Voor eiken dag. Mededeelingen. Wie een hart voor zijn medemenschen heeft, mag niet onverschillig blijven in den strijd voor Zondagsrust. FEUILLETON. de krankheid, die de ziel der godvreezenden doet lijden, niet uitgesteld. Heden is u de Zaligmaker geboren. En dus is er heden voor u genezing. Ja, schrijf dat in uw harte, Gij diep bedroefde schaar Bij 't nijpen van de smarte, Bij 't barnen van 't gevaar. Al scheurde 't kruis uw schouder, Al doofde 't laatste licht, De trooster en behouder Staat voor Uw aangezicht P. M. Verzameld door C. B. God is sterk en geduldig, geduldig omdat Hij sterk is. Wij zijn zwak en ongeduldig, ongeduldig, omdat wij zwak zijn. N. N. De mensch heeft geen andere woning om daarin na zijn dood te vertoeven, dan het verblijf, dat hij zich vóór zijn dood heeft gebouwd. Arabisch spreekwoord. De meeste menschen weten niets van het verborgen leven met Godhun godsdienst is louter uitwendigheidzij praten liever dan te zwijgen en te luisteren, en in hun bewegelijkheid komen zij nooit tot het bezit van den vrede Gods, die alle verstand te boven gaat. Tauler. In ieders leven is muziek als men de toetsen maar op de rechte wijze aanslaat. Ruskin. Een dienst, ruw en onwillig bewezen, is een steenhard stuk brood; wie honger heeft weigert het niet, maar hij stikt bijna, als het hem door de keel gaat. Ouïda. Wat is „berusten"? God stellen tusschen ons en onze zorgen. E. Christen zijn iswakker geworden zijn en steeds méér wakker worden. Beets. De Kerkeraad van Zandvoort heeft Mej. C. Bienfait, met ingang van 1 Mei 1915, aangesteld als Godsdienstonder wijzeres alhier. De extra-collecte die Zondag, 13 Dec. gehouden wordt, is ingesteld op verzoek van de Protestantsche Commissie ter behartiging der godsdienstige belangen der Protestantsche militairen in en nabij de forten der stelling van Amsterdam. Van 18 December tot 5 Januari is er geen gelegenheid tot Kerkelijke Huwelijksinzegening. Voor het Steun-Comité is ingekomen f 58.07 van per soneel E. S. M. Van Onderwijzers f20.— Mevr. P. M. ontving van Mej. T. alhier een gift van f 1.— voor de Naaischool. Stemming Notabelen, (zie Week-Agenda) Aan de beurt van aftreden zijn de H.H. J. Koning |bzn. en A. Zwemmer Azn. De heer C. Paap Kzn. heeft bedankt. In zijn vacature moet dus tevens voorzien worden. Wegens ongesteldheid van Ds. P. M. is de Doop uitge steld tot Zondag 3 Januari. Onderwerp Zondagsschool 13 Dec.: II Sam. 1518. Week-Agenda. Maandagavond 8 uur in „Ons Huis" Vrouwenkrans. Dinsdagavond 77a Meisjeskrans. Woensdagavond 8 Repetitie Zangver. „lmmanuel". 7—9 de Kerkekamer: Verkiezing 3 No tabelen. 8 ten RaadhuizeZitting Steun-Comité. Donderdagochtend 10 uur in het Groot Badhuis: uitreiking levensmiddelen. Donderdagavond 8 uur, Kostverlorenstr.weg 28Bidstond. 8 in „Ons Huis" :Jongelingsvereeniging. 7'/» Zondagschoolkrans. Vrijdagavond 8 Openb. Samenk. N.C.G.O.V. (Spreker: de Heer v. Marle). Een middag op Huisbezoek. SCHETSJE UIT DE UTR. STADSZENDING. Vervolg.) Beleefder is de ontvangst aan het volgende huis. „Komt u voor huisbezoek? O, komt u dan maar binnen." Maar toen ik mij bekend maakte als Evangelist van de Stadszending kwam er een eigenaardige krul in haar bovenlip en glansden de kleine donkere oogen van een zeer verdacht licht. „Nee, van de Stadszending moest ze niets hebben". Haar gluipoogjes vinnigden terwijl ze 't zei. „Daar gaat de bekeering zoo gemak kelijk, daar spreken ze van blijdschap en zingen allerlei soort van liederen, 't Is ergerlijk „Is 't geloof dan geen blijdschap?" „Ken je begrijpen! Als de Heere je ontdekt heeft aan je zelf en je heeft laten zien, wat voor groot beest je bent voor den Heere, dan kan je je lachen wel houën. dan moet je kermen, kermen zeg ik je. man, vanwege je ellendige staat, en als je soms, bij oogenblikjes een glimpie van zijn genade mag ontvangen, waar aan je bekennen mag, ook van Zijn volk te zijn, dan is dat een regendroppel op een dorstig land. Maar dat gebeurt niet dikwijls, want de plaats van Zijn volk is in het stof. Als de mensch daar maar is, dan kan de Heere wat met hem beginnen maar daar ben je zoo maar niet; daar kom je niet als de Heere je zijn ontdekkend licht onthoudt". Haar tong was als een fontein, die haarwater vloed uitstort op ruwe steenen, zonder haar overvloed te minderen. Haar man zegt niets. Steunend met zijn armen op de knieën, ziet hij met zijn onbeduidend grijze oogen hoog op naar zijn vrouw, of ver diept zich in de beschouwing van het patroon van het vloerkarpet. Ik wend mij tot hem met de vraag naar zijn godsdienstig leven. Hij keek slechts even schuw mij aan, toen weer zijn vrouw, maar bleef zwijgen. Uit een verlegen schouderschokken moest ik trachten het antwoord op te maken, maar waaruit ik meende te moeten afleiden een man met zwakke geestvermogens voor mij te hebben. Toch scheen het wezen mij daarmede in tegenspraak. „Hij is dood in zich-zelve', lichtte mij de vrouw in. Hij heeft nog geen kennis aan zijn eigen toestand. Wel vindt het Woord hem eiken Zondag onder het gehoor, maar 't heeft geen vat op hem. Ik mag menigmaal tegen hem zeg gen: Och mocht de Heere je blinde oogen nog eens aanraken met het slijk van je eigen ver doemelijkheid, misschien mocht je dan je oogen nog eens uitwasschen en ziende worden; maar als de Heere niet met een gloeiend ijzer het Woord in je ziel brandt, dan blijf je wat je bent". Of de man het ook zoo voelde Ik weet het niet, maar ik zag wel, dat de bij-de-han- dig-heid van zijn vrouw hem te sterk was en dat hij door te zwijgen, eieren voor zijn geld koos. „U moest onze samenkomsten in Silo eens bezoeken', sloeg ik denman voor; „ik geloof, dat uw ziel er door gezegend zou worden. Daar wordt u de verlossing in Christus een voudig en duidelijk verkondigd." „Nee, ik behoor tot de kerk". Kort, beslist kwamen die woorden er uit. Het leek mij alsof er een ander sprak; ik had zooveel beslistheid bij den man niet vermoed. Wordt vervolgd.) v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 2