Zandvoort is geen welvarend dorp, want het kent geen Zondagsrust. Voor eiken dag. Mededeelingen. WC ATTENTIE!! FEUILLETON. Hij laat de zondaren dan niet los.' Bij de gratie schenkt Hij ook de eere. De geboeide slaaf wordt geen geredde slaaf. Hij wordt hersteld in den rang van kind. In de zalig heid die er op volgt, volmaakt God de verlossing die Hij schenkt. Verlossing én zaligheid. Wie de verlossing begeert, maar de zaligheid niet wil, begeert het begin, maar weigert de voortzetting en het einde. Hij wil wèl den weg, maar wil niet het doel. Hij zegt tegen God: maak mijn banden los, maar laat mij dan ook verder ongemoeid, mijn eigen heer en meester zijn! Wie de zaligheid begeert, maar de verlossing niet wil, begeert de voortzetting en het einde, zonder eerst het begin te hebben gekend. Hij wil wèl het doel, maar wil niet den weg. Hij zegt tegen God geef mij uw heil, maar laat mijn banden blijven Alsof het begin er niet alleen is om het einde. Alsof het einde mogelijk is zonder het begin. Zondaar, gij moet verlost worden Verloste, gij moet zalig worden! Zalige, gij moet als een verloste leven P. M. Verzameld door C. B. Gods kinderen worden er altijd toe geroepen rustver stoorders te zijn. Jezus zegt: ik beu niet gekomen om vrede te brengen, maar het zwaard. N. N. Als ik omkom, welnu Hij, die mij geschapen heeft, zal vader zijn voor mijn zoon, en man voor mijn vrouw, en raadgever voor mijn medeburgers, en prediker voor mijn gemeente, en dit alles veel, veel beter dan ik zelf ben, Luther. Bloemen te brengen op iemands graf is wel heel lief, maar er schuilt veel meer liefde in het streven iemand bloemen op zijn weg te strooien terwijl hij nog leeft. E. Onze Vader maakt ons nest koud en hard om ons aan 't zoeken te brengen naar het warme, zachte nest, dat Hij voor ons gebouwd heeft in de armen Zijner liefde. Miller. Het is beter de kinderen mee te nemen naar de werk plaatsen dan naar de winkels, want in de werkplaats zien zij den arbeid van een mensch, en in den winkel alleen het resultaat, en dan bestaat er gevaar, dat de inspanning vergeten wordt. Wagnee. Vrees nooit gevaar, wanneer Hij, die over alle gevaren gebiedt u in oor en harte fluistert: „Ik ben aan uwe zijde." Lavater. Ik heb de vaste overtuiging dat b. v. de uitvinding van den stoom veel bevorderlijken voor den bloei van het rijk van Christus geweest is dan de vaststelling van allerlei dogma's op dè concilies van Nicea en Chalcedon. Rothe. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Tot nader bericht moeten alle stukken voor „De Zondagsbode" worden toegezonden aan Jhr. Dr. M. F. van Lennep te Aerdenhout. De Huwelijksinzegening op Donderdag, 25 September, zal niet om 12 uur, doch om 121/g plaats hebben, door Ds. Gerth van Wijk van Bennebroek. De extra-collecte, 1.1. Zondag voor de Kerk gehouden, heeft opgebracht f74.93. In het zakje bevond zich o.a. een bankbillet van f'40. Kerkvoogden danken de milde gevers hartelijk. ZondagsschoolDeze vangt a.s. Zondag, 21 September, weder aan. Nieuwe leerlingen worden niet voor Kerstmis aangenomen. Attestatie in aangevraagd naar Heemstede door Elisabeth Keur. