddeloozen, maar daar in, dat hij zich bekeere en leve. v. L. EINDE.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 2