WAARSCHUWING. Bouwkunde. N V. AMSTERDAMSCHE NAAIMACHINEHANDEL Mededeelingen. Zending. A, J. W. DENEKAMP, P. v. d. GEEft, Kerkstraat te Zandvoort., HAARLEM - Barteljorisstraat 4 - Telefoon 2472 maar altijd niet zoo gaan, als zulks moest en ook best kon. In het geheel zijn er 35 contribuanten, die samen f 155, opbrengen. Maar de benoodigde som is voor dezen cursus ruim f 250.Het schoolgeld bedraagt f 50.— Er is dus een dreigend tekort van f50.— Nu zijn er van de 35 contribuanten maar 9 inZandvoort woonachtig, die samen t' 27.geven. Als er nu nog 50 contribuanten a f 1.per jaar bijkwamen, zou de cursus voortgezet kunnen worden tot Paschen. Is dat nu te veel gevergd Komt, Zandvoorters er zijn onder u nog zoovelen die het Bestuur toch wei met zoo'n klein geldelijk offer kunnen steunen. Er is, blijkens het aantal leerlingen, behoefte aan de instandhouding der Naaischool. Beantwoordt dezen oproep nu met een bijdrage. Vergeet niet dat het Bestuur dit werk behartigt in het belang van Zandvoortsche meisjes Catechisaties. De openbare winter-catechisaties worden de volgende week, den éérsten Dinsdag in November, hervat. Dan worden 511e leerlingen verwacht. Wanneer de lessen eenmaal begonnen zijn, worden geen nieuwe catechisanten meer aangenomen. Soms gebeurt het dat gehuwden hun verlangen te kennen geven om alsnog het verzuimde in te halen en gelegenheid te vinden om hun Belijdenis af te leggen. Afzonderlijke uren kan ik echter voor hen niet meer beschikbaar stellen. Maar de getrouwde vrouwen die nog lidmaat willen worden kunnen Dinsdagmiddags en de ge trouwde mannen Dinsdagsavonds komen. De catechisaties zijn bepaald op de volgende dagen en uren Dinsdagmiddag van 1V22'/2 Groote meisjes en gehuwde vrouwen. Dinsdagavond van 7l/s—8!/2 Groote jongens en ge huwde mannen. Woensdagmiddag van 23 Jongens (12 15 jaar.) 3 4 Meisjes (12—15 jaar.) 4—5 Meisjes (15—17 jaar.) Donderdagavond van 7y2 8'/s Jongens (15—17 jaar). 872 9'/2 Groote Meisjes. Doop. De e. v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 1 Nov. Aangifte 's Zaterdags te voren van 8 - 9 in de Consistoriekamer, onder overlegging van het geboortebewijs der doopelingen. Extra. De buitengewone maandelijksche collecte voor de Kerk zal worden gehouden op Zondag 1 November. Immanuël. De christelijke Zangvereeniging heeft haar repetities in „Ons Huis" hervat en wekt nieuwe leden op om zich aan te sluiten. Krans. De meisjesvereeniging van Zuster Dina en Mej. Koning houdt haar bijeenkomsten op Dinsdag, 's avonds 8 uur in „Ons Huis'' (wijkkamer). Huisbezoek. In verband met den veelvuldigen arbeid gedurende den winter, is voor het huisbezoek vooreerst alleen de Woensdagmiddag disponibel. Wij zijn daarmede gevorderd tot en met Kerkstraat, even nummers. Mevrouw P. M., die als 'eere-lid van den Kerkeraad het huisbezoek mede doet, heeft haar ontvangdag nu verzet van Woensdag op Maandagmiddag. Attentie. Mededeelingen omtrent vergaderingen van veler lei vereenigingen in onze gemeente, worden gratis in den Zondagsbode geplaatst. Maarzij moeten, om in het e.v. no. opgenomen te kunnen worden, tijdig d.i. Woensdags vóór 12 uur v.m. der Redactie zijn toegezonden. Handschoenen. Op den Zondagsschoolkrans worden door 140 rappe vingers wollen handschoenen gebreid voor onze militairen. Voor de kerstuitdeeling wordt nu door de onder wijzeressen thuis gearbeid Naaischool begint Maandag 26 Oct., 's nam. 5 uur in „Ons Huis". Burgerlijke Stand van Zandvoort. 