VOOR ZANDVOORT ENAERDENHOUT No. 36 ZONDAG 10 JANUARI 1915 3de Jaargang. Een roepstem. Voor eiken dag. VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG Abonnementsprijs Per Jaargang voor Zand voort 1.50 r buiten (franco) 2.50 Afzonderlijke nummers005 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort. Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P. SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 Zandvoort - Telefoon No. 27 AÓVertentiëu 1—5 regels0.55 ËJIc^Ssegel meer0.10 iJsïnanbiedingen 1—5 regels 0-35 regel meer«0 06 Bij abonnement extra korting Zondag 10 Januari 1915, Ned. Herv. Gemeente: v.m. 10 uur: Ds. ZEEGERS, van Haarlem. O land, land, land! hoor des Heeren woord. Jer. 22 29. De profetie aan het einde van het 22ste hoofdstuk van Jeremia is tegen den koning Chonia of Jechonia gericht, die op Davids troon te Jeruzalem gezeten, niet deed wat recht was in de oogen d§s Heeren en wien de profeet hier verkondigt dat hij met zijn moeder in ballingschap naar Babel zal worden gevoerd, waar hij sterven zal. Ook Juda, waarover hij regeert, moet deze ernstige profetie ter harte nemen; vandaar de uitroep: o land, land, land! hoor des Heeren woord. Wij willen deze roepstem beluisteren en op onszelven. op ons eigen vaderland toepassen. Nederland is een land, dat in den loop der eeuwen rijk door God is gezegend met geestelijke en stoffelijke zegeningen. Het is groot en machtig geweest, nadat het van het Spaansche juk was verlost en heeft, op heerlijke wijze de zaak der vrijheid en van het protestantisme kunnen dienen. Werd het om zijn zonden door God getuchtigd en riep het om verlossing, dan bevrijdde God het uit de hand zijner be- nauwersnog kort geleden herdachten wij met groote dank baarheid de bevrijding in 1813 van het Napoleontische juk. Ja, God heeft op heerlijke wijze met ons land en volk be moeienis gehad. En is het thans niet wederom zoo? Wat onderscheidt ons, dat wij niet medegesleept zijn in den vreeselijken oorlog die gansch Europa in vlammen zet en zoo dicht aan onze grenzen woedt? Wat onderscheidt ons, dat wij onze steden en dorpen niet verwoest zien, onze zonen gesneuveld of verwond, en ons zelven, van alles beroofd, als vluchtelingen in een vreemd land? Zijn wij beter dan zij die dit alles lijden Wij weten wel beter. Wij weten wel beter. Ons volk beeft gezondigd en den Heer verlaten om allerlei andere goden te dienen de wereld, het eigen ik, het geld, het genot. In steeds breeder kringen heeft onverschilligheid voor het hoogere de plaats van gods vrucht ingenomen, de bijbel blijft ongebruikt, de kerk wordt niet meer bezocht, de knieën worden niet meer gebogen, aan God wordt eenvoudig niet meer gedacht, Hij is over bodig geworden in het leven van een groot deel van ons volk. O land, land, land! hoor des Heeren woord! Wat moet er op dien weg van Nederland worden? Nog zijn wij gespaard, niet om eigen deugd, maar alleen door de genade en lankmoedigheid van onzen God. Zou het echter niet mogelijk kunnen zijn, dat God eindelijk met zijn oordeelen ook bij ons kwam, indien wij ons op zijn weldaden niet bekeeren? Wat wordt er van den mensch, van het volk, dat zijn God verlaat? Beets geeft het antwoord Wat afvalt van den hoogen God Moet vallen. Een zelfde schuld, eenzelfde lot Voor allen. 't Gezin, 't geslacht, het volk, de staat, De kleinen en de grooten; Verlaten wordt, wat God verlaat, Wat God verstoot, verstooten. Wel hoort men daaglijks stem op stem Weerklinken „Geen nood! wij redden 't zonder Hem!" Maar die het zeggen zinken. O land, land, land hoor des Heeren woord. Lezer, kent gij den Kerstgroet reeds van onze Koningin Indien niet, zorg dan dat gij dien zoo spoedig mogelijk in uw bezit krijgt. Hij mag niet worden nagedrukt, daar de opbrengst van den verkoop voor het Kon. Nat Steuncomité bestemd is, anders zou ik hem gaarne met groote letters aan het hoofd van dit blad een plaats geven. Laat ons God danken dat hij ons een Koningin schonk, die op zoo heerlijke, besliste wijze van haar geloof getuigenis aflegt en ons volk toeroept zich tot Jezus Christus te wenden. Is het bezit van zulk een Koningin niet een bijzondere zegen des Aller- hoogsten Wie vormen ons volk? De individuen, wij allen, ieder persoonlijk. Welnu dan komt ook tot ieder onzer heden en eiken dag die ernstige roepstem Hoor des Heeren woord v. L. Verzameld door C. B. Zeven gedachten van Dr. E. Laurillard. Dat wij van de eeuwigheid Gods eigenlijk niets begrijpen kunnen, is een bewijs van onze kleinheid, maar dat wij den eeuwigen God toch aanbidden kunnen, is een blijk van onze grootheid. W. GERTENBACH - Van Ostadestraat 13 - Telef. 145. Depót van de STOOMVERVERIJ en CHEMISCHE WASSCHERIJ j. LOTTGERING, Groote Houtstraat 5a, Haarlem - Telef. 1561 en 771. Stoomt en verft alle soorten Dames- en Heeren-Garderolie vlug en onberispelijk aas- Speciale inrichting voor het stoomen van Dekens, Bedden en Matrassen. -*a

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 1