In de kracht van den opgestanen Heer maken wjj van alle dagen Zon dagen. Mededeelingen. FEUILLETON. LEES DIT BLAD EN LAAT HET LEZEN Wij staan zelden hoog genoeg om eenvoudig te zijn. T. Kuiper. Gezegend het volk, waarvan de grooten naar de kleinen luisteren des te beter zullen er de kleinen luisteren naar de grooten. Talmud. Wij zijn doorgaans te trotsch om aan den leiband van anderen te loopen, maar doorgaans hebben wij er niets op tegen door anderen op sleeptouw genomen te worden. N. N. Besteed uw tijd voor niets, dat u eens zou kunnen be rouwen voor niets, waarop gij niet ten allen tijde Gods zegen kunt afsmeekenvoor niets, dat u eens op uw sterf bed onrust kan bereiden. Besteed uw tijd alleen voor zulke dingen, waarbij gij kalm zoudt kunnen blijven, ook als de dood u kwam verrassen. Maclaren. Is onbevangenheid iets, dat men zich geven kan? Al leen van den bergtop is men in de gelegenheid naar alle kanten rond te zien. Maar de berg moet bestegen worden. Rothe. Met alle dingen moogt gij tot den Heer komen, ook met de kleinste en "onbeduidenste, al is het ook dat gij ze slechts met een enkelen blik of met een enkele gedachte Hem aan 't hart kunt leggenals gij hierop let zult gij juist in de kleinste dingen Gods groote opmerkzaamheid leeren ken nen en door de teederheid zijner zorg worden verkwikt. Blumhardt. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De Kerkeraad heeft, in aanmerking nemende dat de Hemel vaartsdag de uitgaansdag is voor velen in Zandvoort en overwegende dat de opkomst des Zondags in dit jaar getijde alles te wenschen overlaat, besloten om de gedachtenis viering van Jezus'hemelvaart te doen plaats hebben in de godsdienstoefening op Zondag, 24 Mei. Zondag 24 Mei zal de gewone maandelijksche extra collecte voor de Kerk worden gehouden. 1.1. Zaterdag werd mededeeling gedaan in dit blaadje dat het tekort van de Naaischool f8.bedroeg. En reeds Zondagochtend daarop was mevr. P. M. door mevr. de Wed. B. te A. in het bezit gesteld van f 10.—, zoodat niet alleen het tekort gedekt is, maar er nog een batig saldo van f2.is. Echt een verrassing! Uitkomst, voor de zóóveelste maal. Groote blijdschap. Diepe dankbaarheid. Verlevendigde hoop. Het vóórlaatste boekjaar van de Naaischool sloot met een batig saldo van f76.78. Toch bedroeg het tekort nü f8.Thans sluit het boekjaar met een batig saldo van f2.Hoe groot zal dus wel het nadeelig saldo het vol gend jaar zijn? Maar... er zijn nog wel meer vriendelijke lezers en lezeressen van den Zondagsbode, die mevr. P. M. eene verrassing zullen willen bereiden. Goed voorbeeld doet goed volgen. De hoop beschaamt niet. Donderdagavond houdt de heer van Brummelen bij zich aan huis om 81 /2 uur een bidstond. De Knapenvereeniging vergadert eiken Zondagavond van 7—8 uur in „Ons Huis". Zuster Dina is van plan om ook in het a.s. seizoen weer een gezellige bijeenkomst te houden met meisjes die tijdelijk in Zandvoort zijn. Die samenkomsten zijn bepaald op Donderdagavond om 8 uur in „Ons Huis". Wie lust heeft en vrij is, is hartelijk welkom. Het meebrengen van een handwerkje is gewenscht. In dit blaadje wordt nader be kend gemaakt wanneer die avondjes beginnen. Zegt het voort Volgens opdracht van wijlen Mej. P. alhier heeft de Wijk verpleging f 10.ontvangen, uit dankbaarheid voor de liefdevolle hulp door zuster Dina aan de overledene, ge durende hare ziekte, bewezen. Bladzijden uit het leven van een Chris ten door Don Camilo Calamita. (Vervolg.) Hoe zal ik den volgenden nacht beschrijven het nieuwe middel gaven wij geregeld, maai zonder daarvan eenig goed gevolg te bespeuren. Mijn vrouw weende in stilte, en ik smeekte den Heer ons geloof te sterken en ons door Zijn nabijheid te ondersteunen en te troosten. Te zeven uur begon de doodstrijd welke een vol uur aanhield, doch aan mijn vrouw, die