St. Nicolaas-Cadeaux Bouwkunde. ENKHUIZER ALMANAK Zending. S A AF's Boekhandel. A. J. W. DENEKAMP, voor 1915. - Het huisbezoek wordt a.s. Woensdagmiddag gehouden: Schelpenplein. Mevr. P. M. houdt, gedurende de wintermaanden, haar ontvangdag alléén iederen eersten Maandag van de maand, dus in December: den 7den. Mej. C. B„ niet in staat voor alle gelukwenschen, haar, bij gelegenheid van haar geslaagd examen voor godsdienst onderwijzeres, zoo rijkelijk toegestroomd uit de Zandvoort- sche gemeente, persoonlijk dank te zeggen, spreekt op deze wijze haar blijde erkentelijkheid daarvoor uit. Zondag 6 Dec. preekt Ds. P. M. 's avonds in de Jans Kerk te Haarlem voor Dr. De Hartog. Week-Agenda. Maandagavond 8 uur in „Ons Huis" Vrouwenkrans. Dinsdagavond 71/» Meisjeskrans. Woensdagavond 8 Repetitie Zangver. „Immanuel". 8 ten Raadhuize Zitting financ. Comm. „Steun-Comité". Donderdagochtend 10 uur in het Groot BadhuisInwisseling van Steuncomité-bons tegen levensmiddelen. Donderdagochtend lO'/c uur in „Ons Huis": Prov. Verg. N. C. G. O. V. Donderdagavond 8 uur, Kostverl.str.weg No. 28: Bidstond. 7]/2 in „Ons Huis"Openbare Propa- ganda-Vergadering N. C. G. O. V. (vrije toegang). Voor onze militairen. De leden van den Vrouwenkrans maakten 17 paar wollen wanten, terwijl door andere vrien delijke handen zijn vervaardigd 20 paar wollen handschoenen en 22 bivakmutsen. Mevr. P. M. heeft voor de verzending zorg gedragen. Zondagavond vond ik in mijn brievenbus nog een couvert met dit opschrift: „maandelijksch steentje voor de Zending". Het bevatte 2 kwartjes. Hartelijk dank aan N. N. Ik heb die 50 ets. gevoegd bij de f 21.voor het Evangelie in Spanje. Voor verleende hulp van de wijkzuster werd ontvangen van Mej. D. f 2.50 en van zuster H. f 2.50. Op de Prov. Verg. der N. C. G. O. V. in „Ons Huis" (zie „Week-Agenda") zal Ds. Montijn van Haarlem het openingswoord spreken. Referaten worden gehouden dooi den Heer Koelen van Haarlem en Ds. P. de Haas van Purmerend. Het onderwerp „Wintercainpagne" wordt inge leid door Mej. M. Gunning. De koffietafel kost 25 ets per persoon. In de Openb. Verg. 's avonds zal de Zangver. „God is mijn lied" zich doen hooren. Ds. de Haas zal spreken en de Heer G. Voet uit Velseroord zal, ter af wisseling, schetsen voordragen („Verwoeste lentepracht".) Het Steun-Comité heeft f4.— ontvangen van personeel H. IJ. S. M. Het is maar goed dat de Financieele Commis sie een voorraad levensmiddelen en brandstoffen heeft op geslagen. Sedert zijn de prijzen zeer gestegen. Maar ook kon nu op een schrijven van den Commissaris der Koningin in onze provincie, die namens Z. E. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een onderzoek instelde of er ook in onze gemeente voor den komenden winter was gezorgd, en indien dit niét was gedaan, waarom dit dan was nagelaten geantwoord worden dat er niets teas verzuimd. Opgedaan zijn 40 balen rijst, ieder van 100 K. G., 25 H. L. groene erwten, 5 balen gort, ieder van 100 K. G., 40 zakken uien, ieder van 100 pond, 500 K G. vet en 700 H. L. cokes. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 27 Nov.4 Dec. 1914. Geboren .