16—23 October 1914 Getrouwd: A. Koper en J. Bloemen. Geboren: Dochter van M. M. v. d. Schinkel—Lefferts. Dochter van E. Kerkman Zwemmer. Zoon van G. N. ter Wolbeek—v. d. Heuvel. Overleden: W. Koper, 4 jr. Een martelares in Afrika. In Madagascar, het groote eiland ten zuid-oosten van Afrika, had in het begin der vorige eeuw de Londensche Zendingsvereeniging met grooten zegen gearbeid, zoodat duizenden inboorlingen tot het geloof in Christus gekomen waren. Ook daar, even als zoo vaak het geval was in de geschiedenis der christelijke kerk, moest de jeugdige gemeente den bloeddoop ondergaan en in den smeltkroes gelouterd worden. Onder koningin Ranavalona I brak in 1837 een allerhevigste ver volging tegen de christenen uit, waarbij honderden voor hun Heiland en Heer het leven lieten. De eerste bloedgetuige was een vrouw, Rasalama geheeten. Terwijl zij, met ketenen beladen, in den kerker zuchtte, kwam een harer nabestaanden haar zeggen.dat haar familie haar verstootte en dat haar lijk niet in het familiegraf zou worden bijgezet, hetgeen voor een inwoner van Madagascar een zwaardere straf zelfs dan de dood schijnt te zijn. Waarom verstoot men mij?" vroeg de arme vrouw, .welk kwaad heb ik bedreven „Gij zijt ongehoorzaam geweest tegen de koningin", antwoordde de afgezondene van de familie; -en wat ons betreft, wat de koningin wil, dat willen wij ook; indien de koningin beval, dat men een hond boven mijn hoofd in stukken moest snijden (een gewoonte bij aan klachten van hekserij en tevens uitdrukking van de diepste verachting) dan zou het mij genoegen doen, indien ik wist dat de zaak haar aangenaam was." ..Welnu", antwoordde de martelares, ..indien uw liefde en gehoor zaamheid tegenover een aardsche koningin reeds zoo groot zijn, hoe groot moeten mijn liefde en gehoorzaamheid dan niet wezen tegen over den Heer des hemels en der aarde!" Biddende ontving zij den doodelijken lanssteek. Haar woorden en moedige dood deden meer voor de uitbreiding van het Evangelie in Madagascar dan de predikingen der zendelingen konden doen. Een jong mensch, Rafaralahy, hoorde er van, gaf zich aan den Heer en stierf een jaar daarna eveneens als martelaar. Andere christenen legden voor hun geloof stervende zij werden van de rotsen afgeworpen ook een heerlijk en krachtig getuigenis af'. Sommige van die geloofsgetuigenissen hadden terstond heerlijke be keeringen van anderen ten gevolge, terwijl andere weder schijnbaar zonder vrucht af te werpen, op harde en ongevoelige harten neder- vielen. (Wordt vervolgd), v. L. Ondergeteekende, Bouwkundige te Haarlem, Lange Begijnestraat 22, belast zich met het maken van PLANNEN en uitvoeren van BOUW WERKEN, tegen zeer billijke conditiën, en tevens met den aan- en verkoop van Bouwterreinen. Inlichtingen gratis. BOUWKUNDIGE. (Tijdelijk Opzichter bij den bouw der 34 Arbeiderswoningen der GemZandvoort. ADVERTENTIE N. Hiermede berichten wij, dat de heer niet meer voor ons optreedt als agent en zijn voortaan onze Naaimachines alléén verkrijgbaar te HAARLEM, Barteljorisstraat 4. v/h A. LEWENSTEIN,

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3