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 20 Sept., 's avonds 7'/s uur, Kindersamenkomst in „Ons Huis". Zondag, 21 Sept., 's avonds 8 uur, Samenkomst in „Ons Huis". Bladzijden uit het leven van een Christen. DOOR CAM1LO CALAM1TA. 13) Soms, bij het zien hoe alle deuren zich om mijn godsdienstige overtuigingen voor inij slo ten, was ik ais buiten mijzelven van angst en droefheid en ontviel mij de klacht„O mijn Qod, waarom verlaat Gij mij waarom komt Gij mij niet te hulp? Heb ik niet alles om uwentwil opgegeven? Ziet Gij niet, hoe allen mij verachten en zeggen, dat Gij u van mij in toorn hebt afgewend?" Doch dan was het weer, alsof een stem tot mij zeideneem uw Bijbel, lees Gods Woord, overdenk Zijn wegen, wacht op Hem en, wat er ook gebeuren moge, laat nooit uw vertrouwen op Hem varen. Ik sloeg dan gewoonlijk het boek der Psalmen op en vond in het smartelijk lijden, waarvan David gewag maakt, en in de hemelsche vertroostin gen die hij mocht ondervinden, een rijke bron van bemoediging voor mijn geestelijk leven. Ach niemand kent de waarde der Heilige Schrift en welke schatten zij inhoudt, die niet door soortgelijke diepe wateren van angst en smart is gegaan, zooals ik die gekend heb! Intusschen was mijn vrouw gelukkiger ge weest dan ik met het bekomen van werk, maar hoewel zij den ganschen dag doomaaide, was het daarvoor verkregen loon ontoereikend om in onze ineest dringende behoeften te voorzien. Het was dientengevolge noodzakelijk, dat wij het eene stuk na het andere van ons eenvou dig meubilair verkochten of verpandden, totdat ons daarvan nagenoeg niets meer overbleef dan mijne met fraai ingebonden boeken gevulde kast, die mij nog meer waard was dan al het overige te zameu, en ik deinsde terug bij de gedachte, dat ik wellicht zulk een schat zou moeten prijsgevenen toch heeft de Heer ook dit offer van mij geëischt. De bevalling mijner vrouw was aanstaande en er moest in het on- ontbeerlijkste worden voorzien, te meer daar het ijdel was den geringsten bijstand van eenig lid van haar familie te verwachten. Toen ik mijn vrouw mijn besluit mededeelde om mijn boeken te verkoopen sprongen haar de tranen in de oogen en wilde zij er aanvankelijk niet van hoorendoch ook zij erkende dat er geen uitweg was en dat dit voor mij zoo pijn lijk offer moest gebracht worden. Dienzelfden avond begaf ik mij naar een boekenstalletje, waar ik de noodige schikkingen trof met den eigenaar, die den volgendenden morgen vroeg terugkwam met een bediende om zijn schat weg te voeren. Dien nacht kon ik geen oog sluiten. Na de boeken één voor één te hebben nagezien, zeide hij: „Hoeveel vraagt gij daar voor De boeken hadden mij meer dan 2000 realen gekost (f250.—maar wel inziende, dat ik mij met een spotprijs zou moeten tevreden stellen, zeide ik: ..Zoudt gij er 500 realen (f62 50) voor willen geven?" Met een schate rend gelach begroette hij dit voorstel. .500 realen zijt gij niet goed bij uw zinnen „Het is niets te veelwat wilt gij er dan voor geven?''— „Vier duros (flD.—omdat ik niet behoor tot dezulken, die van een goede gelegenheid misbruik willen maken." Verontwaardigd zag ik hem aan mijn vrouw weende. „Welnu, doet gij het? ja of neen zeide hij wederom. Na eenige woordenwisseling kwamen wij overeen, dat hij zich mijn geliefde boeken voor 100 realen (f 12.50) zou toeëigenen, en weldra zag ik ze allen in de tot dat doel mede gebrachte zakken van zijn bediende verdwijnen. Alles hadden zij medegenomen, met uitzonde ring van onzen kostbaren Bijbel, waarin wij ook toen wederom die troost en sterkte vonden, welke hij ons van Gods wege telkens heeft geschonken. Wordt vervolgd), v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2