Wie den Zondag niet viert pleegt heiligschennis. Voor eiken dag. Mededeelingen. FEUILLETON. Dat helpt alleen. Dat helpt zeker. Dat helpt volkomen. Want Zijn woord, is: kracht. O, Jezuslaat ons in allen nood merken dat Gij bij ons zij t P. M. Verzameld door C. B. Uw vriend heeft een vriend de vriend van uw vriend heeft ook een vriend die vriend heeft weer een vriend pas op 1 Talmud. Het antwoord op de vraag hoe hoog iemand staat wordt bijna gegeven door het antwoord op de vraag hoe diep iemand kan lijden. Nietsche. De meeste menschen weten niets van het verborgen leven met God; iii^^pdsdienst 's louter uitwendigheid zij praten liever dan te zwijgen en te luisteren, en in hun bewegelijk heid komen zij nooit tot het bezit van den vrede Gods, die alle verstand te boven gaat. Tauler. Een fijn instrument is zóó gevoelig, dat het telkens ont stemd raaktbeeld van ons hart, dat ontstemd wordt door de minste aanraking met de zonde. N.N. Erkent uwe waarde, opdat gij nederig wordten uwe verhevenheid, opdat gij u niet tot beuzelachtige begeerten verlaagt. Luther. Als iemand brood in de mand heeft en zegtwat zal ik morgen te eten hebben dan behoort hij tot de klein- geloovigen. Talmud. De mensch wien zijn geweten iets waard is, betaalt gaarne den daarvoor door God vastgestelden prijsdat zijn geweten hem allerlei moeite en strijd berokkent. Schrempf. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Pfarrer Sartorius is, wegens een ernstig ziektegeval in zijn huis, telegrafisch teruggeroepen. Daarom is er geen Duitsche dienst meer, ook a.s. Zon dag niet. De opbrengst der maandelijksche extra-collecte, 1.1. Zondag voor de Kerk gehouden, was f43.23. Onder dit bedrag zijn begrepen 2 rijksdaalders, die iemand mij ter hand stelde, zeggende „ik heb Zondag niet genoeg gegeven." De e.v. Doopsbediening zal den 7den September plaats hebben. De aangifte daarvoor is Zaterdag, 6 Sept., in de Consistoriekamer, 's avonds 8—9 uur. Trouwboekjes moeten worden medegebracht! In October hopen wij Avondmaal te vieren. Zondagsschool. Vrijdag, 5 September, wacht ik de Onderwijzeressen en Onderwijzers 's avonds 8 uur in de constistorie-kamer. De kwitanties der jaarlijksche bijdragen voor de Diakonie worden, voor zoover ze nog niet zijn geïncasseerd, in Sep tember aangeboden. Donderdag 4 Sept. vangen weer de gewone vergade ringen der Jongelingsvereeniging aan. Dienzelfden avond wacht Zuster Dina de tijdelijk alhier vertoevende jonge meisjes, om 8 uur in de wijkkamer. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 30 Aug., 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" Kindersamenkomst. Zondag, 31 Aug., 's avonds 8 uur, in de Consistorie-kamer der Ned. Herv. Kerk, samenkomst. Abonnés! Als gij ieder één nieuwen abonné had aan gebracht waart gij nog maar alleen „onnutte dienstknechten", want gij zoudt maar gedaan hebben hetgeen gij schuldig waart te doen. (Luk. 17: 10.) Maar wat zijt gij dan wel, als gij zelfs niet één nieuwen abonné hebt gewonnen? als gij daarvoor zelfs nooit ernstig uw best hebt gedaan? Bladzijden uit het leven van een Christen. DOOR CAMILO CALAM1TA. 10) „Gij begrijpt toch, dat ik om uwentwil het door mij vastgestelde programma der werk zaamheden niet veranderen kan. Gij zoudt alle Zondagen willen wegblijven, zooats gij begon nen zijt te doen, maar gij moet begrijpen, dat zoo iets mij niet voegt." „Hierin verschil ik van gevoelen met u." „Denk er nog eens bedaard over na, en dan twijfel ik niet of gij zult een voor ons beiden voordeelig besluit nemen." „Ik heb er al genoeg over nagedacht; doch wat dunkt u dat mij te doen staatGod te gehoorzamen of u Antwoord mij met de hand op het geweten." „Waarom wilt gij jtoch altijd een godsdien stige kwestie van de zaak maken?" „Omdat zij het werkelijk ishet is voor mij een gewetenszaak." Zichtbaar misnoegd zweeg mijn patroon, tot dat wij nabij de stad waren en zeide toen „Voor het laatst vraag ik u nogmaalswilt of wilt gij niet aan mijn verlangen voldoen „Het is mij niet mogelijk. Moet ik kiezen tusschen het opvolgen van uw bevelen of van die van God, dan verkies ik den dienst des Heeren." „Welnu, dan blijft ons niets anders over, dan onze rekening te vereffenen en van elkander te scheiden." Een uur later had ik hem verlaten om, onder 's Heeren leiding, een geheel nieuw leven te beginnen. Te huis gekomen, beproefde wel is waar de Booze mij in mijn voornemen te doen wankelen, door mij nogmaals al de voordeden aan deze betrekking verbonden, voor te spie gelen en mij angstvallig te doen vragen wat er thans van mijn voorgenomen huwelijk kon komen. Doch de Heer Jezus hield mij staande en behaalde de overwinning in mijn hart. Ook voor die genade zij Hem lof en dank in eeuwig heid toegebracht. Veertien dagen verliepen, waarin al mijn pogingen om een nieuwe betrekking te vinden schipbreuk leden. Op een Maandagmorgen kwam mijn vorige patroon bij mij om mij te vragen of ik hem den dienst wilde bewijzen van dienzelfden avond met hem mede te gaan en hem te helpen het werkvolk te betalen. Hoewel eenigszins verwonderd over dit verzoek, zag ik geen reden om het niet in te willigen. Terwijl wij te zamen naar de fabriek wandelden, herhaalde hij zijn aanvallen tegen wat hij mijn dwaasheid noemde en zeide: „lk twijfel niet of gij zult daarvan wel terugkomen ook hebt gij zeker niet goed overwogen wat er het gevolg van zal zijn." „Dat heb ik wel." „Ik bedoel dat gij in geen tijden een andere betrekking zult vinden." „Waarom niet?" „Daarvoor heb ik mijn redenen." „Ben ik dan te kort geschoten in het ver vullen van mijn plicht?" „In geenen deele en het spijt mij werkelijk u te moeten missen; het is omdat..." „Welnu „De zaak is zeer eenvoudig; toen men ver nam dat wij van elkander gingen, is mij daar van de reden gevraagd; en daar het thans be kend is, dat gij niet op Zondag wilt werken „Heeft men gezegd, dat ik een luiaard ben viel ik hem in de rede. „Is het niet zoo? Maar dat is van weinig belang; veel erger dingen hebben zij zonder oorzaak van mijn Heiland gezegd." „Het blijft dus zoo, dat wij elkander niet passen „Ja, mijnheer, het blijft zoo." Wordt vervolgd), v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2