Advertentiën. N. V. IJSFABRIEK „ZANDVOORT". Heerensfraaf 2. Leesbibliotheek P. SAAF, Mededeelingen. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Vragenbus- BOTER- EN EIERHANDEL naast den Uitzichttoren Kristaifoeider Óuinwaterijs (V.): Ik groet u, bruid van God den H. Geest. (Ik): Wees gegroet. (V.): Glorie zij den Vader, den Zoon en den H. Geest. (Ik): Gelijk het was in den beginne en nu en altijd en in eeuwigheid. (V. en I.): Amen. En tegen dat we dicht bij Aerschot gingen komen, zei vader het slotgebed: ,Ik offer u, allerzuiverste Maagd en allerglorieuste Moeder Gods, Maria, in de vereeniging van al uwe deugden, verdiensten en vol maaktheden, deze geestelijke kroon van gebeden en groetenissen; gewaardig dezelve te ontvangen met al de lofzangen, die u op aarde en in den hemel gedaan worden; en verkrijg mij van uwen lieven Zoon genade, om wel te leven en zaliglijk te sterven. Amen." Maar dan was 't intusschen gaan morgen worden. Alom in de natuur, boven in de lucht en beneden op de bedauwde aarde was dan een geheime werking begonnen: de komst van den dag. Breede strepen licht braken dan door den blauwen hemel. De beboschte heuvelen kropen als 't ware uit den grond en werden langzamerhand voor ons genietend oog zichtbaar. En in de luttele huizekes, die aan den boschkant stonden, kwam hier en daar een onverwachte bewe ging. De deuren kraakten open, vrouwen, met den vaak nog in de oogen, gingen met den rammelenden blikken emmer frisch water putten en de mannen, blootshoofds en barrevoets in hun blokken, lieten de kiekens en duiven uit. Dan voelde ik telkens iets in lijf en leden varen, iets dat mij het ademen zoo makkelijk maakte, dat mijn voeten als in vleugelen ver anderde en dat mij bijkans weenen deed. En als ik dan in het ontwakend Aerschot kwam, was ik dronken van geluk, door het genieten der natuurniet door het bezitten van een God, die mijn Vader was want Dien kende ik niet! Zoo heb ik Aerschot leeren kennen. Wordt vervolgd). v. L. a. s. Zondag, 6 Sept. is er gelegenheid tot Doopsbediening. Aangifte 's Zaterdagsavonds te voren van 8—9 uur in de Consistoriekamer, onder overlegging van het geboortebewijs der doopelingen. Diakenen vermelden met dankbaarheid dat 1.1. Zondag door hen o. a. een bankbiljet van f 10.— én een gouden vijfje is gecollecteerd. Kustwacht. In de soldaten-tenten, opgeslagen achter het Noordzee-Holel, is vroolijk gejuich. De Kennemer Electr. Mpij. heeft hun 4-tal tabernakelen daar kosteloos van een electrische installatie voorzien en levert daarbij gratis stroom. Een uitkomst voor die landweer mannen, die anders van zonsonder- tot zonsopgang in pikkedonker zaten. Nu hebben ze gelegenheid om 's avonds te lezen en te schrijven en de steeds langer wordende avonden door allerlei spelletjes te korten. Maar het wordt eerst genoegelijk, als ze daarbij een pijp of sigaartje kunnen rooken. Wie helpt mij in die behoefte voorzien Het détachement bestaat in het geheel uit 70 man. Graag belast ik mij met de inkoop van het geurig nicotiaansche kruid, wanneer men mij voor dat doel geld stuurt. En geeft men er de voorkeur aan om tabak en sigaren zélf te 'koopen, dan heeft men die slechts bij mij te bezorgen en ik zal wel maken dat ze vliegensvlug ter bestemder plaatse zijn. Steun-Comité. Het totaal der door het Dames-Comité verzamelde gelden, bedraagt tot dusverre f 1633 43. Bij dit bedrag is nog te voegen een gemeente-subsidie van f'2000. Voorts kwamen er nog vier giften in, f500 van Mevr. de Douairre de F., f500.