VOOR ZANDVOORT ENAERDENHOUT No. 40 ZONDAG 7 FEBRUARI 1915 3de Jaargang. Hoe zal 't ons zijn Voor eiken dag. DE ZONDAGSBODE VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG Abonnementsprijs Per Jaargang voor Zandvoort 1.50 buiten (franco) 2.50 Afzonderlijke nummers0 05 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort. Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P. SA AF, Burgemeester Engelbertsstr. 6-13 Zandvoort - Telefoon No. 27 Advertentiëu 1—5 regels0.55 Elke regel meer0.10 Dienstaanbiedingen 1—5 regels 0.35 Elke regel meer006 Bij abonnement extra korting Zondag 7 Februari 1915, Ned. Herv. Gemeente: v.m. iü uur: Ds. A. S. TALMA, van Bennebroek. (Extra-collecte voor de Kerk.) Hoe zal 't ons zijn, als w' eind'lijk, moe van 't dwalen, En na den laatsten kamp, die hier nog beidt, Ons 't licht van 't Vaderhuis zien tegenstralen, En ingaan door de poort der eeuwigheid Als wij het stof ons schudden van de voeten, Als t laatste zweet van 't voorhoofd wordt gewischt, En wij dat heil aanschouwen en begroeten, Welks hoop zoo vaak den pelgrim had verfrischt Hoe zal tons zijn, wanneer w'ons baden mogen, In 't eeuwig Licht, waarvoor de neevlen vliên, En dan voor 't eerst, en met onsterflijke oogen, Ons vrij en rein van iedre zonde zien Wanneer wij, door geen vlek meer uitgesloten, Niet meer benauwd door zonde folterpijn, Verheerlijkt ingaan, als Gods huisgenooten, Ter blijde stad, waar al de zaalgen zijn! Hoe zal 't ons zijn, als 't lied der hemelkoren Ons luistrend hart met heii ge huivring schokt Als wij 't gedruisch der gouden harpen hooren. Door Englenhand tot Jezus' eer getokt Als heinde en ver het oord der zaligheden Van der verlosten hallellied weerklinkt, En 't heilig reukwerk van hun dankgebeden Tot voor des Hoogsten zetel opwaarts dringt. Hoe zal 't ons zijn, als onze ziel, gevleugeld, Den drang volgt van haar reiner liefdegloed, En, door den boei des stofs niet meer beteugeld. Zich spoedt tot Hem, wien ze als haar Redder groet Wanneer van t oog de sluier wordt geheven, Van 't stil geloof, dat tot aanschouwen leidt, En wij den Zoon, van al Gods glans omgeven, Gezeteld zien ten troon der heerlijkheid Hoe zal 't ons zijn, als ons zijn stem zal roepen „Komt gij gezegenden wanneer we in 't licht, Ons juichend om Zijn Godstroon zullen groepen, Hemzien van aangezicht tot aangezicht Die oogen zien, waaruit eens tranen vloten Om 't leed Zijns volks en om hun zielennood, Die wonden, die het dierbaar bloed vergoten, Dat ons heeft vrijgekocht van d' eeuwgen dood Hoe zal 't ons zijn, als wij in Edens dreven Met zaalge geesten wandlen, hand in hand, Aan t levend water, waar de boom van 't leven In onverwelkbre frischheid staat geplant Daar, waar geen jeugd zal kwijnen of verouden, Den tijd zijn scherpe tand zal zijn ontrukt Geen oog meer breekt, geen hart meer zal verkouden, Geen dood meer dreigt, geen leed of smart meer drukt Hoe zal 't ons zijn, als iedre blik naar d'aarde, In 't donker dal, waar onze loop begon, Als iedre blik op 't geen ons eens bezwaarde (Schoon ons geloof elk zielsbezwaar verwon l Een hooger glans leent aan de zaalge oorden Van eeuw'gen vrede en vreugde en zonneschijn, En onze ziel met sterker liefdekoorden Verbond aan Hem, die onze Gids wou zijn. Hoe zal 't ons zijn O, wat geen ziel kon denken, Wat door geen oog gezien, geen oor vernomen is Dat zal de Heer Zijn gunstgenooten schenken In 't heerlijk land van Zijn beloftenis. Komt! dan met moed den steilen berg bestegen, Geen moeite ontzien voor 't heil ons weggelegd Eens staamlen wij bij 't zien van zooveel zegen De helft, o Heer was mij niet aangezegd Naar Spitta, door alb. KehreR. Verzameld door C. B. Het lichaam is uw dier het paard waarop gij rijdt. Daarom moet gij het goed behandelen en het goed ver zorgen gij moet het niet te veel werk geven, gij moet het voeden zooals het behoort, met niets anders dan reinen spijs en drank en het altijd uitermate zuiver houden. Gij moet altijd het lichaam beheerschen en het lichaam moet u niet beheerschen. Veronderstel niet dat anderen altijd over u denken. In dien iemand iets doet wat gij denkt dat u kwaad zal doen, of iets zegt wat gij denkt dat op u betrekking heeft, denk dan niet dadelijk„Hij wilde mij beleedigen". Waarschijn lijk dacht hij in het geheel niet aan u, want elke ziel heeft haar eigen moeilijkheden, en hare gedachten hebben voor- W. GERTENBACH - Van Ostadestraat 13 - Telef. 145. Depót van de STOOMVERVER1J en CHEMISCHE WASSCHERIJ J. LOTTGERING, Groote Houtstraat 5a, Haarlem - Telef. 1561 en 771. Stoomt en verft alle soorten Dames- en Heeren-Garderohe ving en onberispelp s«r Speciale inricbting voor het stoomen van Dekens, Bedden en

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 1