VOOR ZANDVOORT EN AERDENHOUT No. 39 ZONDAG 25 JANUARI 1914 2de Jaargang. Hebt gij Jezus lief? Voor eiken dag. DE ZONDAGSBODE VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG abonnementsprijs Per Jaargang1.50 3 Maanden0.50 Afzonderlijke nummers0.05 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort- Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P. SA AF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 ZANDVOORT - TELEFOON No. 27 ■Advertentiën 1 5 regels0.55 Elke regel meer„0.10 Dienstaanbiedingen 1—5 regels 0.35 Elke regel meer0 06 Bij abonnement extra korting Zondag 25 Januari 1914, Ned. Herv. Gemeente: v.m. 10 uur: Ds. G. Posthumus Meyjes. Maandelijksche extra-collecte voor de Kerk. Johannes 21 vs. 15—17. Jezus vroeg eens aan Simon Petrus I „Hebt gij mij lief? En tot driemaal toe herhaalde Hij deze vraag. Laat ik haar U mogen voorleggen, mijn Lezer! Ik vraag Uhebt gij Jezus lief? Let wel, ik vraag niét of gij gelooft dat Hij U liefheeft? Al gelooft gij het niét, dat verandert toch de waarheid niet dat Hij U liefheeft. Ook al komt gij met duizend bewijzen aandragen die moeten dienen om mij te overtuigen dat Hij U niét liefheeft en ook niet liefhebben kan, toch zeg ik en blijf ik zeggen Hij heeft U lief, ook U, zoo waarachtig als Hij in de wereld gekomen is om zondaren zalig te maken. De vraag, die ik uw geweten voorleg is hebt gij Jezus lief Zeg niet al te gauw: „ja!" Want het gevaar is allerminst denkbeeldig dat gij, „ja" zeggende, zoudt liegen. Misschien denkt gij het maar misschien hebt gij Uzelf nooit ernstig onderzochtmisschien beroept gij U alleen op het getuigenis der menschen misschien gebruikt gij vaische keursteenen. „Ja" zeggen is gauw genoeg gedaan. Maar „ja doen is heel wat anders. Hebt gij Jezus lief? Haal nu niet uw schouders op en maak U van den ernst dezer vraag niet af met een wrevelig „ik weet het niet De vraag is niet of gij het niet weet, maar of gij het niet te weten kunt komen Gij antwoordt toch ook niet dat gij het niet weet, als ik vraag of gij uw man, vrouw, ouders of kinderen liefhebt uw werk, uw land, uw kunst of uw geld Of vraagt gij „waarom zou ik Dan weet ik het al. Dan hebt gij Jezus niét lief. Maar zeg dat dan maar liever dan te vragen waarom zou ik Hem liefhebben Weet gij soms niet dat Hij ook voor V op aarde kwam ook V den Vader heeft geopenbaard ook voor U leed en stierf en opstond en nu in den Hemel ook voor l bidt Geen ontwijkend antwoord moogt gij geven. Dat doet gij, als gij verklaart de waarheid lief te hebben en de Kerk en de leer en den Bijbel en de dominés. Dat alles kunt gij liefhebben en nochtans Jezus haten. Hij is geen leerstuk en geen tekst en geen formulier en geen boek en geen dominé. Hij is de levende Heiland. Hebt gij Hém, hebt gij Dién lief Mag ik U een paar vragen doen, die met de levens vraag, U gedaan, in nauw verband staan Mag ik U op weg helpen om daarop het antwoord te vinden Luister eens denkt gij veel aan Jezus dat doet gij toch aan iemand, dien gij liefhebt 1 doet gij graag wat Hij van U wil dat doet gij toch voor iemand, dien gij liefhebthebt gij alles voor de gemeenschap met Hem over dat hebt gij toch voor iemand, dien gij liefhebt! Maakt gij Hein deelgenoot van Uw wedervarendat doet gij toch hém, dien gij liefhebt! Bedroeft gij Hem niet door Uw doen van hetgeen Hem mishaagtdat doet gij toch niet iemand, dien gij liefhebt! Schaamt gij U Zijner nooit - Dat doet gij toch niet tegen over iemand dien gij liefhebt Ziehier enkele proefsteenen die U goede diensten kunnen bewijzen. Enkele maar. Gij kunt, als gij maar wilt, zelf gemakkelijk het aantal vermeerderen. Wat antwoordde Petrus Hij durfde niet „ja" zeggen. Hij durfde ook niet „neen" zeggen. Zijn hart zei „ja". Zijn geweten zei „neen". Wie heeft het gewonnen Het „ja" of het „neen" Petrus geeft den Heer-zélf de beslissing in handen en zegt„ik weet het niet, Gij, die alle dingen weet, Heer! zeg Gij hoe het met mij staat!" En mij en gij Durft gij „ja" zeggen durft gij „neen" zeggen „Ja", ook als gij in U-zelf neerdaalt, tot U-zelf komt, achter U-zelf komt? „Ja", ook als gij, om niet verder terug te gaan, denkt aan Uw gedrag van gisteren Moét gij dan niet „neen" zeggen? Maar durft gij „neen" zeggen, als gij bedenkt dat gij met dat „neen" uw eigen dood-vonnis onderteekent? immers, hoe kan Zijne liefde tot U u redden, als gij die liefde niet beantwoordt, door uw liefde tot Hem Er zijn menschen, die niet terughuiveren voor de ver klaring„ik heb Jezus niét lief!' Zouden ze echter weten wat zij zeggen Wien zij niet liefhebben Het zal U, mijn Lezerwel gaan, zooals het Petrus ging. Mij althans gaat het zoo. Mijn geweten antwoordt „neen". Mijn hart antwoordt„ja". En ik zie, evenmin een anderen uitweg als Petrus zag'. „Heer, Gij weet alle dingen, Gij weet dat ik U liefheb P. M. Verzameld door C. B. Uit „Paul s ontwaken", door Frederik van Eeden. „Denk er om dat ik geen gehuurde bidders en dragers wil hebben. Dat vind ik verschrikkelijk, die onverschillige betaalde menschen. Ik had mij altijd voorgenomen jou zelf te dragen, Vader! als je vóór mij stierf. Nu moet gij het mij doen. Ik wil door liefde gedragen worden. Ik heb vrienden genoeg. Ook geen circulaires met zwarte rouw rand. Die vind ik zoo leelijk. Dan nog liever een gouden rand".

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 1