— van Jhr. R. de F., f300.—van de Mpij. Zandv. Duin en f 100.van Jhr. P. Q. v. U. Het geheele bedrag is dus f 5033.43, een belangrijke som die echter, als straks de winter komt, allesbehalve toereikend zal zijn om in de meest dringende behoeften te voorzien. Mevrouw P. M. ontvangt 's Woensdagmiddags. Donderdagavond 81/» uur Bidstond bij ouderling van Brummelen. Voor verleende hulp van de Wijkzuster is in dank ont vangen van Mej. v. d. M. f2.50, van Mej. v. d. W. f2.50 en van den Heer S. f 1.50. 21—28 Aug. 1914. Geboren: Zoon van S. Paap—Schaap. (Niet onderteekende vragen worden niet beantwoord.) Vraag. Welk verschil vindt U tusschen een bijeenkomst om zich voor God te verootmoedigen, en een bidstond? Antwoord. Uw vraag staat zeker in verband met mijn afkeurend oordeel over bidstonden, herhaaldelijk in woord en geschrift door mij uitgesproken, terwijl ik tevens op wekte tot verootmoediging voor God. En nu is U dit onderscheid niet duidelijk? Welnu, ik ben met U van gevoelen dat een bidstond een uitnemende gelegenheid biedt om zich te verootmoedigen voor den Heer. Maar beantwoordt de practijk wel aan de theorie? Waarin onder scheidt zich een als zoodanig aangekondigde bidstond" in den regel van een gewone godsdienstoefening? Deze laatste is hoofdzakelijk bestemd tot Evangelieverkondiging. En de „bidstond"? Deze behoort toch een rustige gelegen heid te zijn om inzonderheid het gebed goed tot zijn recht te laten komen. Wat is echter in de openbare bidstonden (dié alleen komen nu ter sprake) het geval Doorgaans krijgt ook hier de preek het leeuwendeel, terwijl tevens de gebeden beantwoorden aan de geestige definitie van een zeker fransch auteur: „kleine voorbereidende preekjes tot den Schepper gericht, terwijl de langere preek tot de schepselen, straks volgt". Ik wil maar zeggen dat een „gebedsure" dient te beantwoorden aan haar naam. Maar er is nóg iets. Mijn bezwaar geldt inzonderheid de ge organiseerde en geadverteerde bidstonden, waarin „het publiek" bijeenkomt. Nu mag men zeggen dat er zoo nog velen „onder de beademing van het Evangelie" komen, die er zich anders aan onttrekken en dat er misschien wei een enkele voor het Evangelie gewonnen wordt, maar daar tegenover staat dat „het publiek" niet bidden kan en dus het tollenaarsgebed onmogelijk met zijn hart kan beamen. „Het publiek" heeft geen hart. Het stroomt naar bidstonden in fel bewogen tijden, zooals het te hoop loopt bij een standje, waar het direct met zijn neus bij zorgt te wezen. Nieuwsgierigheid, agitatie, émotie, zenuwachtige opwinding, bijgeloof, is de drijfveer. Als het onweer voorbij is, druipt „het publiek" dan ook weer subiet af. Ik vermoed dat de tollenaar - uit de gelijkenis was thuisgebleven, als het een afspraak had gegolden om zich, tegelijk met de massa, allemaal gehuld in het boetekleed, (dat den man niet ont siert!!) voor God te verootmoedigen. P. M. „DE GEKROONDE BEETWORTEL" W. SCHAAPMAN - LEMELERVELD. Prima Grasboter: per kistje van 9 pond f5.85 - 5 f3.40 Gegarand. versche eieren per 60 stuks f3.15 FRANCO THUIS REMBOURS Vsn heden af, dagelijks verkrijgbaar aan de fabriek, of op verlangen aan huis bezorgd, Sonboekjes voor 10 staven Ijs (25 Kilo per staaf) verkrijgbaar in SAAF's Boekhandel (naast den Uitzicht toren) en bij den rondbezorger, Jb. WEBER, Heerenstraat 2. N.B. De fabriek heeft geen filialen en de bezor ging van het ijs is uitsluitend opgedragen aan den heer Jb. WEBER. DE DIRECTIE.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3