Een vrome Zondag Hon een heele dnvronte weel; niet goedmaken Voor eiken dag. Mededeelingen. FEUILLETON. Verzameld door C. B. Hervormingen zijn de vrucht van ingespannen arbeid en langzaam vooruitkomenge moet niet denken dat ze zoo maar in eens, als Minerva uit het hoofd van Jupiter, op een goeden dag te voorschijn springen. Bismarck. Ebbe en vloed zijn geweldige bewijzen van de kracht der zee. Ook in het geestesleven der menschheid is ebbe en vloed. Maar de ebbe is evenzeer een teeken van leven als de vloed; niet een teeken des doods. Lhotzky. Als iemand met zich zelf schertst, laat het zich niet verwachten, dat anderen hem ernstig behandelen. Bridges. juist wanneer men voor een rijtuig of wagen is uit geweken, loopt men 't meest gevaar van overreden te worden. Kijk dus goed uit uw oogen, wandelaar op de drukke straten dezer tegenwoordige wereld. E. Het wil er bij ons zoo moeilijk in, alles op den Heer te werpen, en daardoor noodzaken wij Hem dikwijls ons zwaarder lasten op te leggen, dan anders noodig zou ge weest zijn. Nemen wij bij een gewicht van tien pond niet tot Hem onze toevlucht, dan legt Hij er ons vijftig op, en zoo altijd meer, totdat wij het eindelijk opgeven en alleen bij Hem hulp gaan zoeken. George Muller. Een schitterend genie kan men bewonderen, doch niet nastrevenwant het is de adel der geboorte. Een edel karakter kunnen wij navolgen; want dit is het burgerrecht der menschheid. N. N. Menigeen zou o zoo gaarne het slagveld ontvluchten hij blijft alleen maar omdat het hem ontbreekt aan den moed om laf te zijn. Eremita. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór I uur namiddags. A.s. Zondag, den 14den Sept., zal de gewone maande- lijksche extra-collecte voor de kerk gehouden worden. In het collectezakje voor de armen werd verleden Zondag met dank een gouden tientje gevonden. Mevrouw P. M. vermeldt met grooten dank de ontvangst van de volgende giften: van mevrouw v. T.—H. v. M. te Bentveld f5.voor de Kraamvrouwen-vereeniging en f5.— voor de Naaischool. Van mevrouw v. T.—W. te Bloemendaal, tijdelijk te Zandvoort, f5.voor de Kraamvrouwen-vereeniging en f 5.— voor de Naaischool. Van mevrouw v. T. N. te Aerdenhout f5.voor de Kraamvrouwen-vereeniging en f5.— voor de Naaischool en van een jaarlijksche contributie van f 10.voor de Kraamvrouwen-vereeniging en van f 5.voor de Naai school van mevrouw W.— B. te Zandvoort. Zondagsschool! Aan onderwijzeressen en onderwijzers (ook dezen laatsten wordt verzocht geen plaatsvervanger te sturen maar persoonlijk present te zijn zij medegedeeld dat er a.s. Zaterdagavond, den 13den September, in de consistoriekamer om 8 uur een onderlinge bespreking zal plaats hebben met het oog op den te openen cursus. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 13 Sept., 's avonds 8 uur, Kindersamenkomst in „Ons Huis". Zondag, 14 Sept., 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" Sa menkomst. De kwitanties voor de jaarlijksche bijdragen voor de Diaconie worden voor zoover ze nog niet zijn geincasseerd dezen maand aangeboden. Maandagavond om 8 uur vergadert de Zandvoortsche Vrouwenkrans in „Ons Huis". De Jongelings-vereeniging houdt Donderdagavonds haar samenkomsten in „Ons Huis". Bladzijden uit het leven van een Christen. DOOR CAMILO CALAM1TA. 12) „Inderdaad vroeg ik verheugd en verrast- ,,Ja, want in dien gezegenden nacht heb ik gevoeld en ondervonden wat de liefde, de vrede en de vreugde zijn, welke de Heer Jezus geeft. Al het overige is door mij vergeten en mij niets meer waardhierin alleen is mijn leven „O, laat ons God danken voor zulk een zegen riep ik vol vreugde uit. Daarna begon ook zij de Protestantsche gods dienstoefeningen bij te wonen, en telkens gaven dezen haar het geestelijk voedsel, waaraan zij behoefte had. Intusschen rezen er al meer en meer moeilijk heden tusschen ons en sommige leden van het gezin mijner aanstaande, die van lieverlede zeer afkeerig waren geworden van eene ver bintenis tusschen haar en een ketter; en be sloten hadden dat hiervan niets komen mocht. Doch wij gaven onze zaak in Gods handen en Hij heeft ons vertrouwen niet beschaamd, hoe wel kommer en verdriet niet ontbroken hebben en onze lijdzaamheid soms op eene zware proef werd gesteld. Tegen alle verwachtingen ingaf de moeder mijner verloofde eindelijk haar toe stemming tot ons huwelijk, maar tevens wilde zij niets meer van ons weten en liet ons geheel aan ons lot over. Voorts wilde zij zich niet bezoedelen door een protestantsche kerk binnen te gaan en verzocht daarom mijn moeder, die het Evangelie was toegedaan, om in haar plaats haar naam op de registers in te schrijven- Eenige dagen later werd ons huwelijk in de kerk van Madera Baja ingezegend in het bijzijn van een talrijke schare, waaronder zich ook de zuster mijner bruid bevond, die, in weerwil van haar vooroordeelen, toch verklaarde zeer ingenomen te zijn met de wijze, waarop die plechtigheid werd verricht. Wij traden uit het heiligdom met lof en dank aan den Heer. die ons tot hiertoe had gezegend en met volkomen gerustheid aangaande ons verder lot, dat wij ondei Zijn leiding stelden. Ook droegen wij in onze hand den onwaardeerbaren schat van zijn Woord, een prachtexemplaar van den Bijbel, ons door den leeraar geschonken, en waarin wij sedert dien dag zoo dikwijls de kracht en vertroosting hebben gevonden, die wij zoo zeer behoefden in de beproevingen, die later ons deel zijn geworden en waarvan wij destijds niets vermoedden. Ja, van dien dag af is die Bijbel steeds on afscheidelijk van mij geweest, zoodat het een behoefte voor mij werd hem aldoor te lezen en bij elke gelegenheid te raadplegen, en hoe zou ik ooit kunnen uitspreken hoeveel ik aan de strenge waarschuwingen, de getrouwe raad gevingen en de bemoedigende verklaringen van Gods liefde, daarin vervat, verschuldigd ben 1 Intusschen ging de tijd voorbij en verdwenen ook van lieverlede onze spaarpenningen. Toen was het dat de Booze mij in mijn geloof zocht te doen wankelen en daartoe sommigen ge bruikte, die mij zeiden dat ik het onmogelijk bij het rechte eind kon hebben, daar het mij anders niet zoo zou tegenloopen, terwijl anderen beweerden dat ik door God verlaten en ver oordeeld was, want indien de wijze waarop ik God aanbad, Hem welgevallig ware, dan zou Hij mij ongetwijfeld ter hulpe zijn gekomen. Zelfs in het huis, waar wij onzen intrek hadden genomen en dat ook door de zuster mijner vrouw werd bewoond, zagen wij niets dan van ons afgekeerde en sombere gezichten, en in onze onmiddellijke omgeving was ons niemand genegen, zoodat het mij nog niet had mogen gelukken een betrekking te vinden, ondanks de vele daartoe door mij aangewende pogingen. Wordt vervolgd), v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2