- Jan, zoon van B. Duivenvoorden en A. van der Putten. Alida Cornelia, dochter van A. Molenaar en A. Koning. Arie, zoon van C. Paap en J. J. Kulk. Overleden: E. SchuitenVisser, 44 jr. De bekeering van een zoon Abrahams. Aan „De Hope Israels" ontleenen wij het volgende. Een Christen uit Israël deelde op de volgende wijze de geschie denis zijner bekeering mede Tot mijn zes-en-twintigste jaar had ik nooit den naam van Jezus genoemd. Ik haatte hem van ganscher harte. Omstreeks dien tijd herinnerde een prediker mij het woord uit onze eigene Schriften: „De ziel. die zondigt, die zal sterven." Ik gevoelde mijn vreeselijken toestand en het scheen dat ik, waarheen ik ook ging en wat ik ook deed, het rechtvaardig oordeel Gods op mij voelde rusten. Ik begon den Joodschen Bijbel te onderzoeken, aanvangende bij- het Boek Genesis. Toen ik tot het zestiende hoofdstuk van Leviti cus gekomen was, las ik daar van verzoening. Het offer kwam in de plaats van den priester en het volk. Ik lette op onze tegenwoordige godsdienstige omstandigheden en bevond, dat wij geen hoogepries- ter hebben en geen tempel en geen offer, tengevolge waarvan de duisternis voor mijne ziel nog veel grooter werd. Door het lezen van Jesaja 53 werd de verborgenheid nog grooter. Ik had geleerd, dat de Knecht des Heeren, van wien Jesaja gesproken heeft, veronder steld wordt de Messias te zijn. Maar wie was Hij, die onze krank heden op Zich genomen en onze smarten gedragen heeft? Toen ik te Chicago kwam, las ik dat ergens Bijbels verkocht werden. Ik kocht een grooten Bijbel in de Duitsche taal, omdat het mij wel wat moeilijk was, een Hebreeuwschen Bijbel te lezen en te begrijpen. Wederom las ik: „Hij is om onze overtredingen verwond; om onze ongerechtigheden is Hij verbrijzeld; de straf, die ons den vrede aanbrengt, was op Hem en door Zijne striemen is ons genezing geworden." Ik zag dus weer plaatsvervanging, evenals in Leviticus. Maar toch vond ik nog geen licht. Daarna wendde ik mij tot het Nieuwe Testament. Voor het eerst in mijn leven las ik daarin en ik vond Johannes 3: 16: „Alzoo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijnen eeniggeboren Zoon ge geven heeft, opdat een iegelijk, die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe." Dat was een nieuwe openbaring voor mij. Had God de wereld lief? Heeft God Zijnen Zoon gegeven? Is Hij degene, die onze zonden gedragen heeft? Is Hij dezelfde, dien wij Joden achtten, dat Hij geplaagd, van God geslagen en verdrukt was? Ik riep uit: „Heere God, indien Jezus Uw Zoon is, indien Jezus het offer is van Jesaja 53, indien Gij mij liefgehad hebt en voor mij Jezus gegeven hebt, wil ik Hem aannemen. Help mij, opdat ik Uw kind moge worden 1" Oogenblikkelijk viel de vreeselijke zondenlast weg en maakte de duisternis plaats voor licht. Ik zag Jezus, het Lam van God, tot slachtoffer voor de zonde gesteld. Ik zag Hem, die in mijne plaats gestorven is en ik gevoelde, dat ik door God was aangenomen. Welk een schouwspel! Welk een heerlijkheid! Welk een vrede! „Gode zij dank voor Zijne onuitsprekelijke gave"! (2 Cor. IX: 15), v. L. BIEDT ZICH AAN: EEN NET DAGMEISJE, V. g- g. V. Br. fr. SAAF's Boekh., left. L. Eene zeer ruime keuze vindt men in Op de voorradige Artikelen wordt 10 korting toegestaan. ADVERTENTIE N. W0R" Ondergeteekende, Bouwkundige te Haarlem, Lange Begijnestraat 22, belast zich met het maken van PLANNEN en uitvoeren van BOUW WERKEN, tegen zeer billijke conditiën, en tevens met den aan- en verkoop van Bouwterreinen. Inlichtingen gratis. BOUWKUNDIGE. (Tijdelijk Opzichter bij den bouw der 34 Arbeiderswoningen der Gem. Zandvoort. In SAAF's BOEKHANDEL verkrijgbaar a 15 en 25 ct.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3