Technisch Bureau H. J. CARELS. Aanbesteding. Z. J. LEEN. Mededeelingen. Zending. Vragenbus- Allerlei* Advertentien. Licht-, Kracht- en Zwakstr.-lnstallaties. VAN in huil schik en gelukkig te zien. Het heerlijk kerstfeest was ons nuttig en alles naar ieders wensch. Deze dag behoort onder de gelukkigsten van den Predikant, die kinderloos zijnde, zijne liefde tot kinderen, zoo gaarne schenkt aan de kinderen zijner lieve gemeente. Zondag 1 Februari is er gelegenheid tot Doopsbediening. Aangifte, onder overlegging van het trouwboekje, 's Zaterdags te voren in de Consistoriekamer, 's avonds van 8—9 uur. Voor verleende hulp der wijkzuster is in dank ontvangenvan K. f25.-. Zondag, 25 Jauuari, is de maandelijksche extra collecte voor de Kerk De Rekening en Verantwoording der Kerkvoogdij over 1913 ligt van 26 Jan. tot 2 Febr., 's avonds van 8—9 uur, ter inzage bij den Heer D. Driehuizen, Hoogeweg. Vrijdag, 30 Jan. heeft, 's avonds van 7—9 uur, in de Consistorie kamer de Verkiezing plaats van een Notabel, in de plaats van den tot Kerkvoogd benoemden Heer Hollenberg. De Vrouwenkrans vergadert des Maandags om 8 uur in „Ons Huis". Den Bidstond houdt de heer Van Brummelen Donderdagavond bij zich aan huis. Mevrouw P. M. ontvangt iederen Woensdagmiddag van 2—5'/» uur. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag 24 Januari, 's avonds 7 uur, kinder" zang in „Ons Huis"; 's avonds 8 uur in „Ons Huis": Spreekavond, onderwerp „Socialisme en Christendom", in te leiden door den heer Schmidt. Zondag 25 Januari, 's avonds 7 uur. Openbare Samenkomst met muziek: 1. Fantaisie Ave Maria, voor viool en orgel. 2. Het kruis van Christus, toondicht voor twee orgels. 3. Fragment uit een Te Deum voor Bazuin en orgel. Dinsdag 27 en Vrijdag 30 Januari, 's avonds 6 uur, in school A, Houtsnij- cursus. Woensdag 28 Januari 's avonds 7 uur, handwerkklasse in „Ons Huis". Vrijdag 30 Januari, 's avonds 6l/a uur, Kinder samenkomst in „Ons Huis"; 's avonds 8 uur, cursus Eerste hulp bij Ongelukken voor heeren, onder leiding van den heer F. de Stoppelaar, arts, in „Ons Huis". De zegen van het Evangelie. Hoevelen zijn er niet, die de Zending onder de heidenen als een dwaasheid of ten minste als een zeer noodelooze zaak beschouwen. „Waarom", zoo vragen zij, „laat men de heidenen niet aan hunne vaak zoo kinderlijke en eenvoudige, aardige gewoonten over Zij zijn immers gelukkig, zooals zij zijn". Zoo spreken zij, die ge makkelijk in hun leunstoel te huis zitten en er niets van weten, of ook te gierig, te onverschillig en te zelfzuchtig zijn om iets voor het welzijn van hun naaste over te hebben. Wat die lieve, kinderlijke gewoonten zijn, daarvan vertellen ons de zendelingen, die het heiden dom door eigen aanschouwing kennen, de droevigste, de vreeselijkste bijzonderheden. Daar is bij voorbeeld kindermoord, een gruwel, die bij zeer vele heidensche volken algemeen is. Tweelingen worden in vele streken van Afrika als een ramp beschouwd en oogenblikkelijk op wreede wijze ter dood gebracht. In China en Engelsch-Indië werden en worden nog steeds vele kinderen door de ouders gedood. In de Stille Zuidzee heerschte diezelfde afschuwelijke gewoonte, eer die eilanden-groepen tot het Christendom waren gebracht. De vrouw van den zendeling Williams had te Raiatea een dienstmaagd, die, na haar bekeering, aan hare meesteres vreeselijke bijzonderheden daaromtrent openbaarde. Daar waren moeders, die haar jonggeboren kinderkens met eigen hand worgden of onder een natten doek ver stikten, ja zelfs met gruwelijke wreedheid de armpjes braken, om ze zoo te laten sterven. Een vrouw bekende, dat zij op die wijze vijf barer kinderen had gedood, een andere negen, een derde haar geheele gezin van 17 kinderen Op een christelijk schoolfeest, waar zeshonderd kinderen in optocht lang een oud opperhoofd marcheer den, stond deze op en zeide, diep ontroerd„ik moet spreken, ik kan het niet inhoudenO, had ik geweten, dat zulke zegeningen voor anze eilanden bewaard waren Als ik deze gelukkige kinder schaar zie en dan bedenk, dat mijn eigen kinderen of kleinkinderen ook zoo gelukkig hadden kunnen zijnMaar ik heb al mijn kinderen gedood! Negentien! Geen enkel heb ik over!" En zich toen tot den koning, zijn bloedverwant keerende, zeide hij onder tranen „Gij, mijn broeder, zaagt hoe ik mijn kinderen dooddeWaarom hebt ge mijn goddelooze band niet verhinderd dezen gruwel te doen!" Is de Zending in deze eilanden noodeloos of onnut geweest? (Slot volgt.) v. L. ^Niet onderteekende vragen worden niet beantwoord.) Vraag. Hoe kon Johannes de Dooper nog aan Jezus twijfelen, terwijl hij toch zelf verklaard heeft, dat hij den Heiligen Geest op Jezus heeft zien nederdalen Antwoord. Wat Johannes' twijfel betreft, denkt gij zeker aan Mattheus 11 vs. 3. Maar deze vraag is geen uiting van Johannes' twijfel aan Jezus' Messiasheerlijkheid, doch van zijn twijfel aan de rechte openbaring dier heerlijkheid. Tot den gevangen woestijnprofeet kwamen er die hem boodschapten wat Jezus deed. En de Dooper vroeg: „doopt Hij, zooals ik Hem heb aangekondigd, met den Heiligen Geest en met vuur? Doorzuivert Hij zijn dorschvloer Is de wan in Zijne hand?' Helaas, de werken die Johannes hoort, zijn louter //c/tfe-werken. En intusschenHerodes zit op zijn troon en Herodias oefent invloed uitIsraël blijft een geknecht volk, alle dingen blijven gelijk zij waren. Het Koninkrijk Gods komt niet, althans niet met kracht. Neen, Johannes twijfelt er niet aan of Jezus wel waarlijk is die komen zoude. Maar, hij betwijfelt of Jezus Zijn roeping wel goed opvat. Johannes begrijpt Jezus niet. De boodschap, die hij door twee zijner discipelen aan Jezus brengen laat, maakt Johannes' ongeduld kenbaar. Er ligt een wenk, een raadgeving in zijn vraag opgeslotennaardien Gij degene zijt die komen zoude, talm dan ook niet, maar openbaar U als Messias. Neem de wan ter hand, doorzuiver uw dorschvloer! verbrand het kaf met onuit- blusschelijk vuur! De Dooper bedoelt derhalve met zijne vraag Jezus te bewegen om nu op te treden overeenkomstig de voorstelling die hij, de Dooper zich van Hem gemaakt heeft. Johannes' twijfel verstaan wij het best als wij bedenken hoe dikwijls ook wij zélf in de war zijn met God, al twijfelen wij niet aan zijn liefde en macht. Meenen wij niet dikwijls dat God anders doet dan Hij doen moest Worden ook wij niet menigmaal benauwd door het drukkend gevoel dat de dingen niet gaan, zooals zij gaan móesten Is ook niet in ons hart, telkens weer, de bede „Redder, edVerlosser, verlos! Koning, kom!"? Verzameld door C. B. DE OORZAAK. Niet hij, die 't eerst naar 't slagzwaard grijpt, is die den strijd verwekt Maar hij, die d'ander oorzaak geeft, dat hij ten strijde trekt. VAN SPEIJKSTR 4. Interc. Telef. No. 101. Aanbevelend, Het BESTUUR der op te richten N. V. IJS FABRIEK ZANDVOORT, zal op Woensdag 28 Januari a.s., des avonds ten 8 ure, publiek aanbesteden: Het bouwen van een Ijsfabriek met Bovenwoning, op een terrein, gele gen aan de Heerenstraat te Zandvoort. Bestek en voorwaarden met teekeningen zijn vanaf heden verkrijgbaar bij den Heer W. H. DRIEHUIZEN, tegen betaling van f2.—per stel. Inschrijvingsbiljetten worden uiterlijk inge wacht op bovengenoemden datum, tot des avonds 8 uur, in Hotel DRIEHUIZEN, alwaar tevens de aanbesteding zal plaats hebben.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3