VOOR ZANDVOORT ENAERDENHOUT No. 50 ZONDAG 18 APRIL 1915 3de Jaargang. BERICHT. Zegen uit ongeloof. DE ZONDAGSBODE V E R S C H IJ N T E L K E N Z A T E R D A G Abonnementsprijs Per Jaargang voor Zandvoort 1.50 buiten (franco) 2.50 Afzonderlijke nummers005 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort. Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P. SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 0-13 Zandvoort - Telefoon No. 27 Advertentiën 1—5 regels 0.55 Elke regel meer„0.10 Dienstaanbiedingen 15 regels 0.35 Elke regel meer006 Bij abonnement extra korting Met het begin van den nieuwen jaargang op 1 Mei, treden tot de redactie toe: Ds.J. A. van Leeuwen, predikant te Bloetnendaal en Mejuffrouw C. Bienfait te Aerdenhout. Deze laatste heeft, gelijk den meesten lezers bekend zal zijn, reeds sedert het eerste nummer van ons blad, wekelijks haar zeer gewaardeerde medewerking onder de letters C. B. ons verleend. De Zondagsbode zal dan voortaan den naam dragen van „De Zondagsbode voor Zandvoort, Aerdenhout, Bloemendaal en Overveen". De drie predikanten-redacteuren zullen beurtelings het hoofdartikel schrijven, terwijl Ds. Posthumus Meyjes, als voorheen de mededeelingen uit Zandvoort, en Ds. van Lennep het feuilleton en de zendings rubriek voor zijn rekening neemt. Mej. Bienfait schrijft weder „Voor eiken dag" en „Allerlei". Ook de vragenbus blijft voortbestaan; ieder der drie predikanten houdt zich voor vragen aanbevolen. Ds. J. A. van Leeuwen hoopt alle mededeelingen en aankondigingen voor Bloemendaal te geven en wacht die gaarne tijdig elke week in. Bovendien wenschen wij nog een nieuwe rubriek te openen, onder den naam „Leestafel", waarin boeken, die ter recensie aan ons blad worden toegezonden, zullen worden aangekondigd en besproken Ten einde meer ruimte voor deze nieuwe rubrieken te winnen, is het ons voornemen zoo vaak dit noodig mocht zijn, nog twee bladzijden aan den Zondagsbode toe te voegen. Dit zal echter slechts mogelijk wezen, indien het aantal abonnementen klimt, daar de drukkosten in dat geval aanmerkelijk worden verhoogd. De abonnementsprijs wordt nu voor Bloemendaal en Overveen, evenals voor Zandvoort en Aerdenhout, 1.50 per jaar; voor andere plaatsen 2.50. DE REDACTIE. Zondag 11 April 1915, Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur: Ds. P. E. BARBAS, pred. te Haarlem. En Thomas antwoordde en zeide tot hemMijn Heer en mijn God Joh. 20 28. Thomas is één week van zijn leven ongeloovig geweest en bijgevolg ongelukkigwant ongeloof maakt altijd on gelukkig. Vóór die week was hij geloovig en na die week bleef hij geloovig tot aan zijn levenseinde en bezegelde zijn geloof in den opgestanen Heer, volgens de overlevering, met den marteldood. Hebben wij dan wel recht van den ongeloovigen Thomas te spreken Doch dat daargelaten, hebben wij, geloovige christenen wel eens, met dankbaarheid aan Thomas, herdacht, hoeveel wij voor ons geloof aan zijn kortstondig ongeloof te danken hebben Laten wij dit nu doen en zien of ik dan niet recht had van „zegen uit ongeloof te spreken. Jezus is na zijn opstanding herhaalde malen aan zijn discipelen verschenen wij tellen tien verschijningen, waar van het verhaal ons in de evangeliën en I Cor. 15 bewaard is. V/ij vertrouwen die verhalen omdat zij ons gedaan worden door getrouwe getuigen, die allerminst den indruk maken van aan inbeelding, lichtgeloovigheid of hallucinaties te lijden. Maar wij vergeten niet dat het getuigenis van die genen, die eerst ongeloovig, mistroostig waren en later dcor het zien en herkennen van den verrezen Heer geloovig en blijmoedig werden, voor ons de meeste waarde heeft. Eigenlijk waren de discipelen na den dood van Jezus allen ongeloovig en mismoedig en onderschreven zij het droevige „wij hadden gehoopt dat hij was degene die Israël verlos sen zou" van de Emmaüsgangers. Dat die moedelooze Emmaüsgangers, dat die mistroostige discipelen, dat die weenende Maria Magdalena later geloovig en blijmoedig konden juichen „de Heer is waarlijk opgestaan bewijst wel dat zij toch waarlijk dien Heer gezien hadden, dat er iets gebeurd was, dat hun ongeloof in geloof kon doen veranderen. „Maar die allen hebben het zich maar verbeeld zoo wordt ons van ongeloovige zijde toegeroepen. „Zij hadden zulk een heimwee naar den Heer die van hen was heen gegaan en hoopten zóó op zijn terugkomst en spraken er zoo vaak en stellig met elkander over, dat zij eindelijk de een tot den ander zeiden „zou Jezus niet nog in ons midden zijn? ja, ik voel hem, ik zie hem, daar is hij." En zoo eindigden zij met hem allen te zien." Met die voorstelling van de zaak strijdt absoluut de wezenlijke gemoedstoestand der discipelen. Zij waren nuchtere mannen en leefden allerminst in de gedachte aan Jezus terug komst en opstanding uit de dooden. Veeleer waren zij diep neerslachtig, weigerachtig zich te laten troosten. En daarbij, indien het sterke verlangen naar het wederzien van een gestorven vriend werkelijk dien gestorven vriend voor hun oogen kon terugtooveren, zoodat zij hem allen zagen niet alleen, maar met de prediking van dien opgestanen Heer de wereld ingingen en bereid waren voor de waarheid daarvan het leven te laten, dan vragen wij, waarom hebben zij ons het geheim van die toovermacht niet nagelaten Kan honger en het sterk verlangen naar brood, voedzaam brood op de tafel tooveren Ach, de belegeringen van Haarlem en Leiden hebben ons wel het tegendeel geleerd Maar zelfs al verwierpen wij al de andere getuigenissen W. GERTENBACH - Van Ostadestraat 13 - Telef. 145. Depót van de STOOMVERVERIJ en CHEMISCHE WASSCHERIJ J. LOTTGERING, Groote Houtstraat 5a, Haarlem - Telef. 1561 en 771. Stoomt en verft alle soorten Dames- en Heeren-Garderobe ving en onberispelijk, gar- Speciale inrichting voor het stoomen van Dekens, Bedden en Matrassen, -rag

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 1