eerlang hoopte weder moeder te worden, viel het te zwaar om dien bij te wonen. Toen alles voorbij was, viel het haar even als mij mogelijk den alouden geloofsheld de woorden na te zeggen: De Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen, de Naam des Heeren zij ge loofd!" Door Gods genade was ons geloof staande gebleven, Gods vrede vervulde onze harten, en wij konden met volkomen overgave in Zijn wil berusten. Hem zij daarvoor alle eer en dankzegging toegebracht Destijds ondervonden wij veel vriendschap en deelneming van onze geloofsgenooten in Madrid en namen de uitnoodiging aan van een der predikanten aldaar om eenige dagen bij hen door te brengen, terwijl ik naar een andere woning uitzag terwille van mijn vrouw, voor wie een verandering van omgeving mij geraden toescheen; daarin mocht ik naar wensch slagen. Intusschen wat mij betrof, vermeerderde mijn droefheid van dag tot dag; en hoewel ik steeds mijn toevlucht tot den Heer nam, en ook slechts in Zijn gemeenschap eenigen troost vond voor mijn beklemd gemoed, toch verteerde mij in wendig de smart zoozeer, dat ik evenmin kon slapen als eten. Wat mij soms eenige oogen- blikken van verkwikking gaf, was het gezamen lijk gezang en gebed op onze jongelingsbij eenkomsten doch weldra verlangde ik alleen gelaten te worden om door het storten van een vloed van tranen aan mijn gemoed lucht te geven, hetgeen mij evenwel niet altoos gelukte. Daar mijn toestand in weerwil van mijn gedurig gebed tot God om van die groote be druktheid verlost te worden, allengs verergerde, begreep ik, dat het Zijn wil was mij dit kruis te doen behouden, en dat wellicht ook op mij het aan Paulus gerichte woord toepasselijk was: „Mijne genade is u genoeg'. Mijn vrouw en mijn vrienden stelden zich hiermede echter niet tevreden, en drongen er zoo lang bij mij op aan dat ik een dokter zou raadplegen, dat ik eindelijk toegaf. Zoo als te begrijpen is, wendde ik mij niet tot den geneesheer, dien ik ter kwader ure bij mijn dochtertje had ge roepen, maar tot dengene. die haar eens, en ook mij tijdens de zware ziekte welke ik kort na mijn huwelijk had, zoo goed had bijgestaan. Zoodra ik hem zau. verhaalde ik hem al het geen in ons huis was voorgevallen. „Maar, waarde vriend, waarom hebt gij u niet tot mij gewend? Ik heb uw verlies ver nomen en het van harte betreurd want uw kindje had ik zeer lief gekregen." „Buiten mij lelven van schrik en angst was ik naar den meest nabij wonenden dokter ge gaan gij woont ongelukkig aanhetandere einde van de stad." T oen ondervroeg hij mij en na zich te hebben overtuigd dat mijn on gesteldheid voornamelijk uit het gemoed voort kwam, zeide hij, dat hij er minder dan ik zelf aan kon doen om mij te genezen lk begrijp u volkomen' zeide ik, „en als christen voel ik ook, dat het zondig is mij door droefheid te laten overheerschen, waardoor God niet wordt verheerlijkt „Ongetwijfeld; gij moet u mannelijk gedragen en met de daad toonen dat uw geloof u daar toe in staat stelt. Gij weet, dat ik meermalen met belangstelling naar de uitlegging heb ge luisterd van de leer, welke gij zijt toegedaan, en gaarne zou ik zien. dat het Christendom zich bij u niet tot loutere beschouwingen be paalde, maar zich ook in de praktijk openbaarde. Wat ik echter voor u doen kan, zal ik niet verzuimen, hoewel het niet veel is." Daarbij overhandigde hij mij een recept en nam ik van dien goeden vriend afscheid met een diep gevoel van schaamte, dat ik aan iemand die niet in het bezit was van dien hemelschen schat, waarmede het God behaagd had mij te verrijken, gelegenheid had gegeven mij op die wijze te moeten toespreken. Dit deed mij zeer pijnlijk aan, niet omdat mijn hoogmoed daar onder leed, maar omdat ik mij diep schaamde. (Wordt vervolgd.) v. L

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 2