Voor eiken dag. Mededeelingen. Zending. kinderen, onverzorgd achterblijvend, omdat er van overleggen geen sprake kon zijnMoet de „Generale Kas," die zich het lot dier arme weduwen en weezen aantrekt, niet krachtig door alle leden der kerk naar vermogen worden gesteund Over punt d. kan ik, na al 't genoemde, kort zijn. Die „andere Kerkelijke doeleinden", zijn b. v. aanstelling van een Godsdienstonderwijzer in vacante gemeenten,Evangelie- arbeid onder bootwerkers, enz. Alleen nog ditDe inkomsten der kas bestaan uitvrij willige jaarlijksche bijdragen van lidmaten en leden der Kerk èn uit verplichte jaarlijksche bijdragen van ten minste 25 cents van hen, die op belijdenis des geloofs tot lid maten worden aangenomen. Onvermogenden worden vrij gesteld. Maar dat hebben zij zelf niet uit te maken de kerkeraad beoordeelt zulks. Wie zich dus, bij zijn belijde nis, verbond één kwartje per jaar aan de „Generale Kas" te geven, mag zich-zelf niet zoo maar van die belofte ont slaan. Hij is zedelijk verplicht dat luttele bedrag te voldoen. En zij die vrijwillig bijdragen (omdat de „Generale kas" eerst is gesticht toen zij reeds belijdenis hadden gedaan) zijn ook zij niet zedelijk gehouden om hun woord gestand te doen en iets te offeren in het belang van zulk een ge zegende instelling als de „Generale Kas"? Verslag der werkzaamheden van de Wijkzuster van 1 Aug. 31 Oct. Van 1 19 Aug. werden 7 patiënten 1—3 X daags verpleegd. Daarvan behoorden er 5 tot de Ned. Herv., 1 tot de Luthersche en 1 tot de R. K. Kerk. Aan deze patiënten is 152 X hulp verleend. Van 18 30 September werden in 't geheel 7 patiënten 1 3 X daags geholpen en ontvingen 76 keer hulp. Daarvan behoorden er 6 tot de Ned. Herv. en 1 tot de Luthersche Kerk. Van 1 31 October werd aan 12 patiënten 1 3 X daags hulp verleend. In 't geheel in 291 gevallen. 10 patiënten behoorden tot de Ned. Herv., 1 tot de Luthersche en 1 tot de Israëlitische kerk. Verzameld door C. B. Voor hen, die waarlijk groot zijn, behoeft men geen gedenkteekenen op te richten, hun daden zijn hun gedenk- teekenen. Talmud, De specerij-eilanden onzer ervaring zijn van vulcanischen oorsprong. N. N. Een mensch heeft twee en een halve minuut te leven; één minuut om te lachen; één minuut om te zuchten; en een halve minuut om lief te hebben, want midden in de laatste minuut sterft hij. Richter. 't Wijst is: te vergeven; 'tvriendelijkst is: te vergeten; 'tedelst is: lief te hebben. N. N. Wees altijd ontevreden over wat gij zijt, indien gij worden wilt, wat gij niet zijt; zelfbehagen werkt achteruitgang. Augustinus. Hoe zwaarder lot Hoe nader God. Cats. Het gebed van den mensch wordt niet verhoord, als hij zijne ziel niet in de hand neemt (d. w. z. als hij niet bereid is zijn leven te offeren.) Talmud. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie wordén toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De nieuw opgerichte krans van Zuster Dina en Mej. Koning houdt haar bijeenkomsten des Maandags, 's avonds om 7V2 uur in „Ons Huis". De Bibliotheek der afdeeling van de N. C. G. O. V. is gevestigd in een der lokalen van „Ons Huis". Boeken kunnen ter lezing worden afgehaald iederen Dinsdag 's avonds van 8—9 uur. De lijst van Stemgerechtigden heeft ter visie gelegen. Niemand is komen kijken. De stemming voor het Kies college zal nu plaats hebben op Maandag, 18 November 's avonds van 7—9 uur in de consistoriekamer. De stem gerechtigden kunnen stembriefjes ontvangen van de leden van het stembureau. Aan de beurt van aftreden zijn de h. h. W. Zwemmer Jbzn., Jb. Koning Czn., C. Zwemmer Jbzn., J. Th. Schumacher. Evangeiiesatie-arbeid. Zaterdag 9 November 's avonds 8 uur in „Ons Huis" volkssamenkomst. Spreker de heer J. Sevensma van Amsterdam. Maandag 11 November 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Vrouwenkrans. (De heer en Mevr. Weber van Amsterdam.) Woensdag 13 November 's avonds 8 uur bidstond. Kostverlorenstraatweg 28. Ter gelegenheid van de jaardagen der Vrouwenkrans en Evangeliesatie zullen in „Ons Huis" opwekkings-samen- komsten worden gehouden op 25 November 's avonds en op 26 en 27 November 's morgens, 's middags en 's avonds. Den 2den December a.s. zal Ds. Visscher, dien we hier al meer hebben gehad, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" eene lezing houden, door lichtbeelden opgehelderd. Uitnoodigingskaarten zullen in de gemeente worden rondgezonden. De melaatschen op Suriname. (Slot) Langs den verbindingsweg tusschen oud en nieuw, treft men eerst den koepel aan, waar het eten voor de ver pleegden wordt verdeeld en uitgegeven. Zij die loopen kunnen, halen het daar zelf, aan de anderen wordt het eten door de zusters of door andere verpleegden gebracht. Eenige schreden voortgaande, bereikt men de nieuwe badkamers en de apotheek, alles keurig ingericht, met een enorm waterreservoir daarachter, waar heen het water door buizen van de naburige daken wordt geleid. Zoo voortgaande, is men midden op het nieuwe terrein. Daar bevindt zich een groot blok kamers, op hooge steenen pijlers gebouwd, voor mannelijke verpleegden, en aan het einde van dat gebouw, rechthoekig daarop, zijn aan een straat nog een paar dergelijke blokken kamers gebouwd, echter niet zoo hoog van den grond. Het nieuwe terrein is nog weinig begroeid, maar dat zal over een paar jaar ook wel anders zijn. Op de galerijen der verschillende woningblokken vindt men over al badkamers en andere huishoudelijke ruimten en ook werkplaatsen, waar de verpleegden gezamenlijk eenig hand werk kunnen uitoefenen. Zoo zag ik eenigen ijverig bezig aan de schoenmakerij. AI de kamers waren bezet en zagen er gezellig uit, de meeste behangen met plaatjes, teksten en fotografieën. Alles ademde vrede door Gods genade, waardoor een menschenzie! rustig kan zijn in een geplaagd lichaam.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 4