2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 9 Maart 1913. Voor eiken dag. Mededeelingen. ook zijn sterven niet het noodwendig einde van zijn leven, maareen zich-ter-beschikking-stellen van den dood een vrijwillig afleggen van zijn leven. Nu rijst de vraag: vanwaar die zelfovergave? Wat heeft Hem bewogen dat doodslijden, dat Hij, als de zondelooze niet had behoeven te ondergaan, toch te aanvaarden Er zijn er die meenen dat de Heer, voorziende dat Hij toch zou moeten bukken voor zijn belagers, zich in hun handen heeft gesteld. Maar reeds lang voor Kajafas en de zijnen tot den dood van den Nazarener hadden besloten, sprak de Goede Herder „Ik stel mijn leven voor mijn schapen." Anderen zeggen dat de Heiland 't vruchteloos heeft ge acht zich te verzetten tegen een onverbiddelijk noodlot, waaraan Hij zich toch niet kon onttrekken. Maar Christus' leven en sterven biedt aan het fatalisme geen enkelen steun. Hij putte zijn geloofskracht, zijn levens- en stervens moed allerminst uit een doffe onderwerping aan de een of andere blinde, domme en wreede macht. Dit is het geheim van dat gewillig prijsgeven van zijn leven Jezus weet dat zijn lijden en sterven bepaald is in nog een anderen raad, dan in dien van het Sanhedrin in den raad Gods. De Vader geeft Hem den drinkbeker. Zal Hij dien dan niet drinken Maar immers is het juist zijn spijze 's Vaders wil te doen en zijn werk te volbrengen Het is Gods weg met Hem dat aan Hem volbracht worde al wat geschreven is in de Profeten. En die Schriften getuigen ondubbelzinnig dat dit de weg is door lijden tot heerlijkheid. Zich daaraan onttrekken, zou ongehoorzaamheid zijn. En voor ongehoorzaam-zijn deinst de Heer allermeest terug. Hij is gehoorzaam geweest tot den dood, ja tot den dood des kruises. Wie daarvan iets verstaat, dankt den Man van Smarten voor zijn vrijwillige zelfofferande. Als die dankzegging nu maar niet vluchtig is Als wij nu maar met ons leven toonen dat Christus' gang ten doode voor ons niet vruchteloos is geweest Als wij den Verlosser nu maar zóó eeren dat wij ons door Hem laten verlossen, d i. dat wij Hem toestaan hl ons te volbrengen, wat Hij eenmaal volbracht heeft voor ons. P. M. Verzameld door C. B. Een christen is iemand die liefheeft wat de meeste menschen verachten, en die haat datgene waarvoor de meeste menschen leven. N. N. Wat niet in Christus aanwezig is, behoort niet tot het eigenlijk wezen van het Christendom. Fairbairn. De geloovige staat met de voeten in het onweer, en met het hoofd in de zonnestralen. Claudius. Judas handelde als een Satan, maar als een Satan, die den aanleg had om een Apostel te worden. Lavater. Menschenkennis is menschenliefde. George Eiiot. Wie een origineel wil worden, brengt het misschien zoo ver, dat hij een zonderling wordt, indien hij ten minste niet eindigt als een dwaas; oorspronkelijkheid laat zich niet nadoen genie is geen erfgoed en talent wordt niet door arbeid verkregen. N. N. Een slapend kind is een vredegroet uit een a'ndere wereld. Evers. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De fongelings-Vereeniging „Eendracht maakt Macht" vergadert eiken Donderdagavond in „Ons Huis" van 8'/o 10 uur. De Knapen-Vereeniging, onderafdeling der C. J.V., komt samen eiken Zondagavond van 5—6 uur voor leden van 12 en 13 jaar en van 61/»7'/2 voor leden van 14 en 15 jaar. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag 8 Maart, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst, spreker de Hr. Barteling, van Haarlem. Maandag 10 Maart, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" Vrouwenkrans. Woensdag 12 Maart, 's avonds 8 uur Bidstond, Kostver- lorenstraatweg 28. Ingekomen is met Bewijs van lidmaatschap uit Meerenberg c.a. Jacobus Antonie Steen. Zondag, 9 Maart, geeft de Chr. Zangv. „Immanuei* eene uitvoering in de Kerk. Het uur van aanvang is 's avonds 7 uur. De opbrengst strekt, na aftrek der onvermijdelijke onkosten, ten voordeele onzer Kerk. Het is dus een liefdadigheids-concert. Mejuffrouw C. Reynvaan uit Aerdenhout zal tevens enkele solo's zingen, met orgelbegeleiding van Mevr. Posthumus Meyjes. De pianobegeleiding van enkele koor-nummers is toe vertrouwd aan Mej. Schouten, uit Haarlem. Hier volgt het PROGRAMMA. 1. Psalm 150 vs. 1. (te zingen door al de aanwezigen.) 2. Bondslied. Mr. H. Graaf van Hogendorp. 3. Oost West, Thuis best. 4. Te Deum. 5. Arioso (ausCantata con stromenti.)Solo. G. F. Haendel. 6. Hollands Glorie. Voor gemengd koor bewerkt door N. Kerkhoven. PAUZE. g Th. Loots. 7. De rots in zee. Koor. 8. a. Heer, mijn Hert enz. b. Komt, o zonne. c. Bitten. d. Die Ehre Gottes. 9. Vaderlandsch lied. 10. Gezang 180 vs. 5. N. Kerkhoven. C. van Rennes. ,o' C. van Rennes. co L. v. Beethoven. L. v. Beethoven Koor.VJF. G. Nicolai. (te zingen door al de aanwezigen.) Programma's met tekst der liederen, (van de duitsche liederen is de hollandsche vertaling er bij) tevens als bewijs van toegang dienende, kosten 15 ets. Het doel is die 3 stuivers wel waard. En de muzikale krachten, die medewerken, beloven een avond van waar kunstgenot. Donderdag, 13 Maart, 's avonds 7 uur, Aanneming der nieuwe Lidmaten. De bevestiging heeft plaats op Palm-Zondag, 16 Maart, 's morgens 10 uur. Cursus en Zondagsschoolkrans kunnen, om de aanneming, deze week niet worden gehouden. Onderwerp voor Zondag 16 Maart: Genesis 21 1—21 en Genesis 22 1—14.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3