VOOR ZANDVOORT EN AERDENHOUT No. 50 ZONDAG 12 APRIL 1914 Heerlijke overwinning. Voor eiken dag. Mededeelingen. 2de Jaargang. DE ZONDAGSBODE VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG Abonnementsprijs Per Jaargang1.50 3 Maanden0.50 Afzonderlijke nummers0 05 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort. Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 Zandvoort - Telefoon No. 27 Advertentiën 1 5 regels0-55 Elke regel meer0.10 Dienstaanbiedingen 1—5 regels 0.35 Elke regel meer„0 06 Bij abonnement extra korting Zondag 12 April 1914, Iste Paaschdag, Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur: Ds. G. POSTHUMUS MEYJES. Maandag I 3 April 1914, 2de Paaschdag, Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur: Ds. G BARGER, (uit Heemstede). De dood is verslonden tot overwinning. Dood, waar is uw prikkel Doodenrijk, waar is uw overwinning? 1 Kor. 15 54, 55. Christus de Paaschvorst is tevens de levensvorst. Hij heeft den dood zijn kracht ontnomen, het leven en de onvergankelijkheid aan het licht gebracht. Hij is de eerste ling dergenen, die ontslapen zijn. Aan Zijn voeten ligt de dood als een verslagene, als een machtelooze. En uit het ontsloten graf klinkt nu door de wereld de blijde bood schap „Ik leef en gij zult leven 1 Ik ben de opstanding en het leven wie in Mij gelooft, zal leven, al ware hij ook gestorven. Ik ben de eerste en de laatste, die leeft en ben dood geweest, en Ik heb de sleutels van den dood en het doodenrijk Heil ons 1 Ook voor ons is de dood verslonden tot overwinning. Opstanding! Opstanding! Opstanding! Zoo klinkt de psalm, die de verloste gemeente ten hemel opjubelt. De dood is geen straf meer op de zonde, maar een engel des vredes, een gezant van den Vader der eeuwige liefde. Zijn pijlen zijn verbroken. Zijn pijlkoker is ledig. De doods nacht is geen nacht meer. Hij wordt verhelderd door den glans van de Paaschzon. En waar de zon schijnt is immers geen nacht. Het graf is niet meer afgrijselijk. Voor Gods kinderen is het de slaapstede, waarop zij stil en zacht liggen te sluimeren, totdat de morgen van den eeuwigen sabbath aan de kimmen rijst. Laat dan ieder, die Christus toebehoort, zich voelen, zich diep en klaar en vroolijk voelen een mede-overwinnnaar in de overwinning van Hem, die overwonnen heeft. Niet tobben over wat er nog komen moet in de laatste ure. In heerlijke anticipatie des geloofs heenspringen over die ver schrikking, die er maar in schijn is, die er in werkelijkheid niet is voor hem, die gelooft. Ons, die in Christus zijn, ziet de dood zooals hij Christus ziet, als overwinnaars, aan wie hij toch niets meer heeft, en ook niets meer hebben kan. Wij, die in Christus zijn, moeten nu ook den dood zien, zooals Christus hem ziet, als een overwonnene, als een machtelooze, van wien wij niets meer te vreezen hebben. Van voren moge hij er uitzien als het verschrik kelijkste van het verschrikkelijke, op zijn rug draagt hij den ganschen hemel, rust, vrede, zekerheid, zaligheid, verzadiging der vreugde, eeuwiglijk. Wie zou voor den hemel vreezen? Wie zou voor de zaligheid vreezen Neen, de dag des doods is beter dan de da'g der geboorte. Deze brengt ons in moeite, gene leidt ons in de eeuwige ruste, die er overblijft voor het volk van God. Deze doet het lijden een aanvang nemen, gene maakt aan het lijden een einde. Indien Jezus leeft, waarvoor zouden zij, die Hem toebehooren, zich dan nog ongerust moeten of mogen maken Jezus leeft ons hoogste goed, Hem behoort geheel ons leven Ons past reinheid van gemoed Ons, het kwaad te wederstreven. Jezus sterkt der zwakken schreèn Dit is onze troost alleen. (Naar Arndt.) Verzameld door C. B. Zeven Paaschwoorden. Ik weet mijn Verlosser leeft. (Job. 19 vs. 25). Ik ben de Opstanding en het Leven. (Joh. 11 vs. 25). De dood is verslonden tot overwinning. (1 Cor. 15 vs. 54). Indien wij, vijanden zijnde, met God verzoend zijn door den dood Zijns Zoons, veel meer zullen wij, verzoend zijnde, behouden worden door Zijn leven. (Rom. 5 vs. 10). Ontwaak gij die slaapt en sta op uit de dooden, en Christus zal over u lichten. (Efeze 5 vs. 14). Indien gij dan met Christus opgewekt zijt, zoo zoekt de dingen die boven zijn, waar Christus is, zittende aan de rechterhand Gods. (Coloss. 3 vs. 1). Geloofd zij de God en Vader onzes Heeren Jezus Christus, die naar zijne groote barmhartigheid ons heeft wedergeboren tot eene levende hoop, door de opstanding van Jezus Christus uit de dooden. (1 Petrus 1 vs. 3.) Mededeeüngen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Met attestatie uit Amsterdam zijn ingekomenJan Kwant en Johanna Margaretha Alida Jans. De Vrouwenkrans wordt a.s. week niet gehouden op Maandag, maar op Vrijdag 17 April. Gebrek aan plaatsruimte is oorzaak dat een deel der copie, voor dit No. bestemd, bewaard blijft tot het volgende.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 1