Cut ons onze onderlinge bijeenkomsten niet nalaten. Mededeelingen. FEUILLETON. HET ELFDE GEBOD. Laat het aan u te zien zijn, dat in de toekomende stad, waarheen ge op weg zijt, bruiloft wordt gevierd, Treedt moedig voorwaarts, kinderen in het hart en op de lippen het lied der optochten. En het zal niet ontbreken aan medereizigers, die u toe roepen wij verblijden ons in degenen, die zeggen „wij zullen in het huis des Heeren gaan P. M. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De bibliotheek der afdeeling van de Nat. Christen Geheelonth.-Vereeniging is gevestigd in een der lokalen van „Ons Huis". Boeken kunnen ter lezing worden afgehaald Dinsdag 's avonds van 8 tot 9 uur. DeZondagsschool-crtrsMs wordt gehouden Donderdagsavonds om 7'/2 uur in „Ons Huis". Na afloop daarvan Zondags- vergadert Dinsdagsavonds 7s/4 in school-fcraws. De Martha-krans „Ons Huis Zuster Dina is voornemens, samen met Mej. Nelletje Koning, een nieuwen meisjes-krans op te richten, voor meisjes die de naaischool verlaten hebben en toch nog te jong zijn voor de andere kransen. Attestatie aangevraagd naar Vlissingen door Anna G. H. de Vries. Alle catechisaties zijn deze week hervat. Ze worden gehouden Dinsdagmiddag VL2 avond 7 '/28Va Woensdagmiddag ls/423/4 23/433/4 33/44:!/4 Donderdagavond Vl2—i>ll2 2 voor groote meisjes. jongens, jongens van 1215 jaar. meisjes 1215 15-17 n 15 17 groote meisjes, die des Dinsdags niet kunnen. De Zondagsschool vangt, te beginnen met Zondag, 27 October, niet meer om kwart over twaalf maar om precies twaalf uur aan. Nieuwe leerlingen 'worden eerst na Kerstmis weer aangenomen. SV2—9Va EVANGELISATIE-ARBEID. Zaterdag 26 October des avonds 8 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst. Spreker J. M. Straub uit Zeeland. Zondag 27 October des avonds 7 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst. Spreker J. M. Straub. Maandag 28 October des avonds 8 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst. Spreker J. M. Straub. Woensdag 23 October, des avonds 8 uur, bidstond Kostverloren straatweg 28. Dinsdagavond 1.1. waren er op de groote jongens catechisatie zes opgekomen. Waar was de rest? Na a.s. Dinsdag neem ik geen nieuwe leerlingen meer aan (natuurlijk met uitzondering van hen, die kunnen aantoonen dat zij niet eerder konden.) Verplichte uitrusting der Dinsclagsche catechisanten Vragen boekje, Bijbel, Potlood en Schrift. Aan de kleinste zondagsschool-klasse is tot onderwijzeres benoemd en heeft haar benoeming aangenomenMej. Eva Bol. En aan de jongens-zondagsschool heeft zich verbonden de heer M. Paap. De naamlijst van stemgerechtigden ligt van a.s. Maandag tot a.s. Woensdag bij den Koster ter visie. In den toestand van Zuster Sia v. Mell'e is nóg geen verandering ten goede gekomen. Zij klaagt vooral over groote vermoeidheid. Zij verzocht mij allen, die naar haar vragen, hartelijk te groeten. Van den heer Rollema uit „Beau-Séjour„ ontving ik f 8.50 als opbrengst der in zijn Pension neergelegde Diaconie-lijst. Hartelijk dank! ZENDINGS-BAZAAK. Aanstaande week, na adoop van de zendingsconferentie, wordt er een groote Zendings-Bazaar in Amsterdam ge houden in „Bellevue", Leidschekade bij het Leidscheplein. Niet minder dan elf zendingsvereenigingen zijn op dien bazaar door een tafel vertegenwoordigdde Zambezia, het Ned, Zend. Genootschap, de Ned. Zend. Vereeniging, de Utrechtsche Zend. Vereeniging, de Rijnsche Zending, de Doopsgezinde zending, het Java-Comité, de China-zending (Vrouwenhospitaal van wijlen Dr. Otte), het Evangelie in Spanje, de Belgische zendingskerk, en de zending dei- Broedergemeente. Het programma is als volgt: Hebr. 10 25. Slot. Rutherford, die nog aan zijn preek werkte, was verbaasd, dat hij boven zich een stem vernam en sloop zachtkens tot voor de deur der dakkamer, waar de bedelaar zijn kwartier had gekregen. Toen hoorde hij daar binnen de stem van een knecht Gods, die voor diens volk in de bres spronghij hoorde de voorbidding opstijgen voor den koning en alle overheid, voor alle herders en leeraars, voor alle ge meenten en alle aardsche nooden, voor de weduwen en weezen, voor de treurenden en aangevochtenen, voor de kranken en stervenden, in 't kort, hij hoorde de stem van een priesterlijk hart, dat zich uitstortte voor zijn God. Toen het Amen was uitgesproken, klopte Rutherford aan de deur en zeide tot zijn ver wonderd opzienden gast: „„Lieve broeder, gij zijt niet de arme bedelaar, over wien mijn vrouw mij gesproken heeft; noem mij uw naam." De gast verzocht zijn naam te mogen ver zwijgen, maar Rutherford drong er op aan, dat hij, als gastheer, toch wel mocht weten, wien hij onder zijn dak herbergde. Toen nu de gast antwoordde: „Ik heet Usher'', reikte Rutherford, op het innerlijkst bewogen, hem de hand mei de woorden: „Gezegend, is de dag, waarop gij naar mijn huis zijt geleidMaar kom nu mef mij mede, en neem de beste plaats van mijn huis in, die ik u kan aanbieden". „Laat mij hier mogen blijven", verzocht de aartsbisschop, als een kleine straf dat ik mij bij u heb ingedrongen". Na korte weifeling antwoordde Rutherford: „Ik bid u dan om een andere vergoeding; gij moet morgen hier pree- ken. Ik breng u mijn zwart gewaad en zeg aan mijn vrouwde oude bedelaar is heden nacht vertrokken, maar een lieve broeder is bij ons ingekomen, die voor mij wil preeken". De morgen kwam, de klokken luidden voor den kerkdienst. Rutherford betrad met den vreemden prediker de sacristij, en de vrouw van Rutherford nam met haar gezin de voor hen bestemde plaatsen tegenover den preek stoel in. Na een innig en vurig gebed, begon de pre diker met een inleiding over de wetdesHeeren. waarna hij zeide: „Wij christenen kennen, be halve de tien geboden van het Oude Verbond, in het Nieuwe nog een elfde, en hierover wil ik heden tot u sprekengij vindt mijn tekst in get 13de hoofdstuk van het evangelie van Jo hannes, het 34e versEen nieuw gebod geef ik u, dat gij elkander liefhebt. gelijk ik u lief gehad heb, dat gij ook elkander lierhebt". En nu begon hij met wegslependen ernst te spre ken over de liefde van Christus tot ons en over onze liefde tot den naaste. Rutherfords vrouw zag echter met verbazing op naar den preek stoel, en het kwam haar voor, dat de prediker van heden een zeldzame gelijkenis vertoonde met den bedelaar van gisteren. Het is dan ook niet te verwonderen, dat zij zich zeer weinig op haar gemak gevoelde, toen haar vermoeden langzamerhand zekerheid werd, dat prediker en bedelaar één persoon waren, en zij zich daarbij herinnerde, wat zij den vorigen avond tot den ouden man had gezegd. Zij wenschte zich dan ook mijlen ver. Doch toen de godsdienstoefening ten einde was, trad Usher op de verlegen predikantsvrouw toe. reikte haar de hand en zeide „Lieve zuster in den Heer, gij hebt gisteren het elfde gebod aan mij gehouden, en meer dan de lichamelijke spijze, die gij mij aanboodt, heeft mij de gees telijke spijze en de liefde verkwikt, waarmede gij u het heil mijner ziel hebt aangetrokken. De prediking, die gij gisteren avond voor mij gehouden hebt, zal mij onvergetelijk blijven